Skocz do zawartości

Jaki rower do 1500 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

z tym chorowaniem to chyba prawda;) bo też ostatnio często zwracam na to uwagę, szczególnie jak z górki brakuje tych kilku zębów :)

Jeżdżę po mieszanym terenie i wydawało mi się że im większe koła, większa korba i mało zębów na ostatniej zębatce w kasecie/wolnobiegu to mniej kręcenia nogami a więcej kilometrów...

 

Z górki to akurat można sobie odpuścić :)

 

Podkreślę tylko to, że pedałowanie z większą kadencją jest o wiele bardziej efektywne i wydajne od jazdy z bardzo ciężkimi przełożeniami. Oczywiście, jeden będzie kręcił 80-90 razy na minutę przy przełożeniu 34-14, drugi da radę w tych samych warunkach utrzymać taką kadencję przy przełożeniu 48-11, a jeszcze inny 53-11.

 

Dla ciekawych tego tematu, odsyłam tu: http://www.ostre.be/?p=606

Sam podchodzę do tego bardzo luźno, ale staram się po prostu nie używać zbyt dużej siły do pedałowania :)

Odnośnik do komentarza

, ale staram się po prostu nie używać zbyt dużej siły do pedałowania :)

Mam takie samo zdanie. Raz strzelił mi łańcuch od mocnego pedałowania pod górkę,i od tamtej pory unikam takich sytuacji. 

Boczne pytanie. Używa ktoś tutaj przełożeń planetarnych? Od początku  używam tego typu napędu i jak dla mnie jest super :)

Odnośnik do komentarza

Mam takie samo zdanie. Raz strzelił mi łańcuch od mocnego pedałowania pod górkę,i od tamtej pory unikam takich sytuacji. 

Boczne pytanie. Używa ktoś tutaj przełożeń planetarnych? Od początku  używam tego typu napędu i jak dla mnie jest super :)

 Jaki układ napędu masz na tej "planecie" ? Jaka piasta? Jaka korba? Cały czas myślę o wpakowaniu do trekinga, tylko że ja bym chciał z 2-3 blatową korbą. Na blogu ten temat był już dyskutowany i wiem że można, nawet szimano miało w ofercie do alfine korbę dwublatową ( już nie ma, ale dopuszcza takie rozwiązanie, napinacz jest w ofercie)

 

Żeby nie było OT. Też wolę większą kadencję niż twarde przełożenie. Jednak nie z myśli o napędzie, ale lenistwa ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli to jest Twój nieprzekraczalny budżet, to bym kupił. Ale jakby dało radę troszkę dołożyć, to wziąłbym np. Cube Curve: http://www.ceneo.pl/Rowery_i_akcesoria;0112-0;szukaj-cube+curve;0192.htm#crid=28268&pid=7269

 

Mój kolega właśnie sobie takiego kupił i to naprawdę fajnie zmontowany rower.

Łukaszu,

To jest mój pierwszy wpis, więc na początku chciałbym się przywitać i pogratulować Ci tak fantastycznego bloga.

Od razu przejdę do pytania o rower kolegi (Cube Curve). Czy byłbyś w stanie podpowiedzieć jaką maksymalną szerokość opon udałoby się do niego zamontować?

Pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza

Witam ?
Na początku chciałbym pozdrowić autora bloga, Pana Łukasza ponieważ dzięki niemu oraz jego blogowi przeczytałem wiele nieocenionych porad. 
Stoję teraz przed zakupem roweru z półki do 1500 zł (nie więcej, to moja górna granica) i do tego rower będzie kupiony w sklepie stacjonarnym z racji tego iż nie posiadam odpowiedniej ilości gotówki i muszę wziąć go na raty. Po długich poszukiwaniach moim typem jest:

Northtec Bergon AL

Zdecydowałem się na trekking ponieważ będę pokonywał dystans 30 kilometrów dziennie, a z czasem może się zdarzyć jakiś znacznie dłuższy wyjazd który wyniesie ok 100km na dzień (wtedy przydają się bagażnik oraz sakwy by zabrać ze sobą np. namiot). Planuje jeździć głównie po asfalcie bardzo rzadko po jakiejś utwardzanej szosie czy ziemi. 
Prosiłbym o ocenę tego roweru oraz ewentualne zamienniki. 
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Hej. ? Chciałabym kupić rower miejski, którym będę mogła rekreacyjnym tempem podjechać na uczelnię/do pracy/ na zakupy.

Szukam roweru miejskiego głównie ze względu na wyprostowaną pozycję podczas jazdy. Na górskim szybko się męczę, denerwuję i zaczyna boleć mnie kręgosłup. Jestem zupełnie zielona w temacie, to będzie właściwie mój pierwszy rower kupiony świadomie.

Znalazłam kilka rowerów, które podobają mi się z wyglądu (jest to ważne kryterium, ale absolutnie nie najważniejsze, na tę chwilę na niczym innym się po prostu nie znam ? ).

Chciałąbym kupić rower do 1500, ale jeśli byłaby opcja znalezienia dużo leszego sprzętu, to może wyczaruję te 2-3 dodatkowe stówki.

Bardzo proszę o poradę. Czy jakieś inne firmy oprócz tych poniżej są warte uwagi?

 

Rowery Krossa

Kross Classico III

Kross Grand Pawana

Kross Grand Vienna

 

Unibike

Unibike Retro

Unibike Old School

 

Romet

Romet Cameo

Romet Sonata

 

Chillovelo

Chillovelo Sky

Odnośnik do komentarza

Witam!

Mam podobny problem jak mucha, chcę kupić rower w przedziale 1000-2000 zł. , ma on służyć do jazdy rekreacyjnej po mieście lub terenach wiejskich z dzieckiem, odległości maksymalnie 20 km. Zastanawiałam się nad następującymi modelami ( wygląd nie jest najważniejszy, liczy się bezpieczeństwo i jakość wykonania):

Romet Cameo

Kross Vivo

Kellys Cristy

Czekam również na Twoje propozycje w tym przedziale cenowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...