Skocz do zawartości

Wymiana Corby i kasety


Rekomendowane odpowiedzi

Kup przymiar do łańcucha. Przymiar ma dwie pozycje. Jedna pokazuje że łańcuch wyciągnął się o 0,75 ogniwa i już trzeba się przymierzać do wymiany. Druga że 1.0 ogniwa i powinien być jak najszybciej zmieniony. Serwis powie Ci że jak zakładasz nowy łańcuch to musisz zmienić kasetę. Nie jest to prawda. Jeśli kaseta nie jest mocno zużyta to może przyjąć nowy łańcuch a czasem nawet kilka. Natomiast wymieniać łańcuch i kasetę będziesz tym częściej im rzadziej o nie dbasz. Właśnie spędziłem część poranka z synem czyszcząc nasze rowery MTB po ostatnich jazdach, polerując łańcuchy i nanosząc preparat Brunox na amortyzatory. Jak nie będziesz czyścił łańcucha to dłużej niż 2 tys km nie pociągnie. Łańcuch musi być wyczyszczony do sucha co parę dni i np. dzień przed jazdą musi zostać naoliwiony żeby przesechł. Bo oliwiony w dniu jazdy złapie natychmiast wszelki brud. Nie należy też stosować bardzo twardych łańcuchów do miękkich kaset. Zwykle dobrze jest jak łańcuch i kaset są z tej samej grupy. Żywotność napędu jest związana z dbaniem o niego.

 

Jeśli korba jest rozsądnej klasy to ma wymienne koronki i pająk do którego są przykręcone. Pająka się zwykle nie zmienia. Koronki bardzo rzadko jak się je zajedzie.

 

Do tych uwag trzeba dodać że jazda po piachach i zimą w błocie pośniegowym sypanym solą i piachem bardzo mocno dają w kość łańcuchowi. Jak się wtedy nie czyści na bieżąco to potrzeba wymiany będzie częsta.

Odnośnik do komentarza

Kup przymiar do łańcucha. Przymiar ma dwie pozycje. Jedna pokazuje że łańcuch wyciągnął się o 0,75 ogniwa i już trzeba się przymierzać do wymiany. Druga że 1.0 ogniwa i powinien być jak najszybciej zmieniony. Serwis powie Ci że jak zakładasz nowy łańcuch to musisz zmienić kasetę. Nie jest to prawda. Jeśli kaseta nie jest mocno zużyta to może przyjąć nowy łańcuch a czasem nawet kilka. Natomiast wymieniać łańcuch i kasetę będziesz tym częściej im rzadziej o nie dbasz. Właśnie spędziłem część poranka z synem czyszcząc nasze rowery MTB po ostatnich jazdach, polerując łańcuchy i nanosząc preparat Brunox na amortyzatory. Jak nie będziesz czyścił łańcucha to dłużej niż 2 tys km nie pociągnie. Łańcuch musi być wyczyszczony do sucha co parę dni i np. dzień przed jazdą musi zostać naoliwiony żeby przesechł. Bo oliwiony w dniu jazdy złapie natychmiast wszelki brud. Nie należy też stosować bardzo twardych łańcuchów do miękkich kaset. Zwykle dobrze jest jak łańcuch i kaset są z tej samej grupy. Żywotność napędu jest związana z dbaniem o niego.

 

Jeśli korba jest rozsądnej klasy to ma wymienne koronki i pająk do którego są przykręcone. Pająka się zwykle nie zmienia. Koronki bardzo rzadko jak się je zajedzie.

 

Do tych uwag trzeba dodać że jazda po piachach i zimą w błocie pośniegowym sypanym solą i piachem bardzo mocno dają w kość łańcuchowi. Jak się wtedy nie czyści na bieżąco to potrzeba wymiany będzie częsta.

Kolego ja wiem ze trzeba smarowac łancuch, ale zrobilem nim tyle km ze na bank musze wymienic wszystkie 3 rzeczy. Rower MTB górski Romet Rambler 5.0 głowny teren po ktorym jeżdżę to piach i zwir i kamienie także zajechane jest wszystko ;p

Odnośnik do komentarza

Jeśli twierdzisz, że "zajechane jest wszystko" to wg mnie śmigaj póki Ci nie zacznie przeskakiwać łańcuch po zębatkach. Jak już faktycznie dojedziesz do spodu to możesz z czystym sumieniem cały napęd wymienić :P

 Juz przeskakuje stąd moje pytanie a jak wziąłem policzylem ile zrobilem km to wolalem spytac :D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam rower typu fitness Kross Pulso 1. Napęd trekkingowo/crossowy. Ilość zębów na korbie 26/36/48. Chciałbym przerobić go nieco bardziej na szosowy i zwiększyć ilość zębów na korbie. Jak to ugryźć, aby zmienić na korbę z większą ilością zębów i nie musieć jednocześnie wymieniać innych części, przerzutek itp.? Czy da się wymienić tylko samą korbę? Czy wymieniając samą korbę muszę zmienić na korbę z trzema zębatkami, aby nie musieć dodatkowo zmieniać manetek itp?

Chciałbym również wymienić opony na węższe, ale to już wiem jak zrobić :).

Odnośnik do komentarza

Masz napęd z grupą MTB a chcesz założyć części z grup szosowych. To może ze sobą nie chodzić. Najtańszym sposobem jest dokupienie innych blatów jeśli korba jest rozbieralna. Blaty firmy Stronglight kosztują ok. 100 zł za sztukę. Wymień koronki 48 i 36 na 50 i 39. Jest duża szansa że będzie działać. Trzeba będzie podnieść tylko przednią przerzutkę trochę do góry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...