Skocz do zawartości

Upgrade prędkości EXPL 540


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, woszu napisał(a):

Czy może da się dokupić kilka ogniw ze spinką i dorobić?

Możesz kupić drugi łańcuch, który będzie za długi i będzie można od niego odkuć dodatkowe ogniwa (a resztę łańcucha już w całości wykorzystasz później). Będą potrzebne wtedy dwie spinki i będzie to odrobinę przekombinowane, ale z drugiej strony, jeżeli obecny łańcuch jest w dobrej kondycji to trochę go szkoda 🙂

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Veriv napisał(a):

Nie wygląda to dobrze. . Jak zębatka zaciągnie łańcuch to łańcuch zrobi harakiri w aluminium ramy. 36 jest dla jakiegoś Marka Konwy a nie dla Kowalskiego. 

Tak szczerze mówiąc, ja prawie emeryt mam 36 🙂 A miewałem w przeszłości 38 jak Nino Schurter 🙂 Ale w setupie 2x 🙂 Ale fakt że tu jest cholernie blisko ramy.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, woszu napisał(a):

Mam KMC X10. Kupić X11? X12?

Tam przecież dalej jest napęd 10-rzędowy to dlaczego chcesz kupić X11 do napędów 11-rzędowych czy X12 do napędów 12-rzędowych? Łańcuchy sprzedają w różnych długościach, np. 112 ogniw, 114 lub 116 ogniw i tutaj patrz, żeby wystarczyło

Odnośnik do komentarza

Tak prawdę mówiąc wszystkie te łańcuchy będą pasować. Różnią się szerokością blaszek zewnętrznych. Wewnętrznie mają taką samą szerokość. Nie kupiłbym żadnego łańcucha KMC. Uważam je za przereklamowane. Obecnie Shimano ma łańcuch XT o przedłużonej o jakieś 50% wytrzymałości. Ma symbol CN-HG701-11 i tak polecam. Co drugi łańcuch kupiony na Allegro to podróba. Praktycznie nie do odróżnienia. Sugeruję więc kupować tylko z czołowych sklepów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...