Skocz do zawartości

Trener rowerowy


niet

Rekomendowane odpowiedzi

Mój się do miasta nie nadaje. Silnik 3,8l benzyna. Spalanie miasto 17l benzyna, 20l gaz. W trasie 12l benzyna, 13,5l gaz. To już da się wytrzymać jak na gazie. Nissan Almera 1,8, który poprzednio miałem palił w mieście 11. Nie wiem jaki duży samochód, nadający się do wożenia rowerów i nie kosztujący majątek mało spala. Może Skoda Octavia albo Ford Mondeo?

Odnośnik do komentarza

Mam dużo znajomych, którzy mają Toyotę i na jakość nikt nie narzeka. Ewentualnie na spalanie w niektórych modelach. Sam chciałem kupić Priusa swego czasu. Pytałem o niego kolegę, który jest współwłaścicielem dużego salonu Toyoty w Warszawie. Mówił że był to dla nich najgorszy model bo nic na nim nie zarobili w serwisie. W ciągu 10 lat mieli dwie naprawy :)

Odnośnik do komentarza

Priusa sedana to nawet nie widziałem. Sąsiadka, która stała obok mnie w garażu miała Priusa hatchbacka. Po złożeniu tylnych siedzeń było mnóstwo miejsca. W mieście palił  jej 5,5 litra benzyny. Tylko cena zakupu zaporowa, nawet używanego. Ale wydaje się to świetny samochód. W Warszawie mnóstwo Priusów jeździ jako taksówki co jest dobrą rekomendacją bo znaczy że mało palą i są niedrogie w serwisowaniu.

Odnośnik do komentarza

W Yaris od 8 lat tylko jedna rzecz (pomijam żarówki), która wymagała względnie szybkiej naprawy: pęknięta sprężyna w zawieszeniu (na samym końcu, ok 5 cm), którą przypadkiem odkryliśmy. Reszta albo coś gwarancyjnie, bo wyszło podczas przeglądów, albo akcje serwisowe (organizowane przez Toyotę, wyłącznik szyby, jakiś czujnik itp.), ale takie sytuacje nie wymagały natychmiastowej naprawy.

 

No i łatwo o sprzedaż auta: właśnie dzisiaj znalazłem klienta na obecną. W zasadzie bez problemu i szukania chętnych. Jak widzę jak kolega sprzedaje swoją Alfę, to nie ma porównania. Nie wsiądę do czegoś innego niż "japończyka". Gdyby jeszcze powłoki antykorozyjne były lepsze w autach z tego kraju...

 

Kupując nową zastanawiałem się nad hybrydą: ale i ASO, i salon odradzają go jeśli się nie jeździ codziennie i głownie za miastem. W pierwszym przypadku, po kilku latach akumulatory będą w kiepskim stanie, w drugim -- nie wykorzystasz zalet napędu elektrycznego.

Odnośnik do komentarza

Alfa jest znana  z tego że trzeba mieć drugą na części i lawetę :) Kolega miał 156 i minimum 3 miesiące w roku spędzała w serwisie.

 

Dodaj dobrą znajomość serwisów w swojej okolicy. Ale za to jaki mały przebieg ma. :D

 

Kolega to nie wiem który już silnik ma, chyba przynajmniej już drugi. W ciągu roku więcej miał przygód z autem niż ja przez 8 lat. To są auta dla pasjonatów. Ja się nie znam i wolę coś mniej absorbującego uwagę -- ma jeździć. Stąd też bardzo lubię rowery miejskie: nie do zdarcia (ale ja się "rozkraczą" to na amen).

Odnośnik do komentarza

Nasze auto też ma niewiele mniej. Śmiać mi się chciało, jak w tym tygodniu odwiedziło nas znajome małżeństwo. Ostatnio po raz kolejny naprawiali swoją Skodę, w którą jedynie w tym miesiącu włożyli kilkaset złotych i ledwo wyjechali od mechanika, znów się zepsuła. No, ale jednak ten samochód ma aż 18 lat. Ich mina, kiedy zupełnie spontanicznie odpowiedziałam, że to tyle, co nasz, była bezcenna :D

 

Coś z tą Alfą jest na rzeczy. Chociaż najgorsze motoryzacyjne barachło, jakie widziałam, to Rover, na który kolega wywalił swoje półroczne stypendium od ministra. Wszyscy mu mówili, że głupi jest, ale chciał być głupi i potem poszło chyba drugie tyle na naprawy, a auto w zasadzie od mechanika prawie nie wyjeżdżało.

 

Mnie się również Prius szalenie podoba. Tylko właśnie nie hybryda - u nas jedynie benzyna, bo przebieg mamy niższy niż niejeden z Was na rowerze :D No i  koniecznie hatchback, ponieważ sedany mi się źle kojarzą, a poza tym straszne marnotrawstwo miejsca.

Odnośnik do komentarza

Ja mam octavie 1.4tsi od niedawna w kombi. Dwie szosy spokojnie można zapakować do bagażnika. Tyle że trzeba odkręcić przednie koło. Po złożeniu siedzeń wejdzie dużo, kiedyś sprawdzę czy na pionowo wejdzie szosa. Po obniżeniu siodełka i odkreceniu przedniego koła na bank. W mieście pali w normalnej jeździe w granicach 7l. W trasie poniżej 6.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...