Skocz do zawartości

Pierwsza szosa endurance dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Ja chcę te opony 2" ze względu na lekki teren. Do ciężkiego terenu się to nie nadaje i nie będzie nadawało. Pytanie jeszcze, co kto określa ciężkim terenem. Dla mnie osobiście ciężki teren to miejsce w którym muszę hamować na HT - np. stary zielony w bielsku. Twister w bielsku to prosty odcinek Flow a na gravelu, nawet jak zamontujemy szeroką oponę, to dalej będzie to męka. 

Po pierwszym dniu mam takie spostrzeżenia: fajny rower na asfalt, świetny na nierówny asfalt, spoko na szutry i równe ścieżki w lesie (bardzo równe). Na czymś co nazywam singlami mtb ten rower też przejedzie, więc jak was ślad poprowadzi po lesie to przejedziecie, ale tam, gdzie na mtb byście lecieli 30 km/h, na gravelu będziecie jechali ciągle z zaciśniętymi hamulcami.

Dziś u mnie pada, więc szerszych opon nie przetestuje, ale już wiem, że z przodu wchodzi 2,2 - zostawię chyba 2,1, do tyłu wchodzi 2,1 więc wsadzę tam 2,0. Szybkie Race kingi zwijane nie powinny mocno zamulić tego roweru. Z 2 calowymi oponami przytyje ze 100 gramów. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
5 godzin temu, Hanka napisał(a):

Dziękuję. 

A jeszcze pytanie o siodelko damskie. Jakiego szukać żeby było wygodnie?  😅

Zacznij od pomiaru rozstawu kości - do wymiaru dobiera się siodełko. Niektóre sklepy rowerowe maja specjalne „siedzonka” do pomiarów. Albo możesz pomierzyć siadając na tekturze falistej - na youtubie znajdziesz filmy jak to zrobić.

Niektóre salony Specialized wypożyczają siodełka do testów, być może inne firmy też.

Druga opcja to zakup siodełka przez internet. Owijasz pręty taśmą izolacyjną, montujesz i jeździsz. Jak nie przypasuje i nie ma śladów użycia to odsyłasz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...