Skocz do zawartości

Mocne "ucho" do przypinania roweru na klatce


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję przypinać rowery na klatce schodowej. Jest ściana, o którą mogę rower oprzeć. Mam mocne zapięcie. Ale nie ma do czego przypiąć. Mam mozliwość wkucia takiego ucha metalowego, ale cóż mi po dobrym zapięciu, kiedy takie ucho (obejma) nie ma żadnej gwarancji bezpieczeństwa.

Na zdjęciu przedstawiam takie ucho, już wkute w inne miejsce na innej ścianie. To jest zwykła obejma z marketu budowlanego.

Ktoś ma jakiś pomysł na taką jakąś pancerna obejmę?

Na zdjęciu podobna obejma i moje mocne zapięcie (które musi mieć równie mocny punkt przypięcia)8ce1ac97d9d86f59e9fd08445952fb2b.jpgde332c04ecf943252c5c2a065504f920.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, krix napisał(a):

 

Potrzebuję przypinać rowery na klatce schodowej. Jest ściana, o którą mogę rower oprzeć. Mam mocne zapięcie. Ale nie ma do czego przypiąć. Mam mozliwość wkucia takiego ucha metalowego, ale cóż mi po dobrym zapięciu, kiedy takie ucho (obejma) nie ma żadnej gwarancji bezpieczeństwa.

Na zdjęciu przedstawiam takie ucho, już wkute w inne miejsce na innej ścianie. To jest zwykła obejma z marketu budowlanego.

Ktoś ma jakiś pomysł na taką jakąś pancerna obejmę?

Na zdjęciu podobna obejma i moje mocne zapięcie (które musi mieć równie mocny punkt przypięcia)

 

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Kupujesz taki drugi i wkuwasz częściowo w ścianę 😉

albo może coś takiego

https://onguardlock.com/other/ground-anchors

Odnośnik do komentarza

@krix masz dwie możliwości:

-wersja DIY - czyli wygięty pręt zbrojeniowy, czy inny płaskownik, najlepiej z rozbudowaną częścią służącą osadzeniu w murze (te wąsy jak u @APZ). Zalety: najtaniej, efekt końcowy może być maksymalnie dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań. Wady: nie jestem metalurgiem, ale wydaje mi się, że zwykła stal zbrojeniowa czy jakaś konstrukcyjna nie jest specjalnie utwardzana jak materiał na komercyjne u-locki, więc chcąc zapewnić wytrzymałość takiego uchwytu DIY na poziomie co najmniej u-locka, który będziesz w niego wpinał, powinieneś mocno przewymiarować średnicę pręta lub wymiary płaskownika; no i druga wada, która jest chyba poważniejsza - żeby to miało sens, musisz bardzo postarać się przy osadzeniu w murze (nie za płytko, najlepiej z szerokimi wąsami u podstawy), a to oznacza mega rycie ściany, no i na koniec wszystko zależy od Twoich umiejętności murarskich i solidności zaprawy... Żeby się nie okazało, że łatwiej będzie to ucho obruszyć w murze, waląc solidnym młotem, niż przeciąć fleksem...

-wersja sklepowa (od ręki) - kupujesz gotową kotwę mocowaną do ściany koniecznie na stalowe kołki, a nie zwykłe nylonowe rozporowe... rozwiązanie eleganckie i solidne, tylko w sensownej wersji będzie kosztowało nie mniej niż dobry u-lock.  Ważne, żeby taka kotwa miała ucho z pręta o średnicy nie mniejszej niż Twój u-lock, a najlepiej największej, jaką znajdziesz, bo u-locka możesz zmienić, raz zamontowanej kotwy raczej nie... No i może byłoby miło żeby mocować ja na 4 kołki. Kotwy z rynku rowerowego mają mają średnicę pręta 14-16 mm (ten onguard akurat jest na dole skali) - zobacz Abus WBA 100 czy Kryptonite Stronghold Anchor. A jak chcesz potwora, to zobacz ofertę motocyklową Oxforda - np. Oxford RotaForce Ground Anchor. Oczywistą zaletą rozwiązania sklepowego jest estetyka i łatwość zamocowania, a wadą... Widzę tylko jedną - te kotwy mają niewielkie ucho, więc musisz dobrze zaplanować montaż, żeby np. dosięgnąć u-lockiem do kotwy. Choć z drugiej strony to też pewna zaleta. Jak jest ciasno, to i z fleksem trudniej podejść.

Odnośnik do komentarza

Dwie solidne kotwy metalowe (nawet niekoniecznie) montujesz obok siebie w taki sposób żeby przez oba uszy jednocześnie przewlec u-locka i jeszcze tak nim wymanewrować żeby przypiąć nim rower. Gdyby była jedna to kręcąc rowerem możnabyłoby to wykręcic.

Nie mniej jeśli złodziej będzie chciał ukraść to przyjdzie z flexem albo okradnie z osprzętu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...