Skocz do zawartości

Jaki rower do 1500 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Panowie za popowiedzi!

 

Co do Inzai, producent zaklasyfikowal go do grupy "city/urban"... a szukam takiego co nie tylko po scieżce rowerowej pojedzie, i nie od czasu do czasu tylko codziennie ;) (może zle go oceniam bo nie widziałem na oczy, nie mam doswiadczenia) Jest dobrze wyposażony (Alfine, hamulce tarczowe hydrauliczne, itd.), stywny widelec ;) ladnie wyglada, itd. Ale... cena mocno przekroczona... z 1.5KPLN zrobilo sie 2.2+KPLN (to i tak pewnie tanio za taki komplet)

 

Co do Pegasusa, nie ma tego czegoś co ma Inzai... zupełnie inna klasa roweru, błotniku, bagażnik, inna pozycja, V-brake'i, itd

Nexus zamiast Alfine, nie słynie on ze szczelności, czy da się go jakoś "zakonserwować" (smar od środka)?

 

Co do kozy, przynajmniej nie ukradną ;) Podchodzi pod retro... czy warty jest swoje ceny  ?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie za popowiedzi!

 

Co do Inzai, producent zaklasyfikowal go do grupy "city/urban"... a szukam takiego co nie tylko po scieżce rowerowej pojedzie, i nie od czasu do czasu tylko codziennie ;) (może zle go oceniam bo nie widziałem na oczy, nie mam doswiadczenia) Jest dobrze wyposażony (Alfine, hamulce tarczowe hydrauliczne, itd.), stywny widelec ;) ladnie wyglada, itd. Ale... cena mocno przekroczona... z 1.5KPLN zrobilo sie 2.2+KPLN (to i tak pewnie tanio za taki komplet)

 

Co do Pegasusa, nie ma tego czegoś co ma Inzai... zupełnie inna klasa roweru, błotniku, bagażnik, inna pozycja, V-brake'i, itd

Nexus zamiast Alfine, nie słynie on ze szczelności, czy da się go jakoś "zakonserwować" (smar od środka)?

 

Co do kozy, przynajmniej nie ukradną ;) Podchodzi pod retro... czy warty jest swoje ceny  ?

 

Pozdrawiam!

 Tak jak napisał Łukasz, Inzai da rdę dla Twojej jazdy i bazowo kosztuje sporo więcej, więc ta cena to dobra okazja.

"Koza" oj warta tej ceny, podobna okazja jak Inzai . Policz: nexus8 ( min400) , koła:opny szwalbe+ dobre obręcze ( min 200), do tego jak rzeczywiście jest na ramie stal Cr-Mo, to brać i patrzeć czy jeszcze są.

Odnośnik do komentarza

Witam,

zamierzam kupić rower MTB do 1500zl. Jaki iż mieszkam na wsi chciałbym, aby rower dawał radę po polnych drogach itp. Szukając na allegro znalazłem dwa modele nad którymi się zastanawia, a mianowicie:

Sundeal m7

http://allegro.pl/i5283923994.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=41243

Kands Energy 1500

http://allegro.pl/wypas-mtb-2xhydraulika-alivio-kands-energy-1500-i5465321808.html

 

Obydwa rowery posiadają hamulce tarczowe hydrauliczne, Kands przerzutki klasę wyższa. I tutaj moje pytanie. Czy warto dopłacić te ~400zl, czy będzie aż taka różnica w sprzęcie. Przygodę z bardziej zaawansowanym kolarstwem dopiero zaczynam, liczę na wasze rady oraz inne propozycje rowerów.

Pozdrawiam, Arkadiusz

Odnośnik do komentarza

Dzwoniłem do nich i mają błąd w opisie, korba jest na 42T.... 
Po górach wiem że średnie rozwiązanie ale rowerem też będę śmigał w dużym procencie po asfalcie gdzie takie przełożenie może się przydać. 
boje się o łożyska kulkowe w kołach, wcześniej w rowerze miałem maszynowe i wydają mi się trwalsze, tańsze i po prostu lepsze. Dobrym rozwiązaniem jest też widelec na 29' bo może w przyszłości zmienię na takie koła, reszta podzespołów bardzo mi przypasowała.

Odnośnik do komentarza

Przełożenie 34-14 spokojnie wystarcza do jazdy 30 km/h po asfalcie. A jak będziesz miał więcej pary w nogach, to masz jeszcze 42 zęby. Też kiedyś "chorowałem" na twarde przełożenia w rowerze, ale potem okazało się, że nie tędy droga i lepiej zwiększyć szybkość kręcenia pedałami (kadencję) niż cisnąć na twardych biegach.

Odnośnik do komentarza

z tym chorowaniem to chyba prawda;) bo też ostatnio często zwracam na to uwagę, szczególnie jak z górki brakuje tych kilku zębów :)
Jeżdżę po mieszanym terenie i wydawało mi się że im większe koła, większa korba i mało zębów na ostatniej zębatce w kasecie/wolnobiegu to mniej kręcenia nogami a więcej kilometrów...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...