Skocz do zawartości

nowy komplet kół


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jak przeliczyć te waty na złotówki, to się robią kilowaty droższe niż w gniazdku ;) Ale fajnie, jak tylko kogoś stać, bo to zawsze większy komfort.

 

Jacku, z tymi adapterami to tak na dwa razy umiem wytłumaczyć ;) Na dzień dobry koła były pod jakieś osie. Z przodu trzeba było zdjąć kapturki i wcisnąć adaptery do QR. Z tyłu natomiast nic się nie zdejmuje, tylko do tych dziurek na osie wciska się adaptery QR. Poza tym są jeszcze adaptery na jakieś inne osie, ale nawet nie rozpakowywałam. W sumie zatem trzy komplety.

Jakkolwiek instrukcja jest do kitu. Dla osoby, która sama z siebie wie, jak to zrobić, jest bezużyteczna. Z kolei dla tej, co nie wie nic - czarna magia. Dwa obrazki ze schematami, a do tego cała litania ostrzeżeń, że można stracić zdrowie lub życie, jak się ich nie posłucha ;)

Podobało mi się za to, że dali nakrętki do tarcz oraz podkładkę pod kasety 9/10s (jakby nie patrzył, duża oszczędność).

Odnośnik do komentarza

Ludzie, pomóżcie, bo się zabieram, jak pies do jeża ;) Widział ktoś poradnik dokładnie do moich hamulców (TRC Spyre C)? Bo te hydrauliczne to są trochę inne, część rzeczy intuicyjnie czuję, że mi niepotrzebna (np. rozpychanie tłoczków), a części kompletnie nie wiem, jak wyregulować :( Wiem, że proste, jak budowa cepa, ale się boję, że odkręcę nie tę, co trzeba śrubkę i będzie potem roboty od groma (raz tak sobie odkręciłam obejmę przerzutki przedniej i trzeba było linkę luzować, i od nowa wszystko ustawiać - a jakoś tak nie mam nastroju na stratę całego dnia :P). Może być po angielsku, chyba może być nawet po chińsku, mogą być obrazki i nie musi być film (choć może). Byleby tylko ktoś pokazał dokładnie, jak wymienić i wyregulować klocki.

Aha, do serwisu oczywiście proszę mnie nie odsyłać, bo pal sześć kasę, ale oni to zrobią, a ja dalej nie będę umieć. Poza tym wszyscy wiemy, że jak chcesz, by było zrobione dobrze, zrób to sam ;)

Odnośnik do komentarza

Co kół Gianta na na ostatnich dwóch ustawkach szosowych, kolegom, którzy jechali na Giantach na ich kołach pękła szprycha. Pierwszemu uderzył w nią kamyk i pękła. Drugiemu sama z siebie. Zrobił się z tego problem bo rower aero, chyba Propel i bardzo wyprofilowana z tyłu rama. W związku z tym pomimo otwarcia hamulca nie dało się jechać bo koło obcierało o ramę. Więc kolega uziemiony 50 km od Warszawy w szczerym polu i musiał szukać jakiegoś transportu.

Odnośnik do komentarza

Dziś nie dam rady bo mam brudną (nie mokrą) robotę i nawet wypiłem piwo na znieczulenie i jak zacznę za chwilę to dawka się zwiększy Nie będę pijany ale na pewno nie wsiądę w samochód ani na rower a skończę może późno i brudny jak świnia. Pytanie numer dwa czy jesteś w stanie dojechać z tym sprzętem w okolice Zbylitowskiej Góry np. jutro. Pora raczej dowolna ale do uzgodnienia. Nie robiłem tego ale jako chłop może bardziej ogarnę.

 

Na tą chwilę masz to tak gdzieś od połowy

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki, Jacku! Sprawdzę to jutro albo dziś wieczorem, bo teraz robię inwentaryzację, co mam, a czego potrzebuję ;)

 

@Grzegorz, jak nie wypali i zdobędę już ten klucz do tarcz, to chętnie skorzystam z propozycji. Mam nadzieję, że to nie był chwilowy poryw odwagi po jednym piwie i po piątku się nie rozmyślisz, a ja nie stracę szansy? ;)

 

A jeszcze tak z innej beczki, co by tematu nowego nie zakładać - jeśli mam łańcuch i kasetę 8s, to mogę ich użyć do korby 9s, czy to niestety nie są kompatybilne systemy? I czy przerzutka 9s ma szansę działać? :P Tak pytam, bo potrzebuję drugiego koła na trenażer, a u mnie akurat dwa nowe łańcuchy i dwie nowe korby 8-rzędowe się pałętają, więc fajnie byłoby oszczędzić stówkę.

Odnośnik do komentarza

Jestem w połowie zabawy z okładzinami. To znaczy mam założony tył, ale jeszcze nie sprawdzałam, czy hamuje, czy trze itd. Zrobiłam za to test kręcenia kółkiem ;) I teraz tak się zastanawiam - czy obecność opony może mieć wpływ na długość kręcenia? Bo jednak siła odśrodkowa chyba robi swoje, nie? W każdym razie bez opony wynik słabiutki - niecałe 30s. Natomiast używane DTSwiss R1900 z oponą kręci się przez 1:15. Aksiumów nie sprawdzę, bo dziś spakowałam do pudła.

Jeszcze z ciekawości sprawdziłam teraz koło przednie - i ono kręci się 45 sekund, czyli przeszło 15s dłużej. Czy to całkiem normalne, czy coś za mocno dokręcone z tyłu? (mam na myśli piasty, bo testy są robione bez QR)

Odnośnik do komentarza

No i tak jeszcze dziś pomyślałam, że one muszą się dotrzeć przecież. I na razie to nawet wskazane, by był minimalny opór, nie?

 

Na razie siedzę w serwisie. Kretyńska nakrętka od sztywnej osi mnie wykończyła. Zresztą pan też się głowi, bo nie ma żadnego kontrapunktu, żeby oś przytrzymać w miejscu. Próbowałam w imadle, ale prędzej oś zgniotę, nim puści. Idiotycznie to Fulcrum rozwiązał. Według mnie powinni dać wszystkie nakrętki osobno i gołe osie, a nie, że muszę zdejmować fabryczne. W dodatku suport mają taki, że żal.pl - Mavic ma co i rusz filmy instruktażowe, ci dali małą karteczkę, z której nic nie wynika. I do tego pięćset filmów, jak super się jeździ na danym modelu.

Odnośnik do komentarza

No i powiedzmy, że mam dziką satysfakcję - dwóch facetów w serwisie u Bieniasza poległo. Lepszego w Tarnowie nie znam ;)

Tylko co mi z satysfakcji, skoro koła są bezużyteczne? Nie wiem, czy nie będę oddawać... Problem taki, że nie wiem, jak niby znaleźć konkurencyjne cenowo :( Normalnie od miesiąca nic rowerowego mi się nie udaje (okazyjny zakup Anyroada to jedyny wyjątek), siedzę w domu i nie mam ani jednego sprawnego roweru do jazdy. Szlag! :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kto ma wiedzieć, ten wie, że temat zamknięty, ale może dopiszę dla potomnych, gdyby akurat ten wątek odkopali.

 

A więc do swoich kół Fulcrum dodaje adaptery, ale nie dodaje jakiejś nakrętki, którą musiałam dokupić osobno. Koło tylne złożono mi w autoryzowanym serwisie Wertykal (pod Krakowem) i dopiero po takiej wizycie i stracie ok. 130zł mogłam cieszyć się z koła przystosowanego pod standard QR 135mm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...