Skocz do zawartości

29er w rozsądnej specyfikacji i cenie


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka słów o sobie. 4o na karku. 182cm. 88kg.Robie rocznie ok.2500 głownie ścieżki wały szutry  Wrocław i okolice. Bez ciężkiego terenu maratonów itp.Wcześniej 26 cali Sunn Travis na Sram X4.Teraz MTB 27.5  marki Cross rama 21 na Alivio- korba p. przód manetki - Deore XT  tył, z Rock Shox 30 ,opony Continentala.  Jestem z niego bardzo zadowolony, tylko zużycie eksploatacyjne-wymiana opony, napęd. Korba piasty przerzutki  tylko regulacje.Gdy 2 lata temu zmieniałem rower po testach 29er wydawał się zbyt mało zwrotny,  na 27.5 lepiej się czułem po przesiadce z 26.Teraz chcę spróbować 29. Czy ma sens amortyzator Air z dolnej półki? Problemem jest to że ciągle przypinam rower pod marketami a Giant czy Cube ma 100procent szansy u nas na zniknięcie razem z zabezpieczeniem. Więc szukam czegoś nietypowego , najbardziej i finansowo i z wyglądu-osprzętu pasuje mnie coś w stylu Attention 29 SL Cube. Raczej chcę coś w co przez 2 sezony nie będę inwestować-zmieniać. Minimum pełne Alivio z ramą o geometrii typu Cross, Hardtrail, bez kwiatków typu badziewna korba czy piasty. Tylko Hydraulika ale może być z niskiej grupy.Raczej 3x10, 3x9, ew.2x10.Coś w czym nie połamię ramy na krawężnikach. Kopałem, pisałem. Cena albo do 2500 albo do 3500.Tylko nowy. Silverback.? Fuji ?.Romet?  Nawet Eriesa Eveo czy Kandsa oglądałem.Wheeler 500?   Polski rower może być. Podstawowe rzeczy robię sobie sam, reszta znajomy serwisant. Badzo dużo rowerów jest fajnych ale tylko zostały ramy S albo mają część osprzętu typu bezmarkowe piasty , wolnobieg, napęd 8ka,  przerzutki Altus-TZ.  Lub korba Suntour. W zasadzie szukam czegoś o najlepszym stosunku osprzętu do ceny.  Rady, linki sugestie?Piotrek

Odnośnik do komentarza

Może złóż? Wśród ludzi z którymi jeżdżę pojawia się coraz więcej złożonych na ramie Accent Peak. Tanio nie będzie ale będziesz miał to co chcesz. Parę dni temu jechałem z chłopakiem, który właśnie sprzedał Cube'a bo twierdził że w ich geo są za krótkie dla niego górne rury i złożył na SLX i jakimś RockShoxie. Wyszedł na wagę 11,5 kg.

Pierwsze jazdy na 29 cali czasem nie są pozytywne. W sobotę mój syn, 174 wzrostu, który ściga się normalnie na 27,5 cala o wadze 11kg, pożyczył mojego 29 cali. Waga podobna, 11,5kg, bardzo dobry osprzęt SLX/XT. Powiedział że nigdy więcej. Że jest to rower wielki, mułowaty i niezwrotny. Ja na początku też miałem takie odczucia. Ale z czasem było coraz lepiej. Niedawno pojechałem ze 2-3 razy na jego rowerze i absolutnie nie wchodzi w grę żebym wrócił na mniejszy rozmiar.

Możesz też poszukać okazji w używkach w dobrym stanie. Bywają takie 2-3 latki, które jeździły po mieście są niemal nowe bo okazało się że właściciel się nie zaszczepił na rowery.

 

A czy ma sens amor Air z dolnej półki? Moim zdaniem ma. Na Raidonie jeżdzi sporo ludzi. Na XCR olejowym i powietrznym też. Ja też chce złożyć niskosztowy MTB zimowy. Na pewno będzie na Deore 10-biegowym bo dopiero od tej grupy masz przerzutkę Shadow ze sprzęgłem. Nie zdecydowałem co do amora. Chodzi mi po głowie Rockshox olejowo-sprężynowy albo Raidon. Jeśli chodzi o hamulce to mam chęć wypróbować tarczówki mechaniczne.

 

Chłamu typu Kands bym nie ruszał. Możesz kupić ramy Cube niedrogo, chyba na bike24.com lub bike-discount.de cały rower.

Odnośnik do komentarza

Zastanawiałem się źeby kupić nowego Arkusa Beryla 290 jako dawcę ramy. Ramy np. Eries są po ok.300. Cube ok 650. Po doliczeniu kosztu podzespołów wyjdzie porównywalnie z fabrycznym. Co innego gdybym miał w szafie jakieś części. Nie mam kompletu sprzętu. Ktoś musi nabić stery. Zapleść koła. Np. Z autopsji wiem że niestety zakupione elementy nie zawsze pasują do reszty. To problemy z ich ponownym zakupem zwrotem. Nie da się nie pomylić.

Odnośnik do komentarza

http://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_29_1,10,707,710,14527,2017.html

 

https://www.giant-bicycles.com/pl/talon-29er-ltd

 

https://www.kross.pl/pl/2017/mtb-xc/level-b5

 

Mustang i Giant mają już zintegrowaną ośkę, co u producentów zagranicznych, za te pieniądze jest rzadkością. Nadal pokutują archaiczne mocowania na kwadrat w rowerach nawet do 4 tys zł. Najlepiej wypada Romet.

Odnośnik do komentarza

A ktoś uzytkował  29er Silverback Sola 3 lub 4 lub Breezer Storm lub Storm Expert ? Bo jednak jadę te rowery oglądać w poniedziałek. Jakieś opinie? Ile warto dołożyć do napędu 3x10Deore XT zamiast 3x9 Slx lub Deore ? I do amortyzatora Air? 500+ ?  Jak się maja takie rowery do powiedzmy Cube? Jeżdziłem tylko testowo  Cube Attentionem bodajże 2015. I najtańszym Rometem 29. Czy może jednak nie eksperymentować i wybrać Krossa, Rometa lub Giant?

Odnośnik do komentarza

3000 za rower na Acera i Radonie to niespecjalna okazja ale teraz zaczął już się sezon i okazji nie ma. Za tyle samo kupisz Trek X-Caliber 7. A za 3800 X-Caliber 9 na Deore i Reockshoxie Reconie Air.

Czy warto dołożyć do napędu? Od Deore 10-speed zaczynają się przerzutki ze sprzęgłem. SLX jest lepsze od Deore i niewiele gorsze od XT. Generalnie niespecjalnie warto dokładać do XT a warto do SLX. A czy warto to zależy od intensywności użytkowania. Do rekreacji wystarczy Deore. Do intensywnej jazdy SLX. Amortyzator Rockshox powietrzny jest jakościowo znacznie lepszy od takowego Suntoura. Czy warto? Do rekreacji może nie. Do intensywnej jazdy tak.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...