Skocz do zawartości

Saszetka typu "nerka"


Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę za duży plecak do jazdy i ostatnio myślałem, żeby kupić mniejszy, ale w oko mi wpadły nerki (oczywiście chodzi mi o saszetki, a nie o handel organami). ;)

Macie jakieś doświadczenie z nimi? Czy jest wygodniej? Czy zmieści się do niej mój sprzęt, którzy wożę ze sobą (pompka, dętka, skuwacz, łyżki do opon, klucze imbusowe, dowód osobisty i 10 zł)? I jak lepiej się jeździ z nerką - z przodu czy z tyłu?

Odnośnik do komentarza

Ciekawa sprawa, sam chętnie się dowiem jakie są Wasze wrażenia. Ale sam nie wiem czy wożenie tylu rzeczy zawieszonych w tym miejscu, to wygodna sprawa.

 

Ja do przewożenia najpotrzebniejszych rzeczy używam pojemnika, tu napisałem trochę więcej na ten temat: https://roweroweporady.pl/moj-sposob-na-jazde-bez-plecaka/

Odnośnik do komentarza

No właśnie, będą jakieś opinie? :)

Plecak skutecznie przeszkadza w odprowadzaniu wilgoci, więc nawet koszulki poliestrowe po pewnym czasie mocno nasiąkają. Dodatkowego pojemnika raczej nie doczepię, bo nie mam jak. Mam w ramie tylko 2 dziury, więc akurat na jeden koszyk z bidonem. Przez 2 godziny przeglądałem Allegro w poszukiwaniu odpowiedniej nerki, ale raczej mogą być za małe, bo moja pompka ma 27 cm długości. Chyba, że pompkę inaczej doczepić, ale też nie mam pomysłu jak.

Odnośnik do komentarza

Wybrałem się z taką nerką na jeden wyjazd rowerowy. Mam taką dosyć dużą, hiszpańskiej firmy Altus z dwoma pojemnikami na bidony i kilkoma kieszonkami. O ile na chodzenie w górach czy na biegówki jest całkiem niezła, o tyle na rowerze mi się nie sprawdziła. Im więcej do niej naładujesz, tym bardziej trzeba zacisnąć pas żeby się nie zsuwał. To oczywiście powoduje niewygodę, wielokrotną potrzebę poprawiania pasa i utrudnione oddychanie. Natomiast drobne rzeczy takie jak opisano w poście to wożę najczęściej w podsiodłówce i w kieszeniach koszulki/kurtki rowerowej. Polecam zakup porządnej, dużej podsiodłówki do której się dużo mieści. Ja mam Ortlieba 2,7 litra: http://www.bikeman.pl/torba-podsiodlowa-ortlieb-saddle-bag-l-slate-black,3,17971,16630, który dużo kosztował ale był wart swojej ceny.

Czasem, ale bardzo rzadko biorę mały plecak o pojemności 6 litrów, z dużą ilością kieszonek. Rzadko i głównie zimą, kiedy nie potrzebuję bidonu albo potrzebuję tylko jeden, korzystam z takiej butelki plastikowej jaką opisał Łukasz ale do mojej pompka nie wejdzie. Wożę tam tylko dętkę, łyżki, łatki, skuwacz i multitoola.

Odnośnik do komentarza

Ja nerki używam od kilku lat... Początkowo w DH, teraz w agresywno-rekreacyjnym XC po okolicy. Ostatnio niektórzy przerzucają się na nie w enduro - są nawet modele z bukłakiem!

 

Generalnie jest to wygodne rozwiązanie, pod warunkiem że nie napcha się zbyt dużo - wersja z bukłakiem to raczej słaby pomysł, choć ja wożę podstawowy zestaw naprawczy (pompka, dętka, łyżki, multitool) i bidon (0,5l) i jest dobrze pod względem stabilności. Problemy miałem dopiero jak pojechałem na maraton - przy bardzo dużym wysiłku pas trochę gniótł i utrudniał oddychanie. Ale do normalnej jazdy z podstatowym wyposażeniem - polecam.

 

Co do pompki, to albo kupić jakąś małą (w końcu to i tak tylko awaryjnie), albo przyczepić do roweru: obejmą, jak pisał Łukasz, lub taśmą izolacyjną.

 

Taśma izolacyjna ogólnie jest przydatna przy oszczędzaniu masy w "nerce" ;) Polecam przykleić do roweru dętkę - zwłaszcza jak ma się kilka rowerów, to zawsze ma się gwarancję zabrania właściwej dętki. Zawsze to prawie ćwierć kilo mniej na plecach, a i zapas taśmy przydaje się w razie awarii ;)

Odnośnik do komentarza

Miałem zwykłą nerkę Dakine'a na wycieczce rowerowej w Niemczech i przez całą tygodniową trasę sprawowała się świetnie. Był to najlepszy sposób na trzymanie potrzebnych rzeczy pod ręką ale zmieszczeniem pompki byłoby już raczej ciężko. 

Mi najlepiej jeździło mi się z nerką z tyłu lub z przodu ale przewieszoną przez ramie na ukos. Jak miałem nerkę z przodu albo z boku to obijała mi się o udo/jajka podczas pedałowania  :P

 

Obecnie jeżdżę z czymś takim. Mieszczą się w tym wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy + telefon.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...