Skocz do zawartości

Kross vento 3,czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.To mój pierwszy post na tym forum.Zamierzam sprawić sobie pierwszą szosę,powiedzmy do sumy 3200 zł i pierwszym moim wyborem jest właśnie Kross vento 3.Czytam te forum i dwa inne od 3 miesięcy i zastanawiałem się nad różnymi wyborami,ale podstawa to zakup szosy w polskim sklepie.Nie wiem dlaczego jakoś na forach rowerowych,nikt zbytnio nie pała,,miłością" do szos tejże firmy,czy są słabe?.Dla mnie vento 3 ma wszystko to co potrzebne dla początkującego kolarza,chodzi mi przede wszystkim o osprzęt z rodziny shimano sora oraz ramę endurance.Mam pytanie do Was,ponieważ sam szukałem informacji w necie i nie znalazłem;czy są różnice pomiędzy krossem vento 3 z tego roku,a modelem na rok 2018?A może ktoś z Was ma vento 3 i mógłby coś napisać na jego temat?

Odnośnik do komentarza

Co masz na myśli "dla początkującego kolarza"? Jak i gdzie zamierzasz użytkować rower?

Vento nie ma geometrii endurance. Nikt normalny nie kupi Vento 3 za 3200 na Sorze jak za 3300 może mieć Tribana 540 z Decathlonu na 105

Za 3500 możesz kupić Fuji Sportif Disc 1,5 na oczko niższej grupie Tiagra 4700 ale za to na tarczówkach z geo i przełożeniami endurance

https://www.runexpert.pl/product-pol-7826-Rower-szosowy-FUJI-SPORTIF-1-5D-2017-478.html?gclid=CjwKCAiA7JfSBRBrEiwA1DWSG1frYnb2GkMo30RbwZuPzFC97i5oy-xbsx94APaAmGaXnyzEQTN1TBoCw0gQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza

Nie interesują mnie tribany z decatlonu,czytałem dużo złych opinii o kołach w nich zamontowanych,poza tym nie podoba mi się ich wygląd i malowanie.Jak i gdzie zamierzam użytkować rower?Powiedzmy po 40 km w dmi pracujące i np. po 100 km w soboty i w niedziele.Tereny nizinne(podlasie).W tym roku zacząłem dużo jeździć,ale tylko na trekkingu,a kocham szybkość na rowerze,więc moim naturalnym wyborem jest szosa.A z tym endurance to miałem na myśli,aby pozycja moja była w miarę wygodna,nie potrzebuję sportowej sylwetki.Jajacek,cz Ty uważasz,że kross vento jest słabą szosą,czy po prostu ma zawyzoną cenę?

Odnośnik do komentarza

Krossy się cenią. Przymierzałem się do takiego i u mnie stanęło na Tribanie z Deca. Jeśli Ci się podoba to bierz ale cenowo wychodzi trochę drogo za taki rower. Podlinkowany Jamis wypada lepiej.

I znalezione tak na szybko:

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gt-gts-comp-pd14266/?v_Id=100132

osprzęt oczko wyżej:

http://allegro.pl/rower-trek-domane-2-3-prezent-na-nowy-rok-i7106791985.html

http://allegro.pl/nowy-rower-szosowy-dema-leony-6-0-tiagra-rozm-51cm-i6779276145.html

Ogólnie Kross to dobra firma, zapoznaj się jednak z warunkami gwarancyjnymi. Niektórzy producenci dają dożywocie na ramę, niektórzy 5 lat, a niektórzy tylko 2-3. Sprawdź Krossa. A osprzęt jak to osprzęt, zawsze można wymienić na lepszy.

Odnośnik do komentarza

Nie interesują mnie tribany z decatlonu,czytałem dużo złych opinii o kołach w nich zamontowanych,poza tym nie podoba mi się ich wygląd i malowanie.Jak i gdzie zamierzam użytkować rower?Powiedzmy po 40 km w dmi pracujące i np. po 100 km w soboty i w niedziele.Tereny nizinne(podlasie).W tym roku zacząłem dużo jeździć,ale tylko na trekkingu,a kocham szybkość na rowerze,więc moim naturalnym wyborem jest szosa.A z tym endurance to miałem na myśli,aby pozycja moja była w miarę wygodna,nie potrzebuję sportowej sylwetki.Jajacek,cz Ty uważasz,że kross vento jest słabą szosą,czy po prostu ma zawyzoną cenę?

Chyba czytałeś opinie nie dotyczące tego roweru. Akurat Triban 540 stoi na kołach Mavic Aksium a to są porządne, nie tanie koła. I to jest jedna z wielu zalet tego roweru. Poczytaj opinie w sieci na temat T540 jak i na stronie Deca bo chyba z czymś pomyliłeś.

Jacek napisał Ci to, co pisze (się) na tym forum w każdym takim wątku: w cenie ok. 3 000 nie ma lepszego, nowego roweru. Nie ma. Możesz popatrzeć jeszcze na Marina Elite, osprzęt niżej niż Triban, jest recenzja na YT niejakiego Sz..ka.

I jedna uwaga, również powtarzana na tym forum jak mantra: początkujący kolarz nie koniecznie powinien szukać ramy bardzie wyścigowej niż komfortowej. Ja osobiście nie widzę szału ani w nazwie Kross ani w wyglądzie tego roweru. Pytasz dobrzy ludzie Ci radzą  ale jak Tobie się podoba Kross to go kup. Mi podobał się Triban a w gratisie dostałem 105 i dobre koła :)

Odnośnik do komentarza

Kross to nie jest dobra firma. Dobra firma to dla mnie taka, która sprzedaje dobrej jakości produkty i ma dobrą obsługę pogwarancyjną. O ile pierwszy warunek jest spełniony w rowerach ze średniej i wyższej półki o tyle drugi nie.

Ten Trek rzekomo nowy to jest sprzed jakich 7 lat. I nikt na nim nie jeździł? Ha, ha

Ten drugi to podobny żart.

 

Co do pytania to do tanich rowerów szosowych, a mówimy tu o takich, producenci dają najtańsze koła. Tak jest w Tribanie, Krossie, Jamisie i Fuji. To są koła warte ok. 300 zł. Przyzwoite koła zaczynają się gdzieś od 600-700 zł. Kross nie jest złym rowerem. Osprzęt Shimano Sora 3000 też nie jest zły. Z wieloletniej praktyki wiem jednak że ktoś kto się zaszczepi na szosę szybko dostrzeże wady tego roweru i będzie chciał jeździć na lepszym. Nie jest to też rower wygodny a rama jest taniutka i nienowoczesna. Gdybym miał jeździć głównie sam na szosie, chcą poprawiać średnie i być może z czasem wybrać się na jakieś kultowe kolarskie trasy to kupiłbym któryś z modeli na tarczówkach. Natomiast Triban mam na pozostałymi zdecydowaną przewagę w tym że ma najlepszy osprzęt i ramą pozwalającą założyć dużo szersze opony niż w innych rowerach z hamulcami obręczowymi.

 

Tak jak kolega napisał powyżej o ile model Triban 520 jest na kiepskich kołach to 540 jest na Mavic Aksium. Są to koła ciężkie, 2kg, ale porządnie wykonane i niesprawiające problemów. Mavic Aksium są to koła za 600 zł.

Odnośnik do komentarza

Kurcze,daliście mi do myślenia.Kaliniec nie pamiętam,którego modelu Tribana dotyczyły te negatywne opinie odnośnie kół,pewnie niższego modelu Tribana niż Twój.Dostałem od Was dużo odpowiedzi,które przemyślę na spokojnie.Rower zamierzam kupić za miesiąc,więc trochę czasu mam.Przeglądam tež systematycznie oferty na allegro,czasami tam też coś z w promocji jest oferowane.Naprawdę wielkie dzięki za odpowiedzi i linki do ofert.Na pewno jeszcze się odezwę...

Odnośnik do komentarza

Zła opinia o kołach w Tribanach mogła pochodzić z modelu 500 (obecnie chyba 520). Jeździłem na takim i po paru tys. km tylna obręcz zaczęła pękać przy szprychach, przy czym koło o dziwo nie biło. Serwis wymienił koło na nowe i z takim rower poszedł do ludzi. Obecny właściciel chwali go sobie a wiem, że sporo jeździ bo mam z nim sporadyczny kontakt. Ostatecznie jeśli koła się pokrzywią - wycentrujesz lub wymienisz w sklepie na nowe. Jeśli załapiesz bakcyla to zdobędziesz dodatkową wiedzę i sam wybierzesz sobie nowe. 

Zresztą jeśli zaczniesz jeździć na poważnie to możesz sprzedać Tribana, dołożyć i kupić lepszy.

@Jacek skąd u Ciebie taka negatywna opinia o Krossie? Z powodu wad jakościowych czy obsługi poserwisowej? Rozmawiałem z paroma sprzedawcami (nie prowadzą jedynie Krossa) i opinia była raczej pozytywna.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie zła opinia o kołach dotyczy modelu 520,opinie dotyczące 540 są naprawdę super.540-ska ma poza tym jesną dużą zaletę,można włożyć na koła szersze opony,z informacji znalezionych w necie to nawet do 35 mm,można by było pojeżdzić na nich naewt na szutrze.Jajacek,a skąd wiesz że na ramach Krossa ma się niewygodną poyzcję?Kaliniec mógłbyś napisać parę zdań jak Ci się jeżdzi na 540?Ta 105 w nim jednak to dwie klasy wyżej od sory.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...