Skocz do zawartości

Nowa szosa, zaczynam poszukiwania :)


Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze tak mi przyszło do głowy z tym Ferrari - naprawdę chcielibyście jeździć z takim niskim zawieszeniem po polskich wsiach? Nie wiem, może na Mazowszu jest lepiej, ale chyba legendy o stanie polskich dróg nie stworzyli jedynie małopolscy autochtoni oraz turyści odwiedzający tę część kraju ;)

Na taki asfalt na głównej trasie łączącej Ustkę z Darłowem szkoda byłoby mi Ferrari. Mnie wytrzepał nawet na crossie.

Odnośnik do komentarza

Obowiązkowo!

 

Chociaż przyznam, że mam wielkiego pietra, że zaś kupię coś, co nie do końca mi podejdzie. A to jest dokładnie tak, jak piszę dość regularnie innym kupującym na forum - guzik się pod sklepem przekonasz. Osobiście potrzebuję 2-3 wyjazdów po godzince, najlepiej dłużej, to wtedy mogę określić, czy coś naprawdę jest dobre, czy nie. A tak za testowanie zmuszona jestem płacić. No nic, może tym razem się uda.

 

Aha! Powiedźcie mi, na co zwrócić uwagę w używanych hamulcach tarczowych mechanicznych? Coś może być nie halo prócz krzywych tarcz? Przy okazji tę krzywiznę widać gołym okiem, czy jak z lekko scentrowanym kołem - bardzo dyskretnie?

Odnośnik do komentarza

Spartacus obiektywnie był wspaniały. No, może nie najlżejszy, ale to chyba wszystkie crossy z amorem tak mają. W każdym razie nadal jak spojrzę na papier, to nie czaję tak do końca, czemu coś, co miało spełniać wszystkie moje oczekiwania (szybkość szosy plus amortyzacja górala - oczywiście brane przez pół) w moim przypadku kompletnie nie zadziałało.

A może to ja nie do końca byłam kompatybilna z tym typem roweru? ;) Jak już wielokrotnie pisałam, większą część rowerowego życia spędziłam na MTB i bardzo go lubiłam za zwrotność, nerwowość w prowadzeniu, lekko pochyloną sylwetkę. Cross był przy tym totalną krową, a ja jak królowa na tronie - na wszystko patrzyłam z góry, mocno wyprostowana, koła wielkie i wszystko wielkie. Jak tak teraz myślę, to możliwe, że też trochę wskutek tego wybrałam za dużą szosę. W każdym razie tam rama była dobra, 17", ale za bardzo holendrowaty styl jazdy i dlatego szybko się zniechęciłam. Jakkolwiek kilka bardzo miłych i długich wycieczek zaliczyłam :)

Odnośnik do komentarza

Ferrari to chyba tylko po to żeby na niego wyrywać dziewczyny :) Do jeżdżenia po naszych drogach słabo się nadaje. Jakbym wygrał w totka kumulację to oprócz rowerów kupiłbym campera i jakieś mini do jazdy po mieście. Sportowe samochody jakoś mało mnie kręciły. Ale Porsche Boxter zawsze mi się podobał. Z ostatnio widzianych bardzo mi się podoba Toyota C-HR.

Odnośnik do komentarza

Przy prostych tarczach i dobrze ustawionych zaciskach po zakręceniu kołem nic nie powinno być słychać. Jeśli usłyszysz obcieranie to albo tarcza skrzywiona, albo zacisk źle ustawiony.

 

Warto się przysłuchać dźwiękom z tylnego koła. Jeśli coś chrobocze to zwykle zwiastuje problemy z piastą. Tarczówki mechaniczne są generalnie prostą konstrukcją. Nie bardzo ma się tam co psuć. Jedynie klocki do wymiany.

Odnośnik do komentarza

Z tym Ferrari to mi się skojarzyło jak jechałem ze znajomym jakimś Porsche - taki duży, wypasiony, silnik V8. Siedzimy, gadamy i mówię mu, że nieważne czy ma duży, czy sportowy, szybki, czy wolny, stary czy młody samochód - i tak wszyscy stoją w tym samym korku. :D

 

To jak już nawiązałeś, to na jaki rower najlepiej się wyrywa? :) Pytam poważnie, bo jest to w zasadzie kolejny argument w kolekcji argumentów za zakupem danego roweru :D

Kiedyś "wyrywałem" panienki na Simsona, teraz mogę spróbować "na wnuczkę" - moją wnuczkę ;)

Odnośnik do komentarza

A wracając po raz kolejny ;) do wyboru szosy

-po testowa Merida  http://allegro.pl/rower-szosowy-merida-scultura-400-po-testowa-105-i7346486572.html

-ten wygląda ciekawie, ale to podobno damski model http://allegro.pl/rower-stevens-soana-pro-shimano-105-11x2-51-cm-i6947529761.html

znacie może faceta jeżdżącego na damskiej szosie?

-oraz ten  https://www.olx.pl/oferta/rower-szosowy-fuji-roubaix-1-3-CID767-IDqheZf.html#a6d4981c64

Któryś wart bliższego zainteresowania?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...