Skocz do zawartości

Pierwsza szosa do 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jako iż zaczynam przygodę z szosą, poszukuję pierwszej 'kolarki'. Jestem raczej zdecydowany na rower nowy z powodu gwarancji oraz mniejszego ryzyka awarii.Teren po którym będę jeździł jest w zasadzie wszędzie płaski. Zależy mi na w miarę komfortowej pozycji, niestety nie mogę przeznaczyć na zakup więcej niż podana kwota ponieważ chcę jeszcze zakupić licznik i inne przydatne akcesoria :)

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Tribana 500 nie opłaca się modyfikować, bo to niewspółmierne koszty. Można go kupić i potem sprzedać - ja tak zrobiłam ze swoim (i w sumie nie żałuję, że nie była to 520, bo i tak wolałam inny rower na drugą szosę), podobnie zrobiła siostra (to znaczy ona dalej ma Tribana na sprzedaż, więc jakbyś był z okolic, możemy się zgadać). Uważam, że na początek jest to rower całkiem w porządku i mniej boli jego odsprzedaż.

Odnośnik do komentarza

Triban 500 to zdaje się jeden z tych rowerów, które warto kupić używane, bo bardzo wiele osób od nich zaczyna i po dość krótkim czasie go sprzedaje. Elle, za ile udało Ci się sprzedać Wasze rowery? Dużo niżej niż cena zakupu plus modyfikacji?

Dlaczego ludzie wydają pieniądze na rower żeby po niedługim czasie sprzedać za  x% taniej?  I dlaczego na pierwszy rower szosowy wielu forumowiczów poleca rowery stosunkowo tanie ( triban 100)? Nie lepiej jak już się kupuje rower to kupować coś porządnego  tj. rower 2,5k +? ( zakładam, że jak ktoś decyduje się na wydanie pewnej kwoty na rower to jest to przemyślana i świadoma decyzja)

Odnośnik do komentarza

Ja uważam, że na pierwszy, w tym przypadku szosa, nie ma sensu kupować czegoś docelowego, jeśli nie ma się żadnego doświadczenia jazdy na tego typu rowerze. Sam po sobie wiem, ile daje doświadczenie z jazdy i późniejsze wyrabianie sobie zdania na temat roweru idealnego.

Ciężko na początek kupić coś co będzie spełniało wszelkie wymogi, które też ewoluują w miarę jeżdżenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...