Skocz do zawartości

Rowery Scott scale


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jechałem kiedyś testowo kilkadziesiąt km na niskim modelu Scale z któregoś z tych roczników. Był na RS Judy i SRAM SX. Bardzo sztywna rama i bardzo agresywna geo. Dla mnie totalnie niekomfortowy. Typowa rama do ścigania. Ale trudno to dokładnie ocenić po paru godzinach jazdy testowej. Zależy jakich cech się szuka. Ogólnie te ramy mają dobrą opinię.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, michsmm napisał(a):

Kto się podzieli informacja i wiedza na temat rowerów Scott scale 920 930 940 rocznik 2021-2022.Jaki sensowy zakup używanego do dalszego rozbudowania i ulepszenia i czy geo ramy jest taka sama czy zmieniona w rocznikach 

tu masz link do porównania geo modelu 2022 i 2024

https://bikeinsights.com/compare?geometries=635b396af8f299001c317f11,649ac648fe69f2001fc22821,

starszy model ma "turystyczną" geometrię - kąt podsiodłowej 73.6 i kąt główki 69.5

nowszy model ma progresywną geo - kąt podsiodłowej 75.4 i kąt główki 67.9

 

koledzy bardziej doświadczeni w mtb sugerują, że kąt główki 69.5 na płaskopolskę jest ok, w góry nie bardzo

sam mam Speca Chisela z kątami: 74 i 68 i polecałbym Ci iść w tym kierunku - nawet na Mazowszu na leśnych zjazdach w Kampinosie jest pewniej

 

Odnośnik do komentarza

Bez przesady z tym nie bardzo. Będzie ciężej, będziemy wisieć za rowerem, ale swobodnie lwią część naszych gór się i takim rowerem zjeździć.

Natomiast nie zmienia to faktu, że wypłaszczenie główki w parze z przesunięciem podsiodłowej bardziej do pionu subiektywnie wypłaszcza stoki. Łatwiej się strome fragmenty pokonuje. Jednocześnie, przy przeskoku z XC (74 / 70) na Trailówkę (76 / 65) nie zauważyłem minusów takiej zmiany w jeździe rowerem (bo transport pociągami czy autem takiego kloca to już inna historia).

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Szwedacz napisał(a):

Bez przesady z tym nie bardzo. Będzie ciężej, będziemy wisieć za rowerem, ale swobodnie lwią część naszych gór się i takim rowerem zjeździć.

Przez lata jeździłem na XC 100 z kątem główki 69,5, było dobrze myślałem, że dobrze się jeździ, do czasu, gdy nie przesiadłem się na 68 w XC 900. Dużo stabilniej w górach, na płaskich, krętych singlach też na plus, teraz mam 67 i już całkiem zjazdy są wypłaszczone i czuje się jeszcze bezpieczniej. Jak ostatnio wsiadłem z powrotem na XC 100, to zastanawiałem się, jak mogłem tym jeździć 😄 
Na płasko polskę jest spoko, w góry zalecam ostrożność, choć od biedy da się przejechać. 

Odnośnik do komentarza

Na 71 kiepsko mi się jeździło i po górach i po płaskopolsce. Na 69,8 po płaskopolsce świetnie. Wziąłem kiedyś jakieś wypłaszczonego fulla enduro na weekend. Po płaskopolsce dramat. Do przodu i pod górę ledwo jechał. Ale miał jakąś przestarzałą geometrie. Jeździłem na dwóch fullach Spec Epic po płaskopolsce. Na obu było świetnie. Mimo że ten ostatni to był Evo ze 120 skoku i nie wiem czy aby nie miał 66,5 stopnia. Natomiast kolega kiedyś przyciągnął wypłaszczonego hardtaila ze 130 czy 140 skoku i był to dramat.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Szwedacz napisał(a):

Bez przesady z tym nie bardzo. Będzie ciężej, będziemy wisieć za rowerem, ale swobodnie lwią część naszych gór się i takim rowerem zjeździć.

Dać się jeździć da, ale skoro są rowery z bardziej wypłaszczoną główką to po co pchać się w starszą geometrię ? Ja kiedyś miałem Wigry 3, bo tylko taki był dostępny w sklepie. Teraz jest wybór. Autor wątku w sumie nie napisał nic o zastosowaniu roweru, ani w jakich terenach jeździ.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Pepe75 napisał(a):

Dać się jeździć da, ale skoro są rowery z bardziej wypłaszczoną główką to po co pchać się w starszą geometrię ? Ja kiedyś miałem Wigry 3, bo tylko taki był dostępny w sklepie. Teraz jest wybór. Autor wątku w sumie nie napisał nic o zastosowaniu roweru, ani w jakich terenach jeździ.

Bo różnica w geometrii może być subtelna, a w cenie znaczącą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...