Skocz do zawartości

Licznik pomoc w poszukiwanach


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Mam zamiar zakupić nowy licznik do tej pory używałem jakiegoś chińczyka z marketu i był w miarę ok ale wyłamała się część mocująca w podstawce i nie da się go już zmontować. Chciałbym teraz jakiś porządniejszy licznik przewodowy tak powiedzmy do 100 zł który posiadał by następujące funkcje:

 

- prędkość

- prędkość średnią

- dystans całkowity

- dystans dzienny

- termometr

- podświetlenie

- zegar

- możliwość montażu na mostku

 

Proszę was o pomoc bo nic takiego nie mogę znaleźć już prawie byłem zdecydowany na sigmę 16.12 ale ona nie posiada dystansu całkowitego przynajmniej w pisie funkcji go nie ma.

 

 

Odnośnik do komentarza

Też mam 16.12 i po przeszło pół roku użytkowania nareszcie zrozumiałam, co ma na myśli jajacek pomstujący na nią w co drugim temacie o licznikach ;) Mimo wszystko na razie wymieniać Sigmy nie zamierzam, bo jestem z niego zadowolona. Dopóki trzymałam licznik na kierownicy, trzymał się jak przyspawany, w tym tygodniu jednak podkusiło mnie, żeby z braku miejsca i wąskiej kierownicy przełożyć go na górną rurę. No i już dwa razy na postoju mi spadł, bo zahaczyłam go mocniej od dołu (z drugiej strony za rurę rower się chwyta, więc zdecydowanie łatwiej o kontakt niż na mostku). Zdecydowanie jednak łatwiej gubi się pompkę :P

Co do funkcji, o które pytasz - ma wszystkie. Jakkolwiek podświetlenia mnie osobiście rozczarowało. Po pierwsze działa przez kilka sekund, a nie ciągle, po drugie natomiast uruchamia go kombinacja dwóch guziczków, czego pewnie idzie się nauczyć (ja po zmroku jeżdżę tylko, jak za późno wyjdę z domu, potem gdzieś tam nadłożę drogi i mnie jakiś zachód słońca złapie), jednak w całkowitej ciemności jest dla mnie super nieintuicyjne. Dodatkowo jakbyś kiedyś chciał do 16.12 można podpiąć czujnik kadencji za 23zł, a także wykrywa dwa rowery.

 

O VDO się nie wypowiadam, ponieważ nie mam żadnego doświadczenia, a co za tym porównania. Możliwe, że jest lepszym wyborem :)

Odnośnik do komentarza

 

 

Proszę was o pomoc bo nic takiego nie mogę znaleźć już prawie byłem zdecydowany na sigmę 16.12 ale ona nie posiada dystansu całkowitego przynajmniej w pisie funkcji go nie ma.

 

Wg opisu na stronie producenta to ma dystans całkowity

http://sigmasport.com/en/produkte/fahrrad-computer/topline-2012/wired/bc1612?submenu=features

http://sigmasport.com/en/produkte/fahrrad-computer/topline-2012/wireless/bc1612stscad?submenu=features

 

Zarówno wersja przewodowa jak i bezprzewodowa. Zakładka - total values.

 

Ale zapewne posiadacze tego licznika potwierdzą Ci to lub nie :)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że ma. Dodatkowo jest jeszcze dystans serwisowy czy coś takiego. Na początku mi to nie działało, machnęłam ręką, bo w instrukcji piszą, żeby zapytać sprzedawcę, ale ostatnio jakoś przez przypadek udało mi się coś tam uruchomić. "Coś", bo jeszcze nie rozkminiłam do końca ;) W każdym razie jeśli idzie o dystans całkowity, regularnie resetuję licznik, a mimo to od trzech i pół tysiąca nic nie zeżarł ;)

Przy okazji resetowania to taka ciekawostka (przynajmniej dla mnie w porównaniu do starej Sigmy 5000) - trzeba resetować każdą wartość pojedynczo, co robi się poprzez dłuższe przyciśnięcie jednego z guzików (teraz z pamięci nie powiem którego), znajdując się na danym wskazaniu. Czyli osobno resetujemy dystans dzienny, czas jazdy, średnią prędkość i średnią kadencję, a także inne (np. stoper), jeśli ktoś korzysta.

Odnośnik do komentarza

Sigma 16.12 ma całkowity dystans, tylko znika on podczas jazdy, a pokazuje się na postoju.

 

Ja do mocowania nie mam uwag, ale jeżdżę głównie po asfalcie, a nie w terenie. Gdyby jeszcze była możliwość wyłączenia funkcji z których się nie korzysta, to byłbym już całkowicie zadowolony (mam Sigmę 16.12 STS).

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.


Podepnę się pod temat. Szukam licznika do 100zł. Przeczytałem kilkanaście tematów i Sigma 16.12 jest pierwszorzędnym wyborem.


Mam jednak jedno pytanie odnośnie nowych wersji.


 


Czy jest jakaś znacząca różnica pomiędzy modelami 16.12, a 16.16? Przyznam, że cenowo 16.16 jest 10zł droższy i jeżeli jedyną różnicą jest większy 3-rzędowy wyświetlacz na korzyść 16.16 to chyba nie ma sensu dopłacać.


 


Rower mam od miesiąca. Jestem typowym amatorem. Nie jeżdżę po trudnych terenach (na razie) - drogi rowerowe, szosa jak jest to konieczne. Miło by było jakby licznik miał podświetlenie ciągłe, ale w tak małych urządzeniach z jedną bateryjką to chyba niemożliwe.


 


Bardzo proszę o pomoc w wyborze.


Pozdrawiam serdecznie


Odnośnik do komentarza

Z tego, co widzę w opisach, to ma jednak kilka bajerów więcej. Na przykład: przewidywany czas dojazdu, oszczędność paliwa, dwunastomiesięczne statystyki. Są też rzeczy wg mnie przydatne, jak wskaźnik zużycia baterii, możliwość ustawienia kontrastu oraz funkcja oszczędzania energii (możliwe jednak, że ostatnia cecha to jest to samo, co w Sigmie 16.12 i polega na tym, że ekranik gaśnie, kiedy rower stoi nieużywany). Dodatkowo - jeśli interesują Cię nowoczesne rozwiązania - komunikacja przez stację dokującą TOPLINE 2016, możliwosć przesyłania ustawień przez DATA CENTER, możliwość przesyłania ustawień przez LINK App, połączenie z LINK APP poprzez protokół NFC (tylko telefony z Androidem). Przy różnicy 10zł, wzięłabym ten nowszy model, ale ja lubię gadżety ;) Tak w ogóle 16.16 dostaniesz po 103zł z przesyłką, więc chyba nawet różnica nie dobije do 10zł.

Co do podświetlenia, to faktycznie 16.12 nie ma ciągłego, ale przyznam, że odkąd jeżdżę na spokojnie w domu wieczorami i nie muszę się martwić, że się gdzieś wygrzmocę, to wreszcie miałam okazję go na spokojnie rozkminić i obecnie aktywowanie podświetlenia wydaje mi się faktycznie śmiesznie proste, więc jestem zmuszona odszczekać jego rzekomą nieintuicyjność :) Co najwyżej mógłby świecić te kilka sekund dłużej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...