Skocz do zawartości

Giant Anyroad 2, dla przyjaciół: GravElle


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim,

 

Jestem nowy posiadaczem anyroad 2 w dodatku amatorem. Dzis odebralem i przejechalem pierwsze 10 km w trybie asfalt, kostka brukowa i droga utwardzona(delikatne kamyki). Wrazenia z samej jazdy bardzo pozytywne jednak wydaje mi sie ze jest bardzo twardo, boli tylek. Czy mozna to zmienic? Moze cisnienie w oponach zbyt duze, moze zmiana opon? Poki co sa oryginaly. Druga rzecz wybralem rame L przy wzroscie 176 cm. Testowalem M i L i jakos bardziej przekonala mnie ta wieksza. Czy zrobilem dobrze(amator) nie wiem za to mam taka nadzieje ;)

Odnośnik do komentarza

Obyś nie miał, jak ja z Tribanem, którego sprzedawałam raptem po 1500km. Giant zaleca L dla wzrostu od 182cm, ja mam 165cm i gdyby S była nieco (niewiele) mniejsza, wcale bym się nie obraziła.

 

Tyłek boli od każdego roweru, jeśli jeździ się mało i trzeba go do jeżdżenia przyzwyczaić. Oczywiście można zakupić spodnie z wkładką, inne siodełko oraz karbonową sztycę. Każdy z tych elementów polepszy komfort. Podobnie, jak mniejsze ciśnienie w oponach. Dodatkowo istotne jest właściwe ustawienie siodełka i kierownicy - w necie znajdziesz mnóstwo poradników.

Odnośnik do komentarza

Mój Anyroad fabrycznie ma krótki mostek, nie wyobrażam sobie krótszego. Nie wszystkim też nerwowość roweru z krótkim mostkiem odpowiada. Po drugie łatwiej dostosować ciut za mały rower niż ciut za duży. Szczególnie, że M w teorii nie powinien być na 176cm za mały - zobaczcie sobie na blogu Łukasza, który pisze, że ma 175cm i rozmiar M pasował idealnie. Dodajmy do tego, że skok między M i L jest w Anyroadzie większy niż między S i M. Po trzecie to, co napisałam w pierwszym moim poście w temacie - nie walczcie z tabelkami, jeśli naprawdę się nie znacie i nie macie wyrobionej teorii, a dopiero zaczynacie przygodę. Ja powalczyłam - kupiłam do Tribana dwa nowe mostki, ale nawet 80mm nie pomogło i sprzedałam go z dużą stratą. Szosa sama z siebie nie jest przesadnie wygodnym rowerem, a jeszcze jak się wybierze zły rozmiar, to potem można wyciągnąć mylne wnioski lub - co gorsza - nabrać złych nawyków, które będą ciągnąć się latami.

 

A i jeszcze mi przyszło do głowy - rozmiar M/L to nie tylko przekrok czy długość górnej rury, ale i szerokość kierownicy, która także zmienia geometrię. Za szeroka kierownica powoduje zbytnie pochylenie i ból ramion lub nadgarstków, tymczasem rzadko zdarza się, aby 176-centymetrowy facet był jakimś barczystym pakero.

Odnośnik do komentarza

A, jeszcze pytanie o bidon! :) Wyjęłam z niego taki biały plastikowy kubeczek, bo wydawał mi się zbędny. Po jego wyjęciu do butelki upchnęłam: cienką kurtkę przeciwdeszczową (lwia część zawartości), szmaciany woreczek z łatkami, papierkiem ściernym i łyżkami z Decathlonu, szmaciany woreczek z kilkoma monetami, krótki grzebyk, multitool Kelly's Stinger 8, średniej wielkości szmatkę oraz batonik Bakal Sport Energy. Wadą bidonu są według mnie bardzo cienkie, giętkie ścianki. Ale może niepotrzebnie się czepiam i będzie służył długo. Tak, jak pisałam - ceny swojej w mojej ocenie był wart.

Miałem możliwość sprawdzenia na żywo obu bidonów (Elite i SKS) i SKS wygrał tym że jest trochę większy (podają 900ml) i plastik wydaje się grubszy. No i mieści się w ramie L.

Zamontowałem też ostatnio lusterko Author'a (AM-45). Fajnie się z tym jeździ :)

Tak to wszystko wygląda:

https://drive.google.com/open?id=1vFDQOW4H_RL0qfa-ZenH0v6K3fhgc47K

https://drive.google.com/open?id=1HTKEKgkuAij0ObMoSWBmAJl1Ag-Ddyjg

https://drive.google.com/open?id=1EvA1cZmHMBh2c5y8AmQaSNKjO3AFG_jy

 

@Elle, fajnym bajerem jest wrzucenie światełka Giant'a, ale to trzeba mieć fabryczne siodełko: https://www.giant-bicycles.com/pl/lampka-tylna-giant-numenplus-uniclip-tl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...