Skocz do zawartości

Czy golicie nogi?


sl66

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jestem totalnie bez formy i/lub nie jeżdżę w żadnych grupach to nie. Jak jeżdżę już ok. 30 km/h to oczywiście. Nie mówiąc o tym że w przypadku gleby rany się szybciej goją, łatwiej też wsmarować olejek startowy rozgrzewający (tak, są takie rzeczy :) ) i mniej go trzeba użyć.
Ile watów to oszczędza? Odpowiedź może zaskoczyć:

Aero Tip - Shaved Legs – Swiss Side

Odnośnik do komentarza

Ja golę tylko w okresie ważniejszych wyścigów, wychodzi, że mam ogolone nogi tak z 3 miesiące w roku. Drobne zadrapania po jeździe w krzaczorach szybciej się goją, na wyścigach jak jest ciepło to mam lepsze chłodzenie a jak jest zimno, to nogi bez włosów szybciej schną i dzięki temu jest cieplej. Łatwiej też umyć jak są gładkie niż jak jest skorupa błota na włosach. Ja mam jednak bardzo bujne owłosienie, jakbym miał rzadsze, to bym sobie darował. 

Odnośnik do komentarza

Tak się przyjęło wśród zawodników jeżdżących zawodowo. Lepiej wygląda kolarz ściągnięty focusem na zdjęciu w prasie, u sponsorów, u mecenasów.  Wyobrsżasz sobie zbliżenie kudłatej spoconej małpy reklamujacej sposora X ?  Ale nie tylko etykieta. Pragmatyka w klimacie śródziemnomorskim, w wysokich tempetaturach. Podobnie jak nie zakładamy skarpet do sandałów. Wszystko nalezy robić zachowując umiar.

Odnośnik do komentarza

To nie ładne fotki są powodem. Po pierwsze oszczędza to kupę watów a po drugie to kolarz zawodowy jest codziennie masowany i owłosienie w tym przeszkadza a poza tym co chwilę ma kraksy i wszelkie uszkodzenia skóry łatwiej się goją na ogolonej skórze i łatwiej jest aplikować opatrunki.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Hej, pomijając kwestie chłodzenia, gojenia itd. to uważam, że każdy powinien sam sprawdzić jak mu się jeździ z/bez włosów. Kwestia wygody. Jeśli chodzi o wygląd, to chyba w dzisiejszych czasach nikt nie będzie wytykał gościa na rowerze, który ma ogolone nogi... Przynajmniej mnie to nigdy nie spotkało, a mieszkam całe życie w małej mieścince 😉

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...