Skocz do zawartości

[Szosa] pierwszy baranek do 4500 zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzam sie do zakupu mojej pierwszej szosówki.

Jezdze calkowicie amatorsko, zadnych wyscigow i innych zawodow.

Rowerem bede dojezdzal do pracy (20km w jedna strone), oczywiscie jesli pogoda dopisze, oraz w weekendy dluzsza trasa powiedzmy ok 100km.

Zalezy mi na komfortowej pozycji za kierownica, wiec celuje w endurance.

 

Jak dotad w oko wpadly mi 2 pozycje

 

1. Canyon endurance al 6 https://www.canyon.com/pl/road/endurace/2018/endurace-al-6-0.html

 

2. Moj faworyt, strasznie podoba mi sie wizualnie, nie wiem tylko jak z pozycja, czy zalicza sie on do wygodnych "wycieczkowcow"https://www.rosebikes.pl/rose-pro-sl-105-bike-now-821326?product_shape=matt-black%2Fgrey

Wiem ze 105 w moim przypadku to przerost formy nad trescia, ale podoba mi sie rowerek:d

 

Co powiecie o tych 2? Chetnie wyslucham waszych rad i propozycji.

Odnośnik do komentarza

To jeszcze napisz kilka słów, ile wzrostu masz, jaki przekrok, czym do tej pory jeździłeś. W jaki rozmiar celujesz?

Np Canyon w rozmiarze L ma stack/reach = 1,58

Rosebike stack/reach rozmiar 57 = 1,43

 

Im niższy ten współczynnik tym bardziej pozycja race, im wyższy tym bardziej endurance.

 

Na Canyonie będzie Ci wygodniej, ale z kolei na Rose (w zasadzie już geometria race) bardziej będziesz mógł schować się przed wiatrem i generalnie jest szansa na większe prędkości.

 

Wszędzie są plusy i minusy, ciężko o rower idealny do wszystkiego :)

 

Jak endurance to zerknij sobie jeszcze nieśmiertelnego:

https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-id_8377756.html

Odnośnik do komentarza

Do tej pory jezdzilem czysto rekreacyjnie 8 letnim crossem, w ktorym juz nic nie dziala tak jak powinno :)

Mieszkam na nizinie, poza miastem. W wiekszosci płaski, swiezy, piekny asfalt bez dziur, dlatego zdecydowalem sie na szose. Jedynie na Wislanej Trasie Rowerowej w Małopolsce moge miejscami trafic na krotkie odzinki szutrowe, brukowane, ale nie ma tego duzo.

Mam 190cm wzrostu, przekrok 89,5. Noi waga:) aktualnie 102kg, docelowo 90 (m.in dlatego kupuje nowy rower :D)

 

W rose celuje w rozmiar 59, natomiast w canyonie XL. 

 

edit.

Własnie zauwazylem ze w Canyonie licza sobie 230zł na wysyłke :o

Rose wyjdzie mi wiec ~200zl drozej za lepszy osprzet.. Martwi mnie tylko ta pozycja..

 

Jeszcze mam pytanie odnosnie kol w rose

KOŁA: Mavic Aksium Elite WTS (tyres: 700x25C)

OPONY: Tyres are currently included in the configuration as a part of the used WTS wheel system.

OPONY: No tyre

 

 to oznacza ze sa to koła bezdetkowe? Czy jest to po prostu jakis zestaw kol Mavic z oponami? Nie ukrywam ze boje sie kol bezdetkowych bo kilku znajomych narzeka na uciekajace powietrze nawet do 1bara na dobe...

Odnośnik do komentarza

Rose to szosa wyścigowa. Wygodnie nie będzie. Ale można dostosować żeby było wygodniej.

Nikt nie sprzedaje kół w systemie bezdętkowym o ile mi wiadomo. Koła są zwykle ewentualnie Tubeless Ready. Czyli możemy kupić wentyle i wlać mleko uszczelniające pod warunkiem, że mamy opony Tubeless Rady. Nie jest to popularne rozwiązanie na szosie ze względu na wysokie ciśnienie w oponach.

 

Do wszystkich kół bezdętkowych można założyć dętkę i nic nie powinno uciekać.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mam pytanie odnosnie kol w rose

KOŁA: Mavic Aksium Elite WTS (tyres: 700x25C)

OPONY: Tyres are currently included in the configuration as a part of the used WTS wheel system.

OPONY: No tyre

 

 to oznacza ze sa to koła bezdetkowe? Czy jest to po prostu jakis zestaw kol Mavic z oponami? Nie ukrywam ze boje sie kol bezdetkowych bo kilku znajomych narzeka na uciekajace powietrze nawet do 1bara na dobe...

 

Koła Mavica sprzedawane są w komplecie z oponami (w przypadku kół szosowych poza modelami Aksium i Aksium Disc).

Odnośnik do komentarza

ok zdecydowalem sie na Canyona, jednak wygodna pozycja > wygląd ;(

Teraz potrzebuje pomocy z wyborem rozmiaru. Wzorst/przekrok 190/89, XL bedzie ok?

macie moze jakies sprawdzone kalkulatory? kiedys korzysztalem z tego co Szajbajk polecal na jednym z filmikow (competetivecyclist.com), ale strona juz nie dziala :/

 

Ewentualnie podajcie jakies inne propozycje do 4500zl. Moze przeoczylem jakies perełki

Do piatku chce juz zamowic rower

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...