Skocz do zawartości

Program treningowy ze Zwift


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem w trakcie robienia Build me up na Zwift. Program mi się bardzo spodobał i się wkręciłem, bo jest ułożony ciekawie i przez to łatwiej mi wytrzymać na trenażerze.

Został mi jeden trening tygodnia siódmego, czyli ponad połowa za mną. I teraz pytanie, czy robić test FTP w każdym tygodniu regeneracyjnym? 

Zaczynałem z FTP 209, po 3 tygodniach treningu zrobiłem kolejny test FTP na końcu tygodnia regeneracyjnego i wyszło mi 239 FTP (2.9 W/kg). 

Treningi są cieżkie, ale gdybym nie zaktualizował w 4. tygodniu swojego FTP to te treningi byłyby łatwiejsze. Teraz się zastanawiam, czy powinny takie być, czy może jednak należy aktualizować swoje FTP w czasie trwania programu?

Odnośnik do komentarza

Normalnie jak realizujesz plan treningowy, to co 4 tygodnie robisz sobie test na podstawie którego ustalasz późniejsze plany, ale test FTP masz zrobić w odpowiednim momencie, po tygodniu regeneracyjnym i normalnie w planie treningowym jest uwzględniony odpoczynek po takim teście, w Twoim przypadku może być o tyle kiepsko, że zamiast się regenerować to będziesz jechać na 100% mocy. 

Odnośnik do komentarza

Podnoś/aktualizuj sobie jak za łatwo Ci wchodzi. Rege jest po to żeby było rege (bez regeneracji nie będzie progresu). Zresztą po pierwsze przy takim FTP to i tak Ci będzie wchodziło w górę jakkolwiek byś jeździł, a po drugie prawidłowo zrobiony test to z 2-3 dni luźnej jazdy przed testem i z 1 dzień przynajmniej po (zakładając prawidłowo zrobiony czyli niemal do porzygu).

Są oczywiście zwolennicy częstego robienia testów, ale moim zdaniem to bezsensu, bo tylko się zajeżdżasz niepotrzebnie wtedy.

PS. Lepiej jeździć na niższym FTP i mieć niedosyt, niż się przetrenować na wyższym :)

Odnośnik do komentarza

Robię ramp test, to jest kilkanaście minut wysiłku, więc chyba można to w tydzień regeneracyjny wpleść i odpoczywać jeden dzień po nim? 

 

Cytat

Zresztą po pierwsze przy takim FTP to i tak Ci będzie wchodziło w górę jakkolwiek byś jeździł

A przy jakim FTP zaczyna się już walka o każdy punkt więcej? Do jakiego FTP jest łatwo budować jakkolwiek się nie jeździ? D

image.gif

Odnośnik do komentarza

Indywidualne, ale myślę, że do 3,7 W/kg powinno podejść w ciągu paru miesięcy niezależnie od treningu czy indywidualnych predyspozycji. 
Rampę też się robi do porzygu, masz prawie spadać z rowerka z zawrotami głowy. Ja wracając do treningów po zimie opieprzania się, też w sumie nie robię testów FTP. Póki co i tak jakieś lżejsze treningi a treningi typowo pod FTP od razu mi wskażą po tętnie, czy mam za dużo czy za mało FTP w apce ustawione. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nie widziałem, że napisałeś, oznaczaj mnie @ jeśli będziesz chciał abym odpisał, inaczej mi się nie wyświetla. U mnie LTHR wynosi 184 w wieku 32 lat. Jeśli mam jechać na 95% FTP i po 5 minutach mam 187 tętna, to mam źle ustawiony ftp. Jeśli po 5 minutach na 95% ftp mam koło 180 bpm to znaczy, że mam za mały ftp ustawiony. 

Odnośnik do komentarza

@Greg47W poniedziałek pizza, wtorek chińskie, środa makaron spaghetti - podobnie w czwartek, piątek ponownie pizza, sobota burger, w niedzielę zamawiam naleśniki 😄 Przed treningiem staram się jakieś węgle zjeść, po treningu jakąś drożdżówkę. Największy plus treningów - możesz jeść ile chcesz! Omijaj fast foody, zmniejszaj ilość słodyczy, zwiększaj ilość białka, białko najlepiej pochodzenia naturalnego np. więcej mięsa. Ziomek, który mi treningi ustala ostatnio zajmuje się hobbystycznie ustalaniem diet dla kolarzy, mogę Ci przekazać kontakt. 

Odnośnik do komentarza
[mention=10642]Greg47[/mention]W poniedziałek pizza, wtorek chińskie, środa makaron spaghetti - podobnie w czwartek, piątek ponownie pizza, sobota burger, w niedzielę zamawiam naleśniki  Przed treningiem staram się jakieś węgle zjeść, po treningu jakąś drożdżówkę. Największy plus treningów - możesz jeść ile chcesz! Omijaj fast foody, zmniejszaj ilość słodyczy, zwiększaj ilość białka, białko najlepiej pochodzenia naturalnego np. więcej mięsa. Ziomek, który mi treningi ustala ostatnio zajmuje się hobbystycznie ustalaniem diet dla kolarzy, mogę Ci przekazać kontakt. 
@Oskarr Z tym jedz ile chcesz jak trenujesz, to po 40tce przestało u mnie działać
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Noo u mnie już po 35 roku życia 😛 Niestety. Wykupiłem tez sobie dietę, w sensie plan, ale gotują sam. Posiłki są dosyć szybkie do przygotowania i mam też opiekę dietetyka. Mięsa mam dużo, ale mam też białko pochodzenia roślinnego jak np. Tofu @Oskarr dzięki za odpowiedź 😉 Co do słodyczy..... Ja czasami dostaję takiego napadu, ze całego Nussbeissera z orzechami zjadam bez problemu albo całe Ptasie Mleczko 🙈

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.03.2024 o 09:44, Greg47 napisał(a):

 Co do słodyczy..... Ja czasami dostaję takiego napadu, ze całego Nussbeissera z orzechami zjadam bez problemu albo całe Ptasie Mleczko 🙈

Wywal słodycze z domu żeby nie kusiły. Na marginesie kiepsko zbilansowana może być dieta skoro takie napady bywają. Przy dobrej diecie powinieneś być napchany pod korek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...