Skocz do zawartości
Wrxxx

Wrzód/odcisk na pośladku

Polecane posty

Witam, czy ktoś z was miał podobnie że od dłuższej jazdy porobiły mu się wrzody/odciski na pośladkach(nie mam pojęcia jak to się nazywa  fachowo) ? Zastanawiam się z jakiego to powodu,1) czy to wina siodełka 2) czy może po prostu trzeba się przyzwyczaić bo dłuższe trasy(50-60 km) tak naprawdę zacząłem od niedawna(1 tydzień). Wcześniej jeździłem po 20 km. A może 3) to przez brak odpowiednich spodenek  bo jeżdzę w zwykłych a nie kolarskich. Dziękuje i jestem wdzięczny z jakieś rady.

Zapewne to wszystko naraz.

Spodenki kolarskie nie przesuwają się na tyłku jak bielizna. Nic się podwija, nie ociera. Siodełko powinno być dopasowane to pozycji na rowerze i wymiarów tyłka. Zacznij od kupna spodenek, najlepiej z szelkami bo takie 1) zapewniają większą stabilność spodenek, 2) chronią plecy przed zimnym wiatrem

Wrzód, a odcisk to dwie różne sprawy. 

Ja obowiązkowo po każdej jeździe prysznic, ciuchy do prania i tyłek psiknę jeszcze octaniseptem, dla totalnej dezynfekcji :) 

Niestety w tych spodenkach i  bieliźnie w której obecnie jeżdżę strasznie się przepacam więc zakup nowych spodenek będzie konieczny, tylko teraz muszę znaleźć takie które będą mi odpowiadać bo jak widziałem wpisy na forach o spodenkach rowerowych  to różnie  z tym bywało, nawet te droższe(200 zł) dosyć szybko podobno się zużywały(a to szwy pękły, a to wkładka się przesuwa i inne). 

Spodenki kolarskie są że tak powiem elementem eksploatacyjnym i wieczne nie są. Serię 700 i 900 z Decathlonu mogę polecić. U mnie wytrzymywały ok. 10 tys km. Jest mnóstwo polskich firm mających wyroby wysokiej jakości. Danielo, Quest, BCM Nowatex. Martom Bike, Vitesse,  Raso, Attak Sport i wielu innych.

4 godziny temu, MARIUSZZZ napisał:

@Wrxxx Pod spodenki kolarskie nie nakłada się bielizny. Jeśli jeździsz w bieliźnie i spodenkach, to obtarcia itp. nie są niczym nadzwyczajnym.

Informacja pożyteczna dla Wrxxx ale póki co używa zwykłych spodenek (nie kolarskich) pod które powinien ubierać bieliznę.