Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam roweru do jazdy po Podlasiu (głównie po drogach w lesie) oraz do jazdy po Warszawie (wzdłuż Wisły po obu stronach oraz z okolic centrum do Góry Kalwarii z ekipą z pracy, która jeździ tam).

Swoją formę fizyczną określiłbym jak dobra+, mam 176 cm wzrostu, ważę 86 kg i przekrok to 78 cm.

Obecnie na rowerze jeżdżę głównie jak transport do pracy i żeby zgubić kg, albo Veturillo (w Warszawie) albo Kross Hexagon 5.0 (w Białymstoku).

 

nie wiem co będzie lepsze w kategorii gravel vs hardtail mtb

nie znam się na markach i czego tam szukać 

Prosiłbym o poradę 

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, miastalman napisał(a):

Witam,

 

Szukam roweru do jazdy po Podlasiu (głównie po drogach w lesie) oraz do jazdy po Warszawie (wzdłuż Wisły po obu stronach oraz z okolic centrum do Góry Kalwarii z ekipą z pracy, która jeździ tam).

Swoją formę fizyczną określiłbym jak dobra+, mam 176 cm wzrostu, ważę 86 kg i przekrok to 78 cm.

Obecnie na rowerze jeżdżę głównie jak transport do pracy i żeby zgubić kg, albo Veturillo (w Warszawie) albo Kross Hexagon 5.0 (w Białymstoku).

 

nie wiem co będzie lepsze w kategorii gravel vs hardtail mtb

nie znam się na markach i czego tam szukać 

Prosiłbym o poradę 

 

Gravelohardtail GVHT, czyli DSX2  Marin

 W rozmiarze L.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, jajacek napisał(a):

Nie wiem jakie te trasy po Podlasiu ale ostatnio gravele są tam bardzo popularne. 

Zdjęcia mojego kolegi z wyprawy po Podlasiu sprzed paru dni.

1. ja raczej będę jeździł w okolicy, w której mieszkają moi rodzice, a tam będą w większości drogi leśne, w tym drogi pożarowe, drogi asfaltowe, ścieżki i trochę piachu. W tej kolejności.

2. Fajne zdjęcia.

 

jakies przykłady roweru, żebym wiedział czego szukać?

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Pepe75 napisał(a):

ja na używanych się nie znam i nie mam nikogo, kto by mi pomógł. mogę zwiększyć budżet o +15%, myślę, że to ma sens.

Odnośnik do komentarza

Zadzwoń do Speca na Ponczową lub Soho i zapytaj czy mają rozmiar 54 do testów (ew 56).

 

To samo dotyczy innych marek - bez przymiarki/przejażdżki nie dowiesz się na którym Ci wygodnie - od tego bym zaczął.

Poza tym ważna rzecz - rower ma się Tobie podobać.

 

Jeżeli chodzi o osprzęt to przy Twoim budżecie szukaj modelu z hamulcami hydraulicznymi.

Osprzętowo z wymienionych przez Ciebie modeli najlepiej wygląda Kross (GRX 2x11 + hydraulika) i Canyon Grizl 6 (Sram Apex 1x + hydraulika).

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...