Skocz do zawartości

ranking firm szyjących ubrania rowerowe

Polecane posty

Firm zagranicznych setki jeśli nie tysiące więc szkoda życia żeby wymieniać. Odniosę się do polskich.

Eroe.cc
Firma Przemka Zawady z Jeleniej Góry, faceta Majki Włoszczowskiej z którym mam się przyjemność znać.
Kilka osób znających się na rzeczy twierdzi że produkuje on obecnie jedne z najlepszych spodenek na świecie, mogących spokojnie konkurować z Assos i Castelli.

Quest
Firma mamy Majki Włoszczowskiej
Produkuje produkty różnej klasy. Od dosyć prostych do bardzo zaawansowanych. Mój syn jeżdżący wyczynowo i dostający stroje od różnych firm twierdzi, że kombinezon które obecnie ma z Quest jest jednym z najlepszych jakie miał. Amatorska grupa kolarska, Grupetto Warszawa, również zamawia stroje w Quest i jestem z nich zadowolony. Żeby było ciekawiej w zeszłym roku zamówiliśmy wysokiej klasy kombinezon czasowy z Irlandii, z firmy Velotec. Po czasie dowiedziałem się że szył go dla nich Quest.

Danielo
Firma Daniela Chądzyńskiego z którym się mam przyjemność znać, produkuje cała gamę produktów od tanich do klasy światowej. Firma ta obsługuje grupy zawodowe takie jak Movistar a przeszłości również Sky w plecaki, torby i inne akcesoria. Wyposaża ogromną ilość klubów w odzież. Modele ciuchów z wyższej półki są bardzo wysokiej klasy. Daniel ma ogromną wiedzę na temat materiałów.

Verge Sport
Mało u nas znana firma produkująca głownie na rynek amerykański. Ale w Polsce też można kupić. Mieliśmy od nich kombinezony czasowe i stroje klubowe. Wszystkie były bardzo wysokiej jakości.

BCM Nowatex
Nie jestem na bieżąco z ich ofertą ale najlepszą rekomendacją niech będzie to że mam nadal ich koszulki i kurtki sprzed ponad 10 lat, które wyglądają niemal jak nowe i nadal zdarza mi się czasem w nich jeździć. Design trochę starszy ale jakość bardzo dobra. Mój kumpel tez ma takie i też się trzymają.

Atak Sport
Właścicielka bardzo kontaktowa. Współpracowałem przy zamawianiu u niej odzieży dla jednego z klubów. Średnia półka

Martom Bike
Nigdy nie miałem do czynienia. Ludzie w necie chwalą

Vitesse
Firma z bardzo długa tradycją. Miałem raz ich spodenki sto lat temu więc się nie odniosę. Nie znam jakości

Raso
Firma Tomka Marczyńskiego. Mieliśmy tylko potówki i skarpety od nich. Wysokiej jakości. Firma chwalona w necie

DMTex
Firma szyła przez długi czas kombinezony dla reprezentantów Polski w kolarstwie torowym co samo w sobie jest rekomendacją.

No i jeszcze nasz marketówki

Decathlon
Nie kupuje nic poniżej serii 700. Seria 700 i 900 to niezłe ciuchy z niezłymi wkładkami w których przejeździłem kilka lat. Niestety nici nie są zbyt wysokiej jakości i puszczają. Bluzy i koszulki są z takiego rodzaju poliestru który szybko śmierdzi . Ale to dotyczy połowy producentów. Jakość ich wykonania średnia. Więc ogólnie średnia półka.

Rogelli
Dno i metr mułu jeśli ma się porównanie do ciuchów ze średniej i wyższej półki. Unikać.

Jacku,  ja jestem z Jeleniej Góry☺️☺️☺️

No i dwa budynki dalej od mojego domku gdzie mieszkam parkuje/parkują autka z logiem Quest Sport... 

Ile trzeba wydać pieniędzy na przyzwoity komplet odzieży na szosówkę na wiosnę od Quest?  

Nie odpowiem. Zamawiamy hurtowo dużą ilość na 50-100 zawodników i mamy zapewne zupełnie inne ceny niż ktoś kto kupuje w detalu. Z tego co się orientuję to mamy jakieś modele z wysokiej półki i te chwalę. Wkładka w spodenkach jest czerwona, mega gruba i wygląda trochę dziwnie ale jest wygodna. Na metce mam tylko Quest i rozmiar.

Wszedłem przed chwilą na stronę Quest i się pogubiłem. Modele z kolekcji detalicznej są zupełnie inne niż dla grup. Wiem że nasz prezes z kimś tam projektują te stroje nie tylko w sensie logo ale też wyboru materiałów. Mamy takie które mają różne materiały (panele) w różnych miejscach i nie luźne tylko mocno przylegające, więc nie są to modele tak proste jak z Decathlonu. Wkładkę do spodenek mamy jak w modelu za 300 zł Pro Pad, więc z grubsza podobny model spodenek a koszulki podobne jak te za 200 zł.

Dnia 16.03.2020 o 19:40, jajacek napisał:

Rogelli
Dno i metr mułu jeśli ma się porównanie do ciuchów ze średniej i wyższej półki. Unikać.

Kupiłem to g*o, rozwaliło się po pierwszym praniu.

Edytowano przez lukasz.przechodzen
Prosiłbym o nieużywanie wulgaryzmów
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jajacek fajnie że podajesz, polecasz Polskie firmy. A o tej Eroe.cc  pierwszy raz słyszę. Zerknąłem sobie na ich spodenki i zaskoczony jestem, bo piszesz jedne z lepszych spodenek. Bo po ponad 3 sezonach rozwaliły się ciuchy z decathonu. I zakupiłem nowy przeprojektowany podobno lepszy  model ciuchów   racer van rysel. I wkładka w nich jest, piankowa nie żelowa jak w starych. Wkładkę mają Endurance 2.5 hd men. I wygląda jak ta w  tych Eroe  z tym, że w decathlonie jest  niebieska a w Eroe czerwona. Możliwe by ta sama wkładka była? Ta z deca lepsza od starej, wiec plus, że przy tej samej cenie jest lepiej. A pytam i  z  ciekawości i pasowało by mieć jeszcze jeden komplet ciuchów i coś polskiego bym kupił. Bo skoro piszesz, że Polskie bardzo dobre to warto wspierać. No chyba, że się uda z Questu dostać bo prosiłem o pomoc.