Skocz do zawartości

MTB do +/- 3500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Wrócisz do marki, która sprzedała Ci rower za 15000zł, a teraz sprzedaje ten sam rower za 8999zł? To jest nie jest długofalowe podejście do współpracy z klientem. Klient jest mega stratny bo za ile ma teraz sprzedać używkę? za 5tys?

Mówię za siebie, przynajmniej ja nie mam zamiaru w czymś takim uczestniczyć a rowery zgrubsza kupuje co roku. Zresztą, wlasnie dzis kupuje nowe enduro 🙂 Nie każdy jednak zna się, ma czas, wiedzę i śledzi rynek rowerowy na tyle by nie dać sie... fredowi. 

Takie akcje niszczą zaufanie pomiędzy dystrybutorami, sklepami i klientami. Dlatego własnie znacznie bardziej mi sie podoba przedmiotowy Giant, gdzie jest sztywna polityka cenowa, Canyon, gdzie co poniedziałek jest cykliczna promocja na inny rower czy Decathlon gdzie cena jest podnoszona w ostateczności i w niewielkich %

Odnośnik do komentarza

Z punktu widzenia przedsiębiorcy, czyli sklepu rowerowego rozumiem podejście bo sam byłem przez wiele lat przedsiębiorcą. Specialized przeszedł generalnie na model direct-to-consumer więc polityka wobec sklepów raczej go już nie dotyczy. Obecnie szefem firmy jest gość od sprzedaży odkurzaczy przez internet co z pewnością nie jest korzystne dla marki.

Z drugiej strony właśnie czytam i oglądam video z bodaj jedynego niezależnego źródła jeśli chodzi o obiektywne testy rowerów (Tour Magazine) w którym tłumaczą dlaczego Specialized Tarmac SL8 jest obecnie najlepszym rowerem szosowym na świecie. Więc jednocześnie robią pewne rzeczy cholernie dobrze. Rowery te tworzy międzynarodowy team zlokalizowany w Niemczech, głównie w oparciu o niemieckich inżynierów.

A czy kosztują one tak czy inaczej to zupełnie inny temat. Zdarzyło mi się kupić nowego Speca na elektryce, leżak magazynowy, który się przeleżał rok czy półtora obniżony o 50%. Kupiłem za 8,k mój młody się pościgał na nim dwa lata i nadał był wart 8.k Natomiast kupowanie w cenie katalogowej to  bzdura z mojego punktu. Ale jak jestem zakotwiczony w tej branży a przeciętny konsument nie. Dlatego kupuję wyłącznie na wyprzedażach albo mało używane. Kolejnego potestowego Tarmaca na elektryce kupiliśmy za 15k, zaraz będziemy go sprzedawać za 12k po 3 latach użytkowania. Cena katalogowa była jakieś 25k.

Tak swoją drogą jest fajny karbonowy full Speca z 2020 roku do wzięcia na SIDzie i karbonowych kołach za 10k, rozmiar 54. Za rok będzie wart tyle samo albo i więcej :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, igiwir123 napisał(a):

A myślicie że kiedyś ktoś będzie sprzedawał na olx chisela Comp za jakieś 4100 - 4200 zł?

Dziwne te Twoje pytania o wróżeniu z fusów i malowaniu amora. Jeśli jesteś zdecydowany i wiesz, że wiosną chcesz kupować rower to zepnij się i wybierz cos teraz to najlepszy czas. Czy to Chisel czy Meride czy Cannonadle czy Orbea trafiają się mega przeceny. W czerwcu to ceny raczej będą dużo wyższe. Teraz wybierając masz z czego rozmiary, malowania i dostępność.

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, igiwir123 napisał(a):

Promocje na tej stronie często występują czy teraz to taka chwilowa akcja w zimę? Rower będę kupował bliżej lata ale chcę mieć czas na zastanowienie się, wybór itd dlatego tak wcześniej.

Zapomnij o takiej cenie w lecie. Najlepszy czas na zakup to listopad, grudzień. Pod koniec stycznia rynek się obudzi. W lecie będzie inna rzeczywistość. Ale dobrze , że się rozglądać, rzeźbisz temat . Będziesz przynajmniej wiedział czego chcesz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...