Skocz do zawartości

KROSS LEA 6.0 czy 7.0


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli nie masz innej możliwości - a uważam, że gra jest warta świeczki - "pożycz" (kup i oddaj) podczas idealnej pogody np. Riverside 900 z Decathlonu. Albo jakiś inny z napędem 1x (choć ten byłby w miarę idealny z racji 1x10), żeby przejechać się z godzinę i zobaczyć, czy taki zakres biegów Ci wystarczy albo czego mu brakuje do ideału.

 

Jeśli chodzi o etyczną stronę takiego przedsięwzięcia, to przyznam, że pierwotnie wydawało mi się to nie w porządku, ale sam sprzedawca do czegoś takiego mnie zachęcał. Przy czym rzeczywiście ze zwrotami problemów nie ma: oddawałam do Deca w sumie trzy rowery, dwa po jednym dniu, a jeden po... blisko roku. Warunkiem było, że wyglądał na nieużywany.

Odnośnik do komentarza

Etycznie czy nie, jeden diabeł..w mojej sytuacji nie mam po prostu na to czasu. Muszę to załatwić w poniedziałek z najprostszego powodu pod słońcem - wyjeżdżam. Nie mam teraz czasu na bieganie po sklepach , bo wszystko stało się nagle i muszę pozałatwiać przede wszystkim w pracy cały bałagan. Rower dam rade odebrać przed wyjazdem o ile zapłacę włśnie w poniedziałek. Dlatego tak was cisnę :) bo później najzwyczajniej w świecie odłożonej kasy już nie będzie jak znam życie...

Jestem już natomiast prawie przekonana , że kross 7 to nie jest super wybór  :( w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ten rower ma być do rekreacyjnej jazdy, to kondycją bym się tak nie przejmował. Ja również jej nie mam, a kilkadziesiąt km zrobię. Kondycja jest raczej potrzebna przy wyższym tempie jazdy.

 

Co do Diamondback'a, to znalazłem w necie kasetę SunRace z takim stopniowaniem: 11-13-15-18-21-24-28-32-36-42. Myślę, że powinno się nim całkiem luźno jeździć. Najtwardsze przełożenie to 32-11. Ja w swoim Giantcie mam identyczne przełożenie 38-17 - najtwardsze ze średnich. Zaś najlżejsze przełożenie Diamondbacka 32-42 - jest na prawdę lekkie. Ja takie go nie mam, a po warmińskich pagórkach jakoś jeżdżę.

Odnośnik do komentarza

Poczytałam troszkę o tym na co mi zwracacie uwagę przy tego typu napędzie. Jeżdżący, raczej chwalą... Mało kto mówi absolutne nie , a jeśli tak to wynika to raczej z ich konserwatyzmu (nie ma w tym nic złego ) niż z własnego doświadczenia. Fakt jakoś super dużo tych rowerów nie jeździ , ale odbiór jest raczej pozytywny. Nie wiem tylko czy rama 18 -stka nie jest dla mnie zbyt duża? Boję się też trochę , zrzucania łańcucha. Mam nadzieję, że w przypadku nowego roweru a  nie składaka, jest to dobrze rozwiązane i zdarza się okazjonalnie...

Odnośnik do komentarza

Teoretycznie będzie ok. W praktyce się okaże. Teraz mniej zwraca się uwagę na dł. nogi, a większą na tzw. stack i raech oraz na wysokość główki ramy.

https://www.1enduro.pl/geometria-roweru-mtb-enduro/

Ja nie ogarniam zbytnio teorii wolę w praktyce przymierzyć się do roweru i sprawdzić czy nie leżę na nim zbytnio lub czy nie siedzę jak na krześle. 

Może koleżeństwo opisze więcej na en temat.

Odnośnik do komentarza

Zwracać się zwraca, a potem też różnie bywa (nieumyślnie przetestowałam w tym roku na sobie). Stack i reach mówią jeszcze mniej niż rozmiar ramy osobie bez doświadczenia - mnie się wydawało, że stack musi być nie wiadomo jaki, a jak na razie wiele wskazuje na to, że niekoniecznie. Poza tym te wartości różnią się najczęściej milimetrami i można się trochę nabrać. No bo co jest - 1-2cm czy 1-2 stopnie w tą czy w tamtą?

Tak jak pisze @rowerowy - przymierzyć najlepiej. Chyba że nie ma innego wyjścia i trzeba kupować przez internet. Wtedy trzeba wierzyć tabelkom.

Odnośnik do komentarza

Nic dodać nic ująć. NIe przymierzysz, pewności nie ma!

Bez waszych rad nawet nie zaczęłabym szukać, bo na pierwszy rzut oka dla laika jeden czort. Kierownica , siodełko dwa koła i do przodu -  w sumie kiedyś latało się na Wigry 3 Jubilatach albo składakach i jakoś wszyscy byli "happy" ;)

Chyba już nic nie wymyślę w tym temacie, wszystkim dziękuję za cierpliwość. Dam znać czy udało się coś zbić na cenie i jak to to jeździ, albo czy ja potrafię na tym jeździć ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...