Skocz do zawartości

Hamulec tarczowy SRAM Level T - najlepsze klocki


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie będą najlepsze klocki hamulcowe do roweru MTB XC Specialized Chisel dla osoby o wadze ponad 110 kg?

 

Tarcza tył 160 mm,

tarcza przód obecnie 160 mm, ale będzie wymiana na 180 mm albo 203 mm - poszukiwania trwają

 

Nie mam zamiaru się ścigać, ale chciałbym bez zmiany całego układu hamulcowego wycisnąć najwięcej ze Sram Level T ile się da. 

Na razie wymiana klocków, 

Może też, żeby się nie zużywały co miesiąc. W tym roku za wiele nie będę jeździć, ok. 300 km miesięcznie.

 

Znalazłem takie opcje + przykładowe ceny i opisy w sklepach:

  1. EBC Gold (HH) CFA472HH - metaliczne - 57,70 zł Link do sklepu
  2. Galfer Czarna mieszanka STANDARD G1053 - 72,00 zł Link do sklepu
  3. Galfer Czerwona mieszanka ADVANCED G1851 - 108,00 zł Link do sklepu
  4. Galfer Fioletowa mieszanka E-BIKE G1652 - 121,00 zł Link do sklepu

 

Będę wdzięczny za wszystkie porady.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pepe75 napisał(a):

Na 1enduro widziałem test galferów - może coś Ci pomoże.

Dzięki za info.

Właśnie o fioletowych myślałem i na 1enduro podsumowali:

Cytat

Bardzo kuszący jest też zakup fioletowych okładzin E-bike – albo na tylne koło (w połączeniu z Pro na przednim), albo na oba. Jeśli możesz sobie pozwolić, stanowią one optymalne połączenie zalet wszystkich pozostałych wariantów.

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pepe75 napisał(a):

Dzięki, ten "swój" sklep wkleiłem informacyjnie, miał wszystkie rodzaje w ofercie, też fajnie opisane.

Cena u Czechów mega, liczyłem że wydam ok. 200 zł za komplet przód - tył, u Czechów wyjdzie ok 150,00 zł 

Odnośnik do komentarza

Miałem sram level t, wymieniłem na deore m6100. Deore są lepsze. Miałem teraz awarie hamulca i kolega mi pozyczyl sram guide re, to wolę prace m6100, mimo, że quide są 4 tłoczkowe a 6100 dwutloczkowe. 

Jak znowu będzie fajna promocja to kupię do testów Magury. Najlepsze hamulce jakie miałem to wcześniejsza generacja slx. 7100 nie kupowałem bo czytałem o dużej awaryjności, a ostatecznie to 6100 poszły na reklamację. 

BTW. Polecam rowertour, dwa razy bezproblemowo wymienili mi hamulce m6100 na gwarancji na nowe. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...