Skocz do zawartości

Czy lampka spadnie z torby w terenie?


Rekomendowane odpowiedzi

Marzyłem dziś bieliznę brubecka, niestety xxl była za mała! Jajacek, na profilowym wyglądasz na sporego faceta, mieścisz się w xxl?

 

Kupiłem dziś zapasową dętkę 29, ona jest absurdalne duża i ciężka. Zajmie całą podsiodłówkę. Czytałem gdzieś, że jako zapas ludzie wolą wozić 27,5 lub nawet 26.. Da się tak?

 

A torba też może przecież robić za błotnik, szczególnie ta 11l ;)

Odnośnik do komentarza

Jacek chyba tylko tak wygląda, bo w sumie aż taki wielki nie jest, jak się jego wymiary czyta :) Swoją drogą trochę mnie zaskoczyłeś, bo Brubeck bardzo rozciągliwy jest.

 

Z dętkami jest ten kłopot, dlatego ja jeżdżę z łatkami. No, chyba że wiem, że podróż będzie naprawdę daleka, a siostra jedzie ze mną, więc automatycznie tracę dostęp do wozu serwisowego ;)

 

Nie wzięłabym Martesa, bo nie mam z nimi dobrych doświadczeń. Ale może to tylko moje uprzedzenia, bo jednak nie są one związane z odzieżą termoaktywną. W każdym razie póki mi tu Jacek nie podsunął Brubecka (akurat tylko to z markowych rzeczy testowałam), święcie wierzyłam, że bielizna termoaktywna to chwyt marketingowy i wszyscy pitolą głupoty :D

 

Posta możesz edytować klikając na niego palcem. Wtedy rozsunie się takie menu na dole i tam będzie przycisk edycji.

Odnośnik do komentarza

 

Kupiłem dziś zapasową dętkę 29, ona jest absurdalne duża i ciężka. Zajmie całą podsiodłówkę. Czytałem gdzieś, że jako zapas ludzie wolą wozić 27,5 lub nawet 26.. Da się tak?

Dętka z 29'' potrafi ważyć więcej niż szosowa opona :o ten patent z zakładaniem 26'' zamierzam w tym tygodniu przetestować . Odzieży Ritko nie znam, na zimę mam ciepłe Brugi i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Z dętkami jest ten kłopot, dlatego ja jeżdżę z łatkami. No, chyba że wiem, że podróż będzie naprawdę daleka, a siostra jedzie ze mną, więc automatycznie tracę dostęp do wozu serwisowego ;)

A ja znowu wolę dętki na krótkie trasy - tak na co dzień do pracy. Mniej czasu zajmuje zmiana w trasie, a w robocie mogę sobie ew. dętkę załatać. Jak bym miał się bawić zimą w łatanie to dojechałbym w połowie dnia. ;) 

Natomiast w trasę - dętka lub dwie i łatki. Wymieniasz w drodze dętkę, a łatasz wieczorem na postoju.

Odnośnik do komentarza

A ja znowu wolę dętki na krótkie trasy - tak na co dzień do pracy. Mniej czasu zajmuje zmiana w trasie, a w robocie mogę sobie ew. dętkę załatać. Jak bym miał się bawić zimą w łatanie to dojechałbym w połowie dnia. ;)

Natomiast w trasę - dętka lub dwie i łatki. Wymieniasz w drodze dętkę, a łatasz wieczorem na postoju.

 

Zależy od roweru: w moim zdjęcie koła to do 30 minut w domu, więc się nauczyłem łatać bez zdejmowania. Opcją są dętki typu Gaadi, ale nie każdemu takie przypasują (szczególnie w cienkich i lekkich oponach, gdzie da się wyczuć miejsce łączenia.

 

W praktyce, jeżdżąc do pracy, wożę ze sobą łatki i taśmę izolacyjną, ta ostatnia pozwala na szybką naprawę, nawet dużych uszkodzeń, a prawdziwe łatanie robię w domu.

Odnośnik do komentarza

Marzyłem dziś bieliznę brubecka, niestety xxl była za mała! Jajacek, na profilowym wyglądasz na sporego faceta, mieścisz się w xxl?

 

Kupiłem dziś zapasową dętkę 29, ona jest absurdalne duża i ciężka. Zajmie całą podsiodłówkę. Czytałem gdzieś, że jako zapas ludzie wolą wozić 27,5 lub nawet 26.. Da się tak?

 

A torba też może przecież robić za błotnik, szczególnie ta 11l ;)

Może w takim przypadku warto rozważyć przejście na bezdętkowe.

 

Wysłane z mojego TA-1024 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

A, przy okazji jeszcze dętki tak mi się przypomniało, co wykombinowałam we wrześniu, jak jechałyśmy na pielgrzymkę. Nie miałam już miejsca w torbach, tylko takie małe etui na aparat foto. Przypięłam je trytkami pod siodełko i tyle kombinowałam z dętką, aż udało mi się ją prawie całkiem odpompować - wbrew pozorom fabrycznie jest tam trochę powietrza, które zajmuje sporo miejsca. Zwinięta w taki sposób dętka zajmuje co najmniej 2/3 tego, co w pudełku. Jeszcze dwie łyżki na wcisk weszły ;)

Przy okazji tego mam do Was pytanie. To była sytuacja awaryjna, ale czy na dłuższą metę takie właśnie całkowite spuszczenie powietrza z dętki może jej zaszkodzić? Myślę, że na upał tak, bo jest prawdopodobieństwo stopienia ze sobą ścianek, a tak poza tym? Prawdę powiedziawszy, ja sobie o tej dętce przypomniałam dopiero w tym tygodniu. Wygląda w porządku ;)

 

Co do firm, od lat używam i kupuję Kendy. Decathlonowe miałam fabrycznie w dwóch rowerach i dwie pękły samoistnie (na postoju i w nocy w domu), trzecią założyli mi kiedyś w serwisie, a że zrobili to do kitu (nie sprawdzając opony), złapałam kolejnego kapcia. W trasie przykleiłam łatkę i dojechałam do domu, ale potem dętkę wymieniałam, bo się mi sypała w rękach. Ceny Kend się wahają. Niestety, wentyl Presta się ceni, ale i tak kupuję poniżej 12zł. Najczęściej biorę hurtem (3-4 sztuki), żeby była tańsza przesyłka albo jadę do Dębicy, bo tam akurat mają stosunkowo tanio w Mieście Rowerów, a ja nie dość, że mam rowerową wycieczkę, to jeszcze darmową dostawę ;) Jakkolwiek w moim przypadku to bardzo rzadkie zakupy. Najpierw spowodowane wymianą fabrycznych dętek Decathlonu, a teraz musiałam kupić, bo założyłam opony 35c i okazało się, że jednak jedna z dętek do 25c tego ciśnienia nie wytrzymała i już rankiem znalazłam z tyłu kapciucha. W zasadzie większość kapci zaliczyłam w ten właśnie sposób. W trasie tylko 2-3 razy. Natomiast na MTB w ogóle tylko raz i to dopiero po kilku dniach, jak się okazało, że przeoczony kolec wbijał się coraz mocniej w oponę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kupiłem w końcu niewielką podsiodłówkę w decathlonie za 39,99zł. TORBA POD SIODŁO 500 M 0,6 L. Okazała się po prostu lepiej dopasowana do roweru niż topeak aero, który oddałem. Przy okazji okazało się, że torby te mają zupełnie inny patent na mocowanie lampki. Ta z Decathlonu ma dużo ciaśniejsze mocowanie, z którego do tej pory (kilka jazd) nie zgubiłem mojej startej lampki i na tyle trudno jest wyjąć lampkę z mocowania, że raczej mi to nie grozi :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...