Skocz do zawartości

okulary przeciwsłoneczne na wyprawy rowerowe

Polecane posty

• Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Do uprawiania sportu zalecane są okulary sportowe. Głównie ze względu na miękkie zauszniki i wytrzymałość na pot i wilgoć. Ale są też usportowione wersji normalnych oprawek. Akurat z tej samej firmy z której jest link kupowałem okulary sportowe Oakley'a do których zamówiłem sobie szkła korekcyjne.

Czy sądzicie, że zwykłe klasyczne okulary przeciwsłoneczne nadają się na rower? Chodzi mi o takie niesportowe np. awiatorki?

Konkretniej chodzi mi o np. Ray Bany lub Vogue

Przyznam szczerze, że te typowo rowerowe mi się nie podobają i źle bym sie w nich czuł.

Jeśli do jazdy rekreacyjnej, komunikacyjnej, czy nawet dłuższe wycieczki to nie ma znaczenia jakie; ważne żeby były wygodne, nie spadały itp. czyli te same kryteria co okulary na co dzień. Wtedy nawet nieprzewidziana wywrotka rzadko kiedy je uszkodzi. Mówię to z perspektywy "okularnika".

Jeśli dla sportu: to odradzam: drgania, kurz, brud szybko je zniszczą, bo nie są do tego celu przewidziane.

• 2 years later...