Skocz do zawartości

Rozmiar ramy? mi wychodzi 20 a wybór jest tylko 19 i 21 co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ale co jak  i gdzie?

Tj. Jaki kalkulator wybrałeś i jaka firma rowerów?

Mniejszy to możliwe że będzie ci niewygodnie, kolana dostaną w kość i to dosłownie, a większy możesz równie dobrze być wyciągnięty jak , kot zawsze można zmienić elementy typu mostek,kierownica. Tym bardziej że to treking to kierownica albo prosta albo tzw. turystyczna.

Szerokości Patryk

Ps. Ja przy swoim rowerku mam 24" a mimo ustaleń kilku osób przy rzeczywistym wzroście 185 cm miał być zdeczko za duży.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej byłoby gdybyś usiadł na obu rozmiarach i sprawdził na którym lepiej się czujesz. Czasami jest tak, że oba rozmiary są okej i trzeba się tylko zdecydować, na którym jest lepiej. A czasami jest tak, że dwa sąsiednie rozmiary dzieli przepaść. Może być też tak, że jeden rozmiar będzie zdecydowanie za mały, a ten drugi za duży. Wtedy odpuść zakup.

Odnośnik do komentarza

Jak masz do wyboru mniejszy i większy i nie jesteś pewien, zawsze bierz mniejszy. Mostek można kupić dłuższy, sztycę podsiodłową z setbackiem odsuwającym siodełko do tyłu i dzięki temu się wydłużyć ale skrócić jest znacznie trudniej. Ja mam 175cm wzrostu, noga 82 tak jak ty i jeśli chodzi o trekkinga mam 19 cali a górala 17,5 cala. Oba są na mnie bardzo dobre. Warto też zwrócić uwagę że przy większej ramie występują zwykle korby o dłuższym ramieniu. Przypuszczam że w ramie 19 będą korby 170mm a w 21 175mm. Krótszy rower to bardziej wyprostowana, wygodniejsza pozycja, dłuższy to bardziej wyciągnięta, bardziej aerodynamiczna, lepsza do ostrzejszej jazdy. Mój partner treningowy ma 180 wzrostu i trekkinga 19 cali ale szosę rozmiar 56 a ja szosę rozmiar 54.

Odnośnik do komentarza

Jak masz do wyboru mniejszy i większy i nie jesteś pewien, zawsze bierz mniejszy. Mostek można kupić dłuższy, sztycę podsiodłową z setbackiem odsuwającym siodełko do tyłu.

 

Oczywiście mówimy tutaj o niewielkich różnicach, bo jak kolega kupi dużo za małą ramę to już mu przedłużanie mostka czy odsuwanie siodełka nie pomoże.

 

Poza tym regulacja ustawienia siodełka w poziomie powinna być dopasowana do naszej fizjonomii, a nie do tego, że chcemy się odsunąć od kierownicy.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście mówimy tutaj o niewielkich różnicach, bo jak kolega kupi dużo za małą ramę to już mu przedłużanie mostka czy odsuwanie siodełka nie pomoże.

 

Poza tym regulacja ustawienia siodełka w poziomie powinna być dopasowana do naszej fizjonomii, a nie do tego, że chcemy się odsunąć od kierownicy.

 

Oczywiście mówimy o różnicy jednego rozmiaru.

Pozycja siodełka powinna być optymalna ale przy większej ramie za dużo się nie przesuniemy o ile w ogóle. Przy dobrze dobranej lub ciut mniejszej możemy poeksperymentować z ustawieniem.

Odnośnik do komentarza

[...] regulacja ustawienia siodełka w poziomie powinna być dopasowana do naszej fizjonomii, a nie do tego, że chcemy się odsunąć od kierownicy.

1. Łukaszu, możesz rozwinąć temat w zmmiankowanej "fizjonomii"?

 

2. Poza ruchem poziomym siodełka przód-tył, można je nieco pochylić lub podnieść dziób do góry. Większość osób wypowiadających się o ustawieniu siodełka twierdzi, że powinno być idealnie poziomo - czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

W "jednym pionie" - ale w jakim położeniu pedała?

 

Co to znaczy, żeby nie cisnęło prostaty? Zawsze chyba ciśnie jak się siedzi? ;-)

 

https://roweroweporady.pl/jak-ustawic-siodelko-w-rowerze/

 

Muszę ten wpis kiedyś odświeżyć, bo to tekst z początków bloga i nie napisałem wszystkiego dość jasno. Ale chodzi o to, by linka puszczona spod kolana, gdy pedały masz ustawione poziomo,

przeszła przez oś pedału lub była maksymalnie 2-3 cm przed nim. To nie jest jakaś ścisła reguła, ale jeśli wyjdzie większa różnica, to coś może być nie tak. Zresztą... to czuć podczas jazdy, bo jeżeli siodełko będzie za bardzo odsunięte do tyłu lub do przodu, to człowiek się odruchowo próbuje przesuwać.

 

Jeżeli chodzi o ciśnięcie tego i tamtego, to jest to kwestia wypraktykowania, jak ustawić siodełko, czy dziób bardziej do góry czy do dołu. Najlepiej zaczynać od poziomego ustawienia siodełka, a potem modyfikować w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...