Skocz do zawartości

Kolarski Black Friday


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o Power Mirror to jeden syn kolegi ma i bardzo chwali. Mój młody miał S-Works Power i był nim zachwycony. Ale połamał w kraksie. Natomiast mieliśmy też Power Comp i obaj uważamy że jest to kiepskie siodło. Zupełnie inna wyściółka. Obaj jeździmy na Phenom Comp w MTB i chwalimy. Mamy też S-Works Romin w szosie i też chwalimy. Podobno bardzo dobre jest siodło Bridge Comp, która kosztuje niewiele ponad 3 stówy. Ludzie chwalą.

Bardzo duży wybór siodeł i nienajgorszą dostepność mają na BikeInn. 15% rabatu. Jak widzicie gdzie duże obniżki na siodełka Speca to dajcie znać.

Odnośnik do komentarza

Mi bardzo szybko Power Comp nie pasuje. Odczuwam dolegliwości przepukliny pachwinowej, którą mam w bardzo lekkim, nieoperacyjnym stadium a która bardzo mało mi kiedykolwiek dokucza Ale na tym siodle się aktywuje. Sugeruję popróbować innych siodeł. Z tych które próbowałem w rozsądnej cenie pasują mi Phenom Comp i Henge Comp. Power Expert ma tę samą wyściółkę tylko inne pręty więc nie wchodzi w grę. To Bridge zamierzam kupić.

Odnośnik do komentarza

50% rabatu na kaski Speca i różne inne rzeczy. To jest dobra okazja:
https://www.specialized.com/pl/pl/shop/black-friday/c/sale?q=%3Afeatured%3Aclearance%3Atrue

Ja jeżdżę w starszym Prevail i jest super. Młody ma nowszy Prevail II i Evade i też jest zachwycony. Te kaski mają bardzo dobre paski i zapięcia, regulację głębokości i szerokości i wbudowany w nie kevlarowy stelaż z siatki. Można też jak to do najwyśzych modeli kasków Speca dokupić części zamienne przez kilka lat. A zdarzyła nam się że pękł plastikowy wewnętrzny stelat i dokupiliśmy za 70 zł. Czy zapasowe gąbeczki. Wszedł już model Evade III wiec ten wyprzedają. Prevail jest super lekki ok. 200 gramów i świetnie wentylowany. Chyba nie ma lepszych kasków na rynku. Koledze który przywalił centralnie w szybę samochodu głową jak mu baba zrobiła przez nim lewostęt jak jechał 40 km/h, lekarz powiedział jak się dwa dni potem ocknął że kask Prevail mu życie uratował. Mój młody przywalił w nim o krawężnik głową po kraskie na wyścigu i też mu się nic nie stało. Więc szczerze polecam.

https://www.specialized.com/pl/pl/s-works-evade/p/162026?color=250899-162026
https://www.specialized.com/pl/pl/s-works-prevail-ii-vent/p/187323?color=320645-187323

Przecenioną o 50% oponę Purgatory GRID z bardzo dobrą wkładką antyprzebiciową też polecam. Używam na przód, szczególnie zimą.
https://www.specialized.com/pl/pl/purgatory-grid-2bliss-ready-t7/p/173593?color=271582-173593

Odnośnik do komentarza

Prevail w takiej cenie to superokazja. Kask jest świetny, używam na zmianę z Giro Synthe i wolę Speca. Metrobikes też przecenia Prevaile - wprawdzie tylko o 40% a nie 50%, za to wybór wariantów kolorystycznych lepszy.

PS. Moim zdaniem najnowszy wypust Prevaila zbrzydł. No i nie ma już sławnego 'tostera' nad czołem ? Tym bardziej brać dwójkę, szczególnie w takich pieniądzach.

EDIT: do plusów Prevaila trzeba jeszcze dopisać to, że nawet osobnicy z łbem jak baniak (na przykład ja), którzy w większości kasków wyglądają jak zmutowana pieczarka, w Specu prezentują się akceptowalnie - ciągle nienachalnie z urody, ale ujdzie.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim jest rewelacyjnie wygodny i przewiewny, Nic nie uciska - a łeb mam nie dość że baniak, to jeszcze kanciasty tu i ówdzie. Niższą wersję (Propero czy Prospero, nie pamiętam) używam na MTB jeśli nie mam w planie napierdalania mocno w dół po kamieniach - wygodny prawie jak Prevail, tylko cięższy, no i oczywiście technologicznie prostszy. No i teraz przy tej przecenie tylko debil nie wziąłby Prevaila, Pro(s)pero to chyba 600-700 PLN o ile dobrze pamiętam. Wentylacja w Prevailu to cudo. O ile nie jestem fanem Speca tak ogólnie, to ten kask nie ma konkurencji. Pierwszego wziąłem z półki w krakowskim salonie Speca bo partnerka twierdziła, że w Uvexie (wtedy używałem) wyglądam mało wyjściowo. Później kupiłem kolejny już w kolorze takim, jaki mi leży. I następny też będzie Prevail.

Odnośnik do komentarza

Mimo braku inklinacji z twojej strony powiem że Spec robi parę dobrych rzeczy. Z drobnych to buty w których jeżdżę w kolejnych modelach pewnie z 15 lat. No i ramy też świetnie. Natomiast przy obecnych cenach nie kupiłbym żadnego nowego ich roweru :)
Opony niezłe, skarpetki dobre, świetne rękawiczki zimowe. Koszyczki najlepsze, ZeeCage, bidony Purist dobre ale nie wiem czy CamelBak który obecnie używam nie lepsze. Rękawki, nogawki to bardzo indywidualna sprawa. Pasowały mi Rogelli jeśli chodzi o samą tkaninę, bo jakość to shit. Ale od czasu jak mam Aoosa to wygryzły i Speca i Rogelli  :)
Jakieś innowacyjne pierdoły typu Swat Box. Bardzo dobre multitoole. No i bardzo dobre siodełka. Całkiem szerokie spectrum dobrych produktów :)

Odnośnik do komentarza

Twoja wiedza w tym zakresie jest mocno dziurawa i pochodzi nie z tych źródeł co trzeba :)

Merida nigdy nie miała w Specu pakietu kontrolnego. Miała ze 20 lat temu chyba 49%. Od tego czasu Spec odkupił duż część  akcji ale Merida ma ich nadal sporo. Nie chce mi się szukać ile. Są gdzieś sprawozdania. 

Większość topowych ram karbonowych i widelców Speca jest produkowana w fabryce Topkey na Tajwanie. Ta sama fabryka produkuje rakiety tenisowe Wilson i Babolat Federera i Nadala. Niższe modele są produkowane przez Meridę.

Ramy Speca są projektowane przez zespół R&D. Te zespoły się zmieniają. Spec zatrudnia zewnętrznych kontraktorów jako Lead Engineer. Od dłuższego czasu głównym z nich jest niemiecka firma Denk Engineering. Peter Denk, który wcześniej projektował Scotty i Cannondale robi projekt ramy i analizę komputerową, potem robią prototypy i testują je w tunelu aero Speca w Kaliforni i tamże jeżdżą na nich zawodnicy albo wysyłają do potestowania zawodnikom World Tour. Po  wyborze najlepszego projektu jadą do Topkey i nadzorują proces produkcji i uczą pracowników jak co ma być złożone. Np rama Speca SL6 na której jeździmy składa się z ok. 500 kawałków karbonu. Obecnie firma Denk Engineering została wynajęta na wyłączność przez Speca na wiele lat i będzie jego europejską bazą R&D.

316138924_893682652010529_14636782679204

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...