Skocz do zawartości

[3000-4500zł] rower do rekreacyjnych przejażdżek


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam roweru do krótkich (komfortowych) przejażdżek, czasem z dzieckiem w foteliku, czasem samemu. Trasy głównie asfalt, czasem szuter, od czasu do czasu może jakieś leśne dukty z nierównościami. Mieszkam na pagórkowatym terenie więc jest sporo podjazdów. Po zapoznani się z wieloma tematami i obejrzeniu różnych filmików wyklarowały mi się konkretne oczekiwania, które chyba dość ciężko spełnić 🙂 Chciałbym w miarę lekki rower z powietrznym amortyzatorem (ew. innym ale dobrej jakości) oraz dwoma blatami z przodu (ew. 1x12) i możliwością zamontowania ciut szerszej opony. Ciężko o takie połączenie. Byłem już prawie zdecydowany na będącego obecnie w dobrej cenie Felta VERZA SPEED 20, jednak mam obawy związane z brakiem możliwości zamontowania grubszej opony i brakiem amortyzatora.

Rozważam również Riverside 920 oraz Indianę Storm X8 M19, CUBE Nulane, Polygon Heist X7, a nawet Marin DSX 2 który odrobinę przekracza budżet, ale żaden nie spełnia wszystkich wymagań. Spełniałby je polecany tu często Radon Scart Light 9.0 ale nie ma już rozmiaru 56 więc odpada.

Odnośnik do komentarza

Kupiłbym rower typu MTB XC o rekreacyjnej geometrii. Napęd 1x jak nie jeździsz za szybko jest wystarczający. Ostatnio po wielu latach oporów zmieniłem w MTB z 2x11 na 1x11 i jestem na razie zadowolony. Indiana (teraz Torpado) Storm X7 czy X8 może być. XC 100 z Decathlonu też. Jak dla mnie cross to nie jest rower do jazdy terenowej. Szutry, gruntówki tak. Ale las absolutnie nie.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Greg29 napisał(a):

Niestety już nie jest w promocji, wrócił do ceny 4499 zł

Ależ się cieszę że zdążyłem go kupić na promocji (i to w wersji z Deore). A ponieważ miał trochę porysowaną kierownicę to utargowałem jeszcze 100zł rabatu jako 2nd life (czyli łącznie zapłaciłem 3099) :)

Odnośnik do komentarza

Zaczynam się mocno zastanawiać nad Giant Roam 1, można dostać obecnie za 4500, choć Roam 0 niewiele droższy. Wydaje się być najbliżej złotego środka. Choć gdybym kupował tylko oczami to wziąłbym pewnie Cube Attention, zwykły lub slx i wymienił opony na ciut węższe. Na niemieckiej stronie w dobrej cenie 779 lub 879 euro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...