Skocz do zawartości

Cube Attention 2022


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2021 o 10:29, Oskarr napisał:

Sprawdź dokładnie jaką mają sprężynę. Kolega ostatnio kupił Rometa z reconem, teoretycznie recony mają sprężynę powietrzną a Romet zamówił recony z sprężyną stalową. Indiana X7 za 3500 ma powietrzny amortyzator

 

Jaki model dokładnie kupił kolega ? Ile go już ma i jak mu się spisuje ? Coś się z nim działo ?

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, miMichal napisał:

Jaki model dokładnie kupił kolega

https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-romet-mustang-m8-2021

Mustang M8, ma go pół roku, przebieg z 300 km, przy takim przebiegu nic się z rowerem nie stało, użytkowany bardziej do rekreacyjnej jazdy. Do takiego jeżdżenia sprężynowy rockshock jest spoko - amortyzator prawie bezobsługowy. Ja jednak pod cięższą jazdę preferuje zdecydowanie powietrze

Odnośnik do komentarza

Zapytałem bezpośrednio u rometa o amory w Mustangach M7 i M8 i odpisali że na rok 2022 to będą recony ze sprężyną stalową. Także ja z rometa raczej rezygnuję. W tej cenie mogę mieć KTM ultra flite ze sprężynowym rockshox czyli rower marki premium.

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-ktm-ultra-flite-27-2021-mtb-11240714102?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=OWM4NjljM2YtYzQ5NS00OThiLTg5ZmItN2QzNjNiNTQzN2EwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=ee343b61-dac5-4a7c-bc66-9bb46d779ca4

Wpadł mi też w oko rower również austriackiej marki Head

https://allegro.pl/oferta/rower-head-x-rubi-ii-29-2021-czarny-10957744255

Jaka będzie różnica między suntour xcr air a rockshox sprężyna w spokojnej jeździe terenowej, bez żadnych maratonów ? Co byście wybrali ?

I co sądzicie o markach KTM i Head ? 

Odnośnik do komentarza

Head w rowerach nie istnieje. Raczej zleca komuś produkcję i dokleja swoje logo. Ze ich strony wynika że zajmują się tym Czesi:
http://www.head-bike.com/about-us

KTM nie mam dobrej opinii. Nieustające problemy z gwarancją. Jakość pozostawiająca do życzenia. Mój młody miał jeden pożyczony na wyścigi. Ale ja piszę o rowerach z wyższej półki a w rowerach za 3k raczej trudno mówić o markach i jakości. Są to rowery klasy mniej lub bardziej marketowej. Najlepszy przykład ten KTM z linka, kobyła co waży ponad 14 kg. 

RockShox pożyje wiele lat bez problemu. Aczkolwiek sprężynowy Judy nie ma dobrych opinii. Suntour XCR Air jest najniższej klasy amortyzatorem powietrznym, półhydraulicznym. Co oznacza że nie posiada oleju w goleniach (w przeciwieństwie do powietrznych RockShox, Manitou czy Fox). Do rekreacji i lekkiego człowieka, tak do 80 kg może być ok. Przy intensywnej eksploatacji zdechnie.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
W dniu 1.11.2021 o 21:58, Amphilyon napisał:

co do tej Indiany X7 którą kupiłem w czerwcu to powiem że na żywo wizualnie prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na tych marnych fotach z ME w necie ? fotka z przed paru tygodni xd

Rzeczywiście ładnie się prezentuje ?Czy ten rower ma otwory montażowe pod bagażnik i błotniki? Z opisu na stronie wynika, że tak, ale na Twoim zdjęciu nie widać ich.

Odnośnik do komentarza

Jeśli mówimy o mtb to są to ramy o przestarzałej geometrii, z kątami jakich się obecnie już nie używa w rowerach 29 cali, z tylnym trójkątem nie akceptującym opon szerszych niż 2,1 cala i o wadze, która jak przypuszczam z wagi całego roweru, jest na poziomie ram Kross czy Northtec, czyli rzędu 2,7 kg. Nic mi nie wiadomo o ich łamliwości, gdyż prawie nikt tego nie kupuje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@jajacek

W którymś wątku widziałem że wypowiadałeś się co trzeba dokładnie wymienić żeby hamulce shimano Mt 200 działały przyzwoicie. Była mowa o tarczach i... ? ? Mógłbyś jeszcze raz napisać. ?

Druga sprawa to napisałeś też gdzieś że przyzwoite koła zaczynają się w którymś rockriderze z decathlonu chyba za 4200 zł był. Mógłbyś podać które modele konkretnie ? 

Z góry dzięki ? 

Odnośnik do komentarza

Ja używam tarcze SLX i XT. Hamują bardzo dobrze. I chyba SLX to jest właśnie ten poziom przyzwoitości. Można już do nich stosować zarówno klocki żywiczne, G03S jak i metaliczne G04S. Do MT200 dodaje się najtańsze klocki B01S. I je też należało by wymienić. Ale nie testowałem tarcz Deore. Być może, że też są już niezłe.

Przyzwoite koła zaczynają się obecnie od Rockrider XC 120. Są to Sun Ringle Duroc 30 BOOST

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał:

Ja używam tarcze SLX i XT. Hamują bardzo dobrze. I chyba SLX to jest właśnie ten poziom przyzwoitości. Można już do nich stosować zarówno klocki żywiczne, G03S jak i metaliczne G04S. Do MT200 dodaje się najtańsze klocki B01S. I je też należało by wymienić. Ale nie testowałem tarcz Deore. Być może, że też są już niezłe.

Przyzwoite koła zaczynają się obecnie od Rockrider XC 120. Są to Sun Ringle Duroc 30 BOOST

Dzięki. Tarcze Slx kosztują koło 120 zł czyli ma sens bez wielkich wydatków od razu je wymienić razem z klockami. I wtedy hamulce mt 200 będą hamować przyzwoicie jak sobie pojadę dynamiczniej np po technicznej trasie w Kampinosie ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...