Skocz do zawartości

Jaki Kupić z podanych modeli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym uzyskać pomoc w wyborze roweru:
-cel rekreacja parki,lasy,dojazd do pracy 30km dziennie.

Budżet 4.5k-6.5k

Wybór między:
Scott Aspect 910
Scott Aspect 950 EQ
Scott Metrix 30 EQ
Trek Roscoe 6
Trek Marlin 8 gen
Trek X-Caliber 9
Cube 615100 Reaction TM

Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Jakieś dziwne wybory 🙂 Ale jak rozumiem marketing marek Scott i Trek do Ciebie dotarł 😉
Moje zdanie:
Scott Aspect, jakikolwiek. Syf i metr mułu. Tania chińszczyzna w drogim opakowaniu. I nie mam nic do firmy Scott. Nawet lubię. Ich wyższe modele serii Scale potrafią być bardzo dobre.
Nie wiem skąd w tym zestawieniu Scott Metrix. Jest to rower do jazdy po nawierzchniach utwardzonych. Na dojazd do pracy całkiem dobry. Technicznie całkiem nędzny ale tak jest zwykle w Scott i Trek w tych tańszych rowerach. Co nie znaczy że się nie da jeździć. To na pewno nie jest to rower do jazdy po lesie ale przelecieć jakimś skrótem się da.

Cube 615100 Reaction to z kolei kompletnie w drugą stronę. Rower nie do jazdy po asfalcie 🙂 Jest to rower terenowy do jazdy w cięższym terenie i raczej do jazdy grawitacyjnej czyli w dół jak wyciąg wwiezie cię na szczyt góry 🙂
Trek Marlin 8 nędzny rower do jazdy terenowej
Trek Roscoe 6 nędzny rower do jazdy jeszcze bardziej terenowej.
Trek X-Caliber 8. No i tu wreszcie dotarliśmy do czegoś przyzwoitego. Rower do jazdy terenowej, bez szału ale całkiem całkiem. Ma ręce i nogi. Co prawda ma atrapy hamulców ale jak nie będziesz jeździł z górki i za szybko i za dużo nie ważysz to może wystarczą. A jak nie to dołożysz 500-600 zł i zmienisz na hamulce, np. Deore.

Ja proponuję się przede wszystkim zastanowić jaki rodzaj roweru potrzebujesz. Gdzie nim konkretnie chcesz jeździć. Bo jak zamierzasz się zapuszczać na parę godzin w okoliczne lasy to rower MTB. Ale jak tylko przejechać przez lasek okazjonalnie czy pojeździć po parku to lepiej rower typu cross wyposażony w błotniki i oświetlenie na dojazdy do pracy, który też poradzi sobie w lasku. Np. taki:

 
Radon Sunset 9.0 kaufen | Bike-Discount



 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, jajacek napisał(a):

Heist ma atrapę amortyzatora, korbę z gównolitu i atrapę hamulców. Śmieć a nie przyzwoity rower. 

No dobra. Jednak Decathlon nie jest złą opcją jak piszecie to może:

ROCKRIDER Rower Górski Mtb Cross Country Rockrider Race 700 Aluminiowa Rama 4199.00zł

ROCKRIDER Rower Górski Mtb Rockrider Xc 100 29'' Deore 1X11 3999.00zł

ROCKRIDER Second Life - Rower Górski Mtb Xc Rockrider 120 Nx Eagle... - Stan Doskonały 4049.10zł
 

Który z tych z Decathlona.

Nie pisałem mam 185cm wzrostu waga 95-100kg 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...