Skocz do zawartości

Pierwsza szosa do 3tys


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przejechałem się po kilku ulicach w mieście i wszystko super działa - biegi wskakują bez zająknięcia, rower pędzi jak szalony :D Do hamulców również nie mam zastrzeżeń. Kręgosłup jeszcze szuka na nim pozycji, mięśnie przyzwyczajone są do bardzo krótkiej ramy fulla na kołach 26" gdzie byłem mocno przygarbiony. Zastanawiam się czy nie odwrócić mostka - kierownica byłaby ciut wyżej i bliżej, miałbym mniej wyciągniętą pozycję.

Odnośnik do komentarza

Geometria Rometa jest agresywna, więc odwrócenie mostka trochę ją złagodzi i pomoże na dłuższych przejazdach. Ja mam tak, że po 1-2h jazdy zastanawiam się dlaczego mam tak wysoko kierownicę, potem po 3-5h dochodzę do wniosku, że jest jednak na idealnej wysokości, a po 6-7h jak już jestem zmęczony to sobie myślę, że mogłaby być nawet wyżej :D

Odnośnik do komentarza

Przełożyłem mostek do pozycji dodatniej, zobaczę jutro jak będzie się jeździło. Powinno być lepiej, na ujemnym chyba za bardzo jestem wyciągnięty (jak na świeżaka w jezdzie na szosie), zwłaszcza przy najdalszym chwycie na klamkomanetkach, i odczuwam to na dłoniach i brzuchu. Może za jakiś czas wymienię mostek na krótszy?

 

Dodatkowo mam pytanie - "pajączek" w rurze sterowej jest trochę krzywo wbity, ale grzybek się dokręca praktycznie do końca (jedynie jest lekko przesunięty w lewo z 1mm) i trzyma cały ster sztywno - robić coś z tym czy może tak zostać?

Odnośnik do komentarza

Błędy początkującego są chyba nieuniknione, dzięki za rady. Fajnie by było złapać kogoś doświadczonego ze Śląska, nauczyć się kilku rzeczy przy wspólnym przejeździe :)

 

Edit - dziś przejechałem się z mostkiem ustawionym wyżej i jest o wiele lepiej. Dodatkowo rower zyskał odrobinę na zwrotności, czego brakowało mu moim zdaniem przy tak długiej ramie. Teraz przydałoby się wygodniejsze siodło, bo oryginalne jest twarde jak deska.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Informacyjnie mała aktualizacja - wymieniłem Huragana na rozmiar 54 i... jest idealny na moje wymiary. Na 58 ciągle nie mogłem znaleźć pozycji, mocno musiałem się wyciągnąć i wszystko odczuwałem w dłoniach. Widać Romet ma jakąś dziwną rozmiarówkę. Dodatkowo rower jest o wiele zwinniejszy na zakrętach a sama geometria jest odrobinę mniej sportowa - rura podsiodłowa jest ciut niżej niż główka ramy, w 58 było odwrotnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...