Skocz do zawartości

Cineos

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Cineos

 1. Merida Big Nine 500 https://www.rowerymerida.pl/produkt1657/bignine-500-rower-merida.html
 2. Ja zamiast Cube Acid wybrałem Meride Big Nine 500. Porównaj specyfikacje. Zapłaciłem za niego 3k (cena detaliczna 4k). Negocjacje są kluczowe w kwestii zakupu roweru.
 3. Coil = sprężyna. Czyli widelec sprężynowy.
 4. Gdzie napisałem, że wada?
 5. Merida Big Nine 500 (nie Lite). Możliwy zakup za 3tys. Hamulce, koła i piasty to najgorsze elementy roweru, ale za tą cenę nie spodziewałbym się więcej. Bardzo dobra waga. Mój rozmiar L waży 12,45kg bez pedałów. Najnowsza Deorka z Shadow+. Lekki i sztywny amor Manitou Markhor (chodź niektórzy piszą, że trzeba go mocniej podpompować dla mnie najniższe proponowane ciśnienie jest idealne).
 6. A cube acid kosztuje w detalu 4600zl, więc nie ma co się tym rowerem interesować. Jak pisałem wyżej, rower został zważony bez pedałów, 12,45kg w rozmiarze L. Cube Reaction Pro za 5000zl i Trek X-Caliber 9 za 5200zl nawet się do tej wagi nie zbliżają w analogicznym rozmiarze. Geo w tym cube bardziej rekreacyjna niż w metodzie, trek już lepiej. Jedna sztywna oś, koła takie same kowadła, hamulce też niewiele lepsze. Uważam że Merida w tej cenie jest rewelacyjna. Powtarzam, w tej cenie 3400zl. Wewnętrzne prowadzenie linek, taperowana główka. Lekki amor. Brak manetki blokady. Za tą cenę nie ma roweru idealnego.
 7. @jajacek Jasne, zgadza się jeżeli mówimy o porównaniu Meridy Big Nine 500 i Rockridera XC100. Kwestia ceny. Ja kupiłem Meridę za 3400zł, a Rockridera nie można negocjować czyli 4000zł. 600zł różnicy to dużo. Nie wierzę, że rama Meridy jest tak ciężka, skoro rower waży mniej niż 12,5kg w rozmiarze L, a mamy korbe na dwa blaty, przednią przerzutkę i manetkę więcej niż XC100. Ramy TFS przeszły gruntowne przemodelowanie dwa lata temu. Jeszcze kwestia polecanych przez Ciebie rowerów Cube Attention SL lub Cube Acid, które są podobnej specyfikacji do Merida, ale cięższe i z gorszą geo. Więc neiu ma co się do Merdy czepiać.
 8. Od kilu dni jestem właścicielem Meridy Big Nine 500. Waga rozmiaru L (18,5") bez pedałów to 12,45kg. Samej ramy nie warzyłem. Osprzęt full Deore, powietrzny amor. Nie ma sztywnych osi, ale za kwotę 3400zł uważam, że warto.
 9. Od kilu dni jestem właścicielem Meridy Big Nine 500. Waga rozmiaru L (18,5") bez pedałów to 12,45kg. Samej ramy nie warzyłem. Osprzęt full Deore, powietrzny amor. Nie ma sztywnych osi, ale za kwotę 3400zł uważam, że warto.
 10. Z tego co mi wiadomo to ramy Levela 7.0, 8.0 i 9.0 są takie same. Różnica tylko w malowaniu i osprzęcie.
 11. Kross Level 9.0 2018 (maksymalna cena sygerowana 5999zł)? Można dostać za 4100zł (znany portal aukcyjny). Specyfikacja: https://www.kross.pl/pl/2018/mtb-xc/level-9-0
 12. Coil = sprężyna Air = powietrze Kross level 7.0 z 2018 roku miał recona sprężynowego.
 13. Nowy Accent Peak 29 SLX: https://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/cross-country-29/accent/peak-29-ta-slx Z tyłu sztywno 142x12. Waga kół: przód 780g, tył 980g (https://velo.pl/czesci/kola/accent/race-pro-29). Piasty na łożyskach maszynowych, po 32 szprychy. Zakładając tę samą cenę jak się ma do omawianego tutaj Speca Chisel Comp 2018? Na pewno Accent ma lepszy osprzęt, waga też na dobrym poziomie, dwie sztywne ośki (z przodu Manitou Machette Comp z manetką blokady skoku). Brak wewnętrzneg prowadzenia linek oraz spawy na niższym poziomie.
 14. Mam 179cm wzrostu i 83cm wewnętrzną długość nogi. Czy to prawda, że Spece mają tak duży przekrok? Wg tabelki jestem na granicy M i L, ale chyba L-ka będzie po prostu za wysoka. Za to widać w porównaniu do tabelek Treka, że Spece mają dużo mniejszy reach, a chciałbym mieć dosyć agresywną sylwetkę podczas jazdy. Co radzicie?
 15. Jesteście w stanie podać źródło, adres sklepu? Z chęcią skontaktowałbym się ze sklepem oferującym ten rower w cenie 5000zł lub mniej.
 16. Jeżeli można kupić ten rower za 5000zł (nie więcej) to bez wahania nie zastanawiałbym się ani chwili. Może po znajomości można kupić.
 17. Czyli tak jak myślałem. Wszystko co napisałeś wyżej jest prawdą, ale całościowo do mnie nie przemawia za dołożeniem 1200zł do wspomnianego Speca.
 18. Pierwsze co rzuca się w oczy dla specyfikacji Chisel Comp zakładając cenę 5700zł ( https://www.specialized.com/pl/pl/mski-chisel-comp/p/154447?color=239071-154447 ) napęd 2x10 Deore, nie wiadomo jakiej serii, czy M6000, czy może starsze komponenty, które w tej cenie nie miałyby sensu / oczekiwałbym 2x11 SLX - minus, suport wkręcany, nie press-fit - plus, korba 36/22 / oczekiwałbym 36/26, subiektywnie dużo lepiej sprawdza się w terenie, nie wiem jak na wyścigach bo za dużo ich w życiu nie przejechałem - minus, amor Judy Gold, sztywna ośka 15x110, RL, waga odpowiednia, duży minus za brak manetki blokady, tylko 24 szprychy - plus / minus, z tyłu również sztywna ośka 12x148, ale 28 szprych? Za tą cenę oczekiwałbym 32 - plus z małym minusem, obręcze, tutaj niestety się nie wypowiem, bo po prostu się nie znam, lecz zakładam odbiór pozyrywny w ogólnym rozrachunku, chociaż nie wiem czy za tą cenę - plus (?), heble Deore MT-500 - plus, lekka rama, wewnętrzne oprowadzenie linek, tapered - plus, gripy, sztyca, kierownica, mostek - nie mam zdania, może @jajacek się wypowie. Jak widać (subiektywnie), rower nie jest idealny i w moim odczuciu za tą cenę jest przewartościowany. Oczywiście dla osoby ważącej 80kg+ i chcącej odnosić jakieś sukcesy na maratonach każde kilka gramów mniej będzie wartościowe, jednak przy mojej wadze 68kg, jeden kilogram w tą w czy w drugą nie ma tak ogromnego znaczenia. Niestety nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat geo, bo po prostu nie miałem w łapach owego Speca. Jeżeli mam płacić za markę oraz agresywniejszą pozycję na rowerze 1200zł więcej (porównanie do X-Caliber 9) oraz 2kg mniej, warto? W moim odczuciu nie.
 19. Czy jeździłeś może na Rose Count Solo lub Canyonie? Z tego co pamiętam to nowe Rose Count Solo 2 nie mają sztywnej ośki nawet z przodu. A to już jest 4400zl. Canyon chyba w wersji też ok. 4500zl nie ma sztywnego tyłu. Chyba nawet przodu też nie ma. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy x-caliber 9 to typowo rekreacyjna geometria. Taka ma na pewno Kross czy Kellys, do których się przymierzałem.
 20. Wszystko pięknie wytłumaczone. Dziękuję. Jest tylko jeden mały problem. Autor chce rower DO 5000zł (bo pułap jest od 4000zł, do 5000zł). Niestety, ale czytając pierwszy post autora tematu chce on rower do MAX 5000zł. Co w takim razie @jajacek powiesz? Nie polecaj tutaj Speca Chisel Comp bo prostu nie mieści się w budżecie. W tym przypadku zakładając rabat 15% Trek będzie jednym z najlepszych wyborów w tej cenie. Też tak uważasz? Jeżeli nie to to co innego? Accent Peak - słabe ramy, no i sama firma bez większej renomy, Merida big nine 500 lite - brak sztywnego przodu, całkowicie wyklucza ten rower, Limited? Ciężko dostać w PL, Kellys - wszystko ok osprzętowo, ale ciężki i nie ta geometria jednak, spoko koła, Kross - ramy z chin z naszymi naklejkami, bardzo dobry osprzęt za cenę wyprzedażową, dwie sztywne osie, SLX/XT, Recon RL, ale press-fit no i te nieszczęsne koła, Rockrider - ok, ale to jednak Decathlon, mało opinii ludzi na temat nowych modeli. No i tyle. Rowerów jest naprawdę dużo, powiedziałbym, że nawet za duży wybór. Ale jak mamy mówić o idealnych rowerze w kwestii cena/jakość to chyba nigdy nie dojedziemy do konkretnego wniosku. Bo jeden mówi że tłumik TK jest spoko, drugi że press-fit nie przeszkadza przy masie 70kg, trzeci jeszcze powie, że wystarczy mu Deore do maratonów 2x10, a czwart że najważniejsza jest waga roweru i najlżejsza rama. No i koło się zamyka. W związku z tym powracam do początku. @jajacek Jaki rower MTB do lasu i kilka razy w roku maratonów w cenie do MAX 5000zł?
 21. @jajacek Prawda, ale: - jest boost w ramie (co czego oczekiwałeś od roweru, tak jak napisałeś w poprzednim poście, 141 nie 142 ani 148, ale czy też jest to aż taka różnica?) i tak mamy ośki z QR (tak jak w Kellys Gate 50, 70), - golenie 30mm z tłumikiem TK vs. golenie 32mm z tłumikiem RL, proszę wskazać różnice, dla których warto to mieć (kolega nie podał swojej wagi, ale załóżmy że waży 80kg, czy będzie aż taka różnica?), - hamulce klasy deore w rowerze w cenie do 5tys. zł? Proszę wskaż rower do tej kwoty (nie większej) z lepszymi heblami niż MT-400, - koła, tu akurat nie dyskutuję, ale w tej cenie można lepiej? Podsumowując: skoro ma być wszystko lepsze (heble lepsze niż Allivio, lepsze koła, lepszy amor i dwie sztywne ośki) to wyjdzie 6-7tys. i Procaliber na alu. @ Oczywiście dyskutujemy tylko o nowych rowerach. Nie bierzemy pod uwagę używek.
 22. @koyot Trek X-Caliber 9 (model 2018 wydaje się być ciężko z jego znalezieniem, 2019 oprócz ciężkiego amora jest jak najbardziej reprezentatywny). Powyższy model posiada wszystko co zostało wyżej zacytowane. Cena w podanych granicach.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...