Skocz do zawartości

29er w rozsądnej specyfikacji i cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi się dziś kupić Zefal Air Profil Micro nową za 40 zł więc raczej cena dobra była. Jednak do tej pory kombinuję jak tam się zmienia  Presta na Schradera. Jak na rysunku to ciężko odkręcić  tam tą główkę przynajmniej bez żadnych narzędzi . Jednak  potrzebny mi tylko  standard Presta. Z tego co widziałem na filmiki Presta z automatu jest ustawione :). Jednak jak ktoś ją posiada z chęcią dowiem się  jak radzicie sobie z odkręceniem tej główki jak  na trasie musiałbym komuś pomoc ze Schraderem,żeby wtedy nie stać i za dużo nie kombinować ,ze zmiana standardu ;p

Nie chce żebyś pomyślał o mnie źle ale ten temat juz dawno temu powinien sie skończyć a temat części rowerowych to osoby dział na forum ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Akurat wiem gdzie śledzić :)  nurtujące mnie pytania ;) .

A  nie każda odp w innym temacie ;)

Najwyżej moje zapytania można oddzielić   na mój własny  temat   :)

 

 

Ile mniej więcej powinien wynosić koszt serwisu zerowego Peaka poza  sklepem ,w którym go kupiłem w innej filii Dobre Sklepy Rowerowe?

Dziś skasowany zostałem na 100 zł i  chyba jak za przegląd zero to dużo ;/. Dodatkowo nie wiem czy wszystkie elementy sprawdzili ,co ma się sprawdzać  na przeglądzie zerowym.

Czytałem gdzieś na forum że  między 25zł a 50 zł taka usługa wynosi  a za 80 zł to przygotowanie roweru do sezonu w dowolnym  rowerowym. 100 zł tylko za to,żeby zdobyć pieczątkę do karty ;/

Odnośnik do komentarza

Podjechałem tam gdzie robiłem serwis zerowy  . Powiedziałem ,że spoko kierownice zrobili.gdyż tam tez potrafiła skrzypiec. Jednak z tym jarzemkiem   daje jest problem:). To teraz zamiast dokręcenie to i przesmarowali  czymś białym i jarzemko i  połączenie ramy i sztycy"bo coś sucho" .Czyli kierownicy na ostatnim serwisie ładnie zrobili przesmarowali itp . A z dźwiękami z jarzemka tylko dokręcili ;p.No ale chociaż w ramach ostatniej wizyty to poprawili  za darmo ;).

A co do sztycy to niby jakaś najtańsza nie jest według serwisanta .Rozmawiałem z  serwisantem, to że dużo niby na tej sztycy zjechali gram. Jednak   z samej konstrukcji jarzemka  też jakoś zachwycony nie był :).I że zna fajniejsze rozwiązania innych firm.  Jednak plus dla serwisu ,że chociaż poprawki za free zrobili :).Mam nadzieje ,że  przez jakiś czas będzie cisza :).A jak się coś odezwie to wiadomo co ;)

Odnośnik do komentarza

Problem mam z rowerem. Cube Attention SL. 400km przejechane.Stuka coś przy kręceniu korbą.  Najpierw przesmarowałem i podokręcałem wszystko co możliwe. I nic .Potem zrobiłem pełny przegląd w serwisie, regulacje, smarowanie, dokręcanie kluczami amora, sterów, hamulców. itp. Pomogło na 30km. Podejrzewałem suport, potem sztycę, ale ich doraźne smarowanie nic nie zmienia. Siodełko też. Przestaje stukać przy każdym obrocie albo przy bardzo delikatnej jeżdzie albo po wstaniu z siodła przy pedałowaniu. Jeden obrót jedno delikatne STUK. Poradzono mnie wymienić pedały. Zamówiłem. Przejechałem z desperacji smarem teflonowym łączenie pedałów i korby. I niby cisza tylko temperatura o 10 stopni mniejsza. Nic nie zmienia zmiana przełożeń, demontaż bidonu, licznika, oświetlenia. Taki upierdliwy problem ale Cube  w Polsce nie honoruje niby swojej gwarancji poza miejscem sprzedaży? Nie uśmiecha mnie się odsyłanie roweru do Sosnowca. 3 firmy z Wrocławia olały mnie, tylko odpłatne naprawy gwarancyjne u Dealerów? To jest normą w Cube? 

Odnośnik do komentarza

Miałem podobny problem. Stukało mi przy kręceniu na stojąco, np pod górę. Nikt nie mógł tego zdiagnozować. Przysiągłbym że stuka w suporcie. Jednego dnia rower trafił do autoryzowanego dealera Specialied, producenta mojego roweru, firmy Cozmo Bike. Ich pracownik, z którym od tego czasu się zaprzyjaźniłem, wziąl rower na stojak serwisowy, odkręcił tylną przerzutkę, odkręcił hak przerzutki i posmarował jakąś pastą. I co? Przestało stukać. Za Chiny Ludowe bym na to nie wpadł. Hak tarł o ramę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Od  poprawek serwisu zerowego  już żadne skrzypienia nie nękają ? A już trochę Km   nabiłem ;). A koleżance co kupiła Peaka to chyba polecam z miejsca zmianę opon albo chociaż samych dętek.  Chyba kiepskie tam dętki   wrzucili do zestawu.  Dziś znowu   dętką strzeliła sama z siebie w stojącym rowerze  :). Ostatnim razem w  weekend mykałem i na bank  dziś rano jeszcze było powietrze.Sam już nie wiem od czego sama z siebie ta dętka strzela. W przednim kole też  po dwóch dniach  nic nie robienia rowerem strzeliła dętka.Tylko tam to liczyłem ,że był Sneaka od testowania  napompowania amora ? .Jednak teraz te same objawy z tyłu.

 

Czas  chyba zainwestować  w https://www.rowertour.com/p/53053/schwalbe-marathon-plus-mtb-29-x-2.10-sg-dc-ts-opona-drutowa-reflex i mieć spokój ?

Tylko nie wiem czy    nie poczekać do zimy może wtedy jakieś promocję na opony będą ?

 

A co do zimy ?   miał ktoś styczność z  platformą  aplikacją zwift? Warto inwestować w trenażer  do obsługi tej aplikacji ?:) Na zimę  mam rowerek stacjonarny elektromagnetyczny . Jednak trenażer i ta aplikacja ciekawe  wygląda ?

Odnośnik do komentarza

Dętki nie wiadomo jakie chyba być nie muszą. Jeżdżę na tych z Decathlonu i brak problemów. Ale ludzie chwalą dętki Schwalbe i Conti. Zaletą niektórych z nich są wymienne wentyle. Natomiast ostatnio w serwisie włożyli mi przy wymianie jakąś swoją tanią dętkę i chyba nie do końca dokładnie włożyli oponę. W efekcie dętka eksplodowała uszkadzając oplot opony. Dziura w  dętce na palec. Na szczęście poczuli się do winy i wymienili oponę na nową a że były to porządne opony to koszt 179 zł. Koleżanka w tym tygodniu wybiera się na serwis zerowy.


Opon drutowych nie kupuję. Ale do miasta może ma to sens. Ostatnio testuję różne opony, które staram się kupić okazyjnie taniej. O różnych bieżnikach. Vittoria Mezcal to podobne bardzo dobre opony. Ale chyba ich szkoda do miasta.

Tu lista najpopularniejszych opon do XC wśród czytelników MTBXC na FB:
http://mtb-xc.pl/2017/06/12/najpopularniejsze-opony-do-kolarstwa-gorskiego/#more

 

Co do Zwift to moi koledzy szosowcy na nim jeżdżą zimą. Ja w tym czasie uciekam do lasu na MTB. Co do trenażera to co kto lubi. Na trenażerze magnetycznym wytrzymałem jedną zimę. Mój młody ma teraz rolki Elite za ok. 600 zł. Uzytkuje je intensywnie. Zarówno w domu jak i na rozgrzewce przed wyścigami. Rolki uczą balansu ciała i kadencji. Podoba mi się też rower spinningowy. Więc dla siebie wybrałbym albo spinning albo rolki.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

ps. podłączam się pod temat, bo widzę że sporo o accent peak piszecie

witam szukam roweru Mtb 29 er. Rowerów mało na rynku więc szukam i wśród używanych.  Budżet do 4000zł

Wzrost 184cm , waga 78, przeznaczenie głownie miasto ale w weekend lasy i szutry (bez szaleństw i skoków), zwłaszcza że jeżdżę cały rok więc trekking odpada

Rowerów z decathlonu już nie ma , a jak są to ich design mnie odpycha

Co powiecie o takim składaku ze stycznia 2020  ? Accent Peak 2019 TA na deore m 6000 sztywne osie obie , bez boosta

https://www.olx.pl/oferta/accent-peak-29-ta-xc-maraton-m6000-dt-swiss-rockshox-recon-rozmiar-l-CID767-IDF3x3x.html#8c1d2b1332;promoted

 

Chisel znacznie przekracza budżet ? https://www.olx.pl/oferta/nowy-rower-specialized-chisel-2020-xc-enduro-dh-rockshox-fox-CID767-IDFzBp8.html#6a59d733b1

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...