Skocz do zawartości

Jaki Kupić z podanych modeli


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, jajacek napisał(a):

Brawo! Daj znać za jakiś czas jak pojeździsz  jak wrażenia. No i sugeruję tzw. serwis zerowy u kogoś co się zna na hydraulice i co ma inne narzędzia oprócz młotka, francuza i imbusów 🙂 

Dzięki.

Pytanko do wymiany pójdą na początek pedały. Co zamontować z Możliwością korzystania z pedałów w zwykłych butach.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra chłopaki pedały ogarnięte:

Teraz tak mam do zmiany kask mój już jest do wymiany 3lata to idzie do śmieci.  I muszę ogarnąć oświetlenie. Na specu są fajne promki pytanie czy warto:

Flux™ 850 Headlight 325zł lub
Flash 300 Headlight 145zł

na tył

Lampka przednia/tylna dwa w jednym Stix Switch 85zł

i kask

Ambush 2 350zł

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Od paru dni mam kupiona na OLX lampkę Spec Flux 800. Świeci bardzo ładnie i jest estetycznie wykonana w obudowie z metalu. Ma dwie diody Cree i mocowanie w standardzie GoPro. Ładowanie przez kabel USB. Za 325 można rozważyć. Z tym że czas działania jest dość krótki. Ta lampka Speca to takie minimum poza miasto czy do lasu w mojej ocenie, gdzi emoim zdaniem trzeba minimum ok. 500 lumenów żeby skutecznie oświetlić drogę. Według instrukcji świeci 450 lumenów przez 3h, 250 przez 6h.

Do miasta mam bżdzideło Speca Stix. Nic to nie oświetla tylko świeci ostrzegawczo. Łatwe przenoszenie między rowerami dzięki mocowaniu na gumkę. Ładowanie przez wpięcie końcówki lampki do portu USB.

Mam też chińczyka z diodą Cree, który działa od lat i nie chce się zepsuć z przyczepianym do roweru na rzep zestawem akumulatorów, co jest trochę upierdliwe. Jak powiedział jeden Pan jak ja zobaczył w działaniu, "ma niezłe jebnięcie", co dobrze oddaje je działanie 🙂

Mam też małą lampkę Prox w bardzo estetycznej aluminiowej obudowie z mocowanie kompatybilnym z GoPro. Ta coś tam świeci ale do lasu czy poza miasto się kompletnie nie nadaje. 

Jeśli chodzi o o tył to zwycięzca jest jeden i szkoda czasu na dyskusje. Bontrager Flare RT (posiadam).

Jeśli chodzi o kask to mam skrzywione podejście bo od ok. 10 lat jeżdżę tylko w kaskach Speca. Wcześniej jeździłem w dobrych kaskach Bell. Ale wysokie modele Speca są znacznie lepsze.

Ambush jest kaskiem enduro do ekstremalnych wyczynów w górach.  Ciężki i ze wszystkich stron zabudowany.
Ja jeżdżę w kaskach S-Works Prevail I i II i Evade, które są niestety bardzo drogie. Ale mają za to wbudowaną w skorupę kasku siatkę z Kevlaru, system regulowania głębokości i szerokości i świetne paski. Niedawno były na Black Friday po 700 zł. Można za 770 zl kupić kask S-Works Prevail 3 z Team Bora.
Nie kupiłbym już kasku, który nie ma regulacji głębokości. Bo regulację szerokości mają wszystkie.
Airnet za 500 ma stelaż wewnętrzny Mindset z regulacją głębokości i paski zapożyczone z S-World Prevail, bardzo dobre.
Z tańszych Speca, Propero 3 sprawia dobre wrażenie. 325 zł. Chyba ma regulację głębokości, tylko inną. I dobre paski.
Tu to widać:

Propero 3 |

Mój syn miał bardzo poważne wypadki zagrażające życiu w kaskach Spec Prevail i Evade. Paru moich kolegów też. Te kaski z pewnością oszczędziły im zdrowie a może i życie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...