Skocz do zawartości

Trenażery Direct Drive z Decathlonu


Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam że ten najtańszy najciekawiej wygląda. Wszystko co amator potrzebuje żeby pokręcić trochę w podłej pogodzie za nieduże pieniądze. W necie piszą że to rebrandowany Magene. Jakbym nie miał trenażera, to bym taki kupił. Mój stał unieruchomiony bo młody mi gdzieś w transporcie tulejki pogubił, do Elite Direto. Ale przyszły własnie w piątek z Hiszpanii. Koszt ok. 50 zł, u nas nie wiedzieć czemu 150. Więc dziś odpalam.

Odnośnik do komentarza

Najtańszy generuje opór do 600W. Nie mam doświadczenia z pomiarami mocy - jak to odnieść do rzeczywistości? Zimę raczej spędzam na "klasycznym" trenażerze, i, w marcu, kiedy zaczynam jeździć, to i tak jest ciężko na początku. Czy jeżeli taki trenażer nie jest podłączony do internetu, to nie reguluje oporu? 

Odnośnik do komentarza

600w to jest bardzo dużo na indywidualne treningi dla amatora, szczególnie zimą.

Tak taki trenażer w skrócie nie bedzie generowac oporu jeśli nie jest podłączony do internetu. Do pracy potrzebuje sparowania z urządzeniem. Komputerem z odpowiednim programem (jak zwift) czy sparowania z Garminem, gdzie masz wgrany trening. Te peryferyjne urządzenia zazwyczaj wymagają jakiejś formy połączenia z internetem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok, ale jak to działa? Przejrzałem opis na stronie Decathlon. Wspominają tam, iż niezbędne jest oprogramowanie. Nie chcę płacić za subskrypcje programów typu Zwift itp.  Czy w takim razie, ze względu na moje skąpstwo, taki  trenażer jest bez sensu? No bo jeżeli nie będzie widział trasy, to nie będzie regulował oporu. Wtedy posiadanie takiego urządzenia jest bez sensu. Czy darmowy program  One Lap Fit (wspomniany w opisie Decathlon) umożliwia samodzielną (ręczną) regulację obciążenia? Podczas treningów słucham muzyki i przede wszystkim zależy mi na tym, by urządzenie było ciche. Aktualne sesje polegają na tym, uruchamiam jakiś film z przejazdu z wyścigu (np. MTBiker) i po prostu jadę na wybranym oporze (posiadam "klasyczny" trenażer Elite 8 stopni). Opór reguluję zmieniając przełożenia. Ktoś używa e-trenażera z ww programem?

Odnośnik do komentarza

Ja po prostu załączam 150 wat oporu na Garminie i jadę. Opór mogę sobie z Garmina regulować w czasie jazdy. Żaden internet nie jest do tego potrzebny. Ale tak jest w moim Elite Direto. Jakaś aplikacja też jest ale nie była mi do niczego potrzebna. Subskrypcja jest potrzebna jak chcesz się ścigać czy trenować z innymi online. Podobno tej najtańszy DD z Decathlona to odmiana Magene. Poczytaj co piszą o Magene Direct Drive.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...