Skocz do zawartości

Kupiłem, czy będzie ok?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od jakiegoś roku strasznie nakręciłem się na gravela, nie było mnie stać na nowy rower więc szukałem używanego i znalazłem. Strasznie się podjarałem zakupem a w takich sytaacjach jak się pewnie  domyślacie logika idzie na drugi plan. Czekam właśnie na dostawę i właśnie zacząłem czytać o tym co tak naprawdę kupiłem ? jest to rower marki Ribble model gravel AL i co najważniejsze rozmiar M jak deklaruje producent dla ludzi o wzroście 173 do 179 a ja mam właśnie tak około 173/174cm i tu pytanie czy nie kupiłem za dużego roweru? Jakie jest Wasze doświadczenie z wyborem ramy kiedy jest się „po środku”? Przekrok 79/80cm. Mtb mam rozmiar L szosa rozmiar 54 ale skręcałem mostek na 90mm. Wiem dojdzie przewiozę się i będzie jasne ale nie daje mi to spokoju więc muszę zapytać… z góry dzięki za odp. Miłego dnia ?

Odnośnik do komentarza

Część. MTB mam M źle mi się napisało... I ten rozmiar jest ok, jest mi bardzo wygodnie koła 27,5". W tym gravelu przeraża mnie to że na stronie pisze że rura górna ma...570mm a to dla mnie raczej za dużO chociaż wg specyfikacji łapę się na M, trochę to nie jasne dla mnie. No cóż jutro chwila prawdy bo jutro ma już u mnie być. Żeby tylko ta tama pasowała...ogólnie rower bardzo ładny i ma bardzo dobre opinie wśród Anglików. Edit. Rozmiar S jest tylko 2 cm krótszy więc po zmianie mostka na krótszy powinno być ok. Bardzo mnie to stresuje kurde....

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, jajacek napisał(a):

Ja mam przełajówko-gravela w rozmiarze L czyli 56. Ma górną rurę wirtualnie 565. Mam 175 wzrostu i świetnie się na nim czuję. Więc dużo zależy od proporcji ciała, długości mostka i głębokości kierownicy. Zapewne nie masz górnej rury wirtualnie czyli równolegle do podłogi 570.

Rower dotarł, odwróciłem mostek na +  mostek ma 80mm sztyca te ma offset w tył. Wydaje mi się lekko długi ale w zasadzie nie widzę konieczności jakiś gruntownych zmian. Jeśli by się coś działo dokupie mostek 60mm i dam sztyce bez offestu. Zmierzyłem rurę tak na szybko wychodzi mi 54/55mm mogła by być krótsza ale spokojnie ustawie się do tego roweru. Pierwszy raz mam w rowerze napęd 1x i z tym dziwnie się czuję. W weekend dłuższa trasa będzie więc okaże się. Kierownice też muszę ustawić wygodniej. Walka z ustawieniami ogólnie rower jest super. Reach chyba jest 75mm ale tego jeszcze nie mierzyłem. W szosie kiedyś miałem bardzo głęboka kiere i musiałem wymienić. Generalnie daj znać gdzie szukać kiedy do gravela z małym reachem 65mm, szerokość 420mm z flara i średni drop myślę ok 125mm. Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 173,5 i przekrok 78. Mam dwie szosówki z horyzontalnymi  na górze 53,5 i 53, i mostkami 110mm/ 90mm. Wymiar od środka suportu do sztycy mają 52 i 50 - tu zaczyna sie kłopot podsodłowa u mnie optymalnie 50/51 bo 52 to już mam różne dziwne modzenia w ustawieni i tu pewnie winny jest też mostek 110mm ale zmiana tylko o 1cm krótszy powoduje, że rower robi się potwornie nerwowy. Celował bym raczej w rowery które producent powiedzmy zaleca (165/168-173/174). Teoretycznie na większej ramie nie będziesz mieć takiego opadu na kierownice więc jeśli nie będziesz odczuwać, że jest on zadrugi to powinno być wygodniej. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.11.2023 o 10:14, wentura napisał(a):

Ja mam 173,5 i przekrok 78. Mam dwie szosówki z horyzontalnymi  na górze 53,5 i 53, i mostkami 110mm/ 90mm. Wymiar od środka suportu do sztycy mają 52 i 50 - tu zaczyna sie kłopot podsodłowa u mnie optymalnie 50/51 bo 52 to już mam różne dziwne modzenia w ustawieni i tu pewnie winny jest też mostek 110mm ale zmiana tylko o 1cm krótszy powoduje, że rower robi się potwornie nerwowy. Celował bym raczej w rowery które producent powiedzmy zaleca (165/168-173/174). Teoretycznie na większej ramie nie będziesz mieć takiego opadu na kierownice więc jeśli nie będziesz odczuwać, że jest on zadrugi to powinno być wygodniej. 

Szosę mam 54 i skróciłem mostek z 110 na 80mm. Poza tym jest ok. Generalnie powinienem na ramię 52 jeździć. trafił się ciut większy rower ale go uloże pod siebie.  Trochę mam problem z ustawieniem kąta klamkomanetek. Przy ustawieniu na płasko trochę bolą nadgarstki. Ogólnie rower jest mega. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...