Skocz do zawartości

Rowerowy scyzoryk szwajcarski od 4k do 5k


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam rowerowego scyzoryka szwajcarskiego, roweru to tańca i różańca, czyli jazdy po szosie, ścieżkach rowerowych, leśnych ścieżkach i szutrach. Dzieciaki wyrosły z czterech kółek, złapały rowerowego bakcyla i trzeba kuć żelazo póki gorące. Myślałem o Marinie DSX 2, ale rozmiar "S" wybył. Teraz wpadł mi w oko Trek Dual Sport 3 gen 5. Pytanie czy w tej cenie jest jakiś cross/gravel z prostą kierownicą i sztywnym widelcem z lepszym stosunkiem jakość do ceny?

Z góry dzięki za pomoc.

Krsta 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, krsta napisał(a):

Cześć,

Szukam rowerowego scyzoryka szwajcarskiego, roweru to tańca i różańca, czyli jazdy po szosie, ścieżkach rowerowych, leśnych ścieżkach i szutrach. Dzieciaki wyrosły z czterech kółek, złapały rowerowego bakcyla i trzeba kuć żelazo póki gorące. Myślałem o Marinie DSX 2, ale rozmiar "S" wybył. Teraz wpadł mi w oko Trek Dual Sport 3 gen 5. Pytanie czy w tej cenie jest jakiś cross/gravel z prostą kierownicą i sztywnym widelcem z lepszym stosunkiem jakość do ceny?

Z góry dzięki za pomoc.

Krsta 

A ile masz wzrostu ? Bo DSX 1, 2 i 3 są o rozmiar mniejsze.

Odnośnik do komentarza

Jest to fascynujące że taki shit jak Trek Dual Sport cieszy się takim powodzeniem :) Przemożna jest siła marektingu :)
Rower mający kiepski napęd, korbę z gównolitu, z atrapą hamulców, tarczami z gównolitu, na nędznych kołach i z oczojebnym logo :) Do firmy Trek absolutnie nic nie mam :)

Marin ma lepszą ramę, dużo lepszy napęd, atrapę hamulców, o kołach nic nie wiadomo.

Rowery ze sztywnym widelcem bez amortyzacji kompletnie IMO nie nadają się do lasu, chyba że na idealnie gładkie ścieżki bez korzeni albo jak ktoś ma kręgosłup i nadgarstki z gumy. Wbrew temu co marketing pisze.

Ja tu nieustająco polecam niemieckiego Radona Scart, którego można kupić tylko wysyłkowo.
Radon Scart Light 10.0 Lady kaufen | Bike-Discount

Niemiecki rosebikes.pl też ma ciekawe rowery.

Odnośnik do komentarza

@Pepe75 165 cm? Nie wiem. Od podstawówki się nie mierzyłem. W zeszłym roku przejechałem się na esce Marina i pasował spoko. W tamtym roku nie zdecydowałem się na zakup, w tym roku żałuje tego. Bo wizualnie model z 2023 roku podoba mi się bardziej niż ten z 2024.

@jajacek Z dwójką dzieci na rowerach z 16 calowami kołami nie zapuszczę się w jakieś hardcorowe ścieżki leśne. Mam kilkunastoletniego GT Avalanche i za każdym razem jak na niego wsiadam, to sprawdzam czy mam nadal zablokowany skok. Co mam zrobić? Rowery kupuje się wzrokiem. Jak to ktoś kiedyś powiedział: "bierz najładniejszy rower na jaki cię stać." A ten Trek jest ładny.

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.02.2024 o 00:02, Greg29 napisał(a):

Zobacz też Cube Nulane Pro - to jest wg mnie niemal wzorcowy przykład tak zwanego grawela z prostą kierownicą

To rower typu fitness, a przynajmniej tak się je określało kilka lat temu. Cube miał najpierw modele SL Cross, potem SL Road, teraz Nulane - tymi dwoma pierwszymi sporo lat przejeździłem 🙂 Fitnessy straciły na popularności odkąd pojawiły się gravele, ale jeżeli ktoś naprawdę nie chce baranka, to absolutnie jest to ciekawa opcja.

Odnośnik do komentarza

@lukasz.przechodzen Widziałem Twoje jakieś stare artykuły jak jeszcze jeździłeś Cube 🙂. Ja też mam Cube SL Road, model z 2017 roku, i już wtedy producent zaczął je reklamować jako własnie takie wszechstronne "grawele z prostą kierownicą" a nie fitnessy bo zrobił więcej miejsca na opony i fabrycznie najpierw wkładał opony Schwalbe CX Comp 40-622 a później Schwalbe G-One Allroad. Po pojawieniu się GRX-a też zaczął w modelu SL Road Pro montować napęd 2x10 GRX 400 a później w Nulane to kontynuował w Nulane Pro a do modelu Nulane Race dał nawet 2x11 GRX 810

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...