Skocz do zawartości

Film o Singlach w Świeradowie i nie tylko


Oskarr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

nagrałem na kanał film z wizyty w Świeradowie Zdrój, jeśli się ktoś zastanawia, gdzie wyskoczyć na urlop albo na weekend na rower, to znajdzie tam podpowiedź. 
W filmie są też propozycje jak spędzić wolny czas z rodziną w okolicy świeradowa. Taki złoty środek między jazdą na rowerze i zwiedzaniem z rodziną. 

https://youtu.be/kUaYcXhgjxc

 

Odnośnik do komentarza

Fajny opis dla kogoś kto wybiera się pierwszy raz.

Warto również wspomnieć o cenach... Świerardów to chyba jedno z droższych miast w Polsce ?

Ja osobiście zawiodłem się na trasach przy zajęczniku. Jako trasa MTB jest mocno przereklamowany, widokowo również nuda. Jeździć tam się da tylko wcześnie rano, później ściąga tam chmara ludzi na ebike, trekingach, gravelach i robi się tłoczno. 

Jednak single po stronie Czeskiej bardziej mi spasowały.

Trasa (niebieska) Hrebenac -> (czerwonca) Obora -> (zielona) Nastupni to lepsza alternatywa dla zajęcznika. Trasa dłuższa i ciekawsza widokowo. Tyle że przy niebieskiej Hrebenac coś chyba poszło nie tak, bo jak byłem tam ostatnio we wrześniu to praktycznie całym singlem spływam strumyk.... Więc odprowadzanie wody chyba gdzieś zawiodło ?.

Moje ulubione trasy to czarne, począwszy od "Nad czerniawą". Tutaj już można się faktycznie pobawić. Fakt faktem że fani DH będą raczej zawiedzeni bo jest dużo podjazdów, mnie osobiście to właśnie podjazdy sprawiały na tych trasach większe trudności niż zjazdy. Wywalenie korbą o wystający głaz na podjeździe skutecznie wybija z rytmu ?

Jeśli chodzi o wieże widokowe to najlepiej podejść na tą przy zajęczniku bo jest za darmo. SkyWalk to porażka, bilety kosztują tyle samo co wyciąg na Stóg Izerski a nie ma się co oszukiwać ze Stogu Izerskiego jednak widoki o wiele lepsze. 

 

Jeszcze zapomniałeś wspomnieć o największej atrakcji, czyli Hali Izerskiej. Według mnie miejsce obowiązkowe, zdjęcia nie oddają tej przestrzeni. Z samej Hali rozchodzą się na wszystkie strony szlaki, można pojechać w każdym kierunku. Fajna pętelka wychodzi gdy z Hali Izerskiej wraca się do Świerardowa przez Sępią Górę.

IMG_1609.thumb.jpg.43e0c209d57b429134b078b46a27fc89.jpg

Podobno te okolice to gravelowy raj ;). I coś w tym jest ?

IMG_1603.thumb.jpg.ea44ddead124983cbcb23fbe00fb3695.jpgIMG_1610.thumb.jpg.7d21424b2f5cebb2d8dc8f175af3d1af.jpg

 

Odnośnik do komentarza

@damianKr nie złapałem się na tym, że są tam wyższe ceny niż gdzie indziej. My zwykle szukamy noclegu przez booking, zdarzało mi się też przez nocowanie.pl, w zeszłym roku i dwa lata temu spaliśmy w agroturystyce Nadzieja na ulicy Batorego, to płaciliśmy w zależności od pokoju 2 osobowego 50 i 60 zł za osobę, w tym roku bym strzelał 10-20 zł więcej. W Wolimierzu mieliśmy teraz nocleg za 50 zł za osobę. Koszty jedzenie identyczne jak gdzie indziej, szczególnie smacznie i tanio było w Piwniczce u Wioli, w świerkowej Karczmie rzeczywiście drożej, ale tam jadłem najlepszą dziczyznę w życiu. A zakupy spożywcze to standardowo biedronka, to wszędzie w Polsce znajdziemy te same ceny. 

O Hali Izerskiej nie wspomniałem bo mnie tam jeszcze nie było ? Muszę się któregoś razu wybrać sam/z kolegą Koniem. Jeżdżąc z partnerką wybieram raczej sprawdzone trasy i nie eksperymentuję, po singlach w Czechach wiem, że się nie zawiodę i będzie w miarę bezpiecznie przy jakimś flow. Jak my byliśmy to dodatkowym problemem były najcieplejsze dni w roku. Ze stancji wyjeżdżaliśmy o 6 rano i wracaliśmy koło 13 i kolejne wyjście koło 18 jak temperatura spadała. Na singlach w lesie było jeszcze w miarę komfortowo, na szczycie pasma górskiego chyba by nas ugotowało. 

W przyszłym roku planuję jakieś etapówki w górach pojeździć, to może trasy będą leciały po mniej oklepanych trasach to poznam takie miejska o jakich piszesz. 

Godzinę temu, ram napisał(a):

Szczyrk. Skrzyczne i trasy wokół. Po co tak daleko ciągnąć  ?

Dla mnie szczyrk to głównie enduro trials. Szczyrk zaznaczyłem kropką, zdjęcie z mojej heatmapy ze stravy. Widać, że głównie molestuje enduro trials, robiłem też pętlę wkoło szczyrku po graniach, ale większość wycieczek krajoznawczych robię z narzeczoną i czasem z rodzicami. Aby trochę więcej pojeździć w tych okolicach musiałbym kupić/wypożyczyć dla narzeczonej elektryka. 

Góra mojej heat mapy to oczywiście bielsko biała ? Jak będę kolejny raz w bielsku muszę dorwać miejscowych aby pokazali mi sławne, nieoficjalne szlaki enduro. Ale to znowu - muszę być sam a nie z partnerką i przyczepką z psem ? 

image.png.f57973140ea04dbf0722e6a12d710f5b.png

Odnośnik do komentarza
Cytat

O Hali Izerskiej nie wspomniałem bo mnie tam jeszcze nie było ? Muszę się któregoś razu wybrać sam/z kolegą Koniem. Jeżdżąc z partnerką wybieram raczej sprawdzone trasy i nie eksperymentuję, po singlach w Czechach wiem, że się nie zawiodę i będzie w miarę bezpiecznie przy jakimś flow. 

Jeśli chodzi o walory widokowe to na Hali Izerskiej się nie zawiedziesz. Można tam nawet dojechać ze Stogu Izerskiego. 

Cytat

Takie klimaty, powiedziałbym, gravelove ? . Szczyrk. Skrzyczne i trasy wokół. Po co tak daleko ciągnąć  ?

Ponieważ kolarstwo górskie to nie tylko dźwięk strzelającej opony pod kamieniami ?. Ale również widoki i obcowanie z naturą ?. Izery, widokowo to jednak inny klimat niż Szczyrk i Skrzyczne. Technicznie trasy nie są tak trudne jak Beskidy, ale za to podjazdy całkiem niezłe po 20% wzniesienia. 

Klimaty gravelowe ale na MTB często można sobie skrócić drogę i pojechać mniej standardowym szlakiem ?.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.10.2023 o 13:06, Oskarr napisał(a):

Cześć, 

nagrałem na kanał film z wizyty w Świeradowie Zdrój, jeśli się ktoś zastanawia, gdzie wyskoczyć na urlop albo na weekend na rower, to znajdzie tam podpowiedź. 
W filmie są też propozycje jak spędzić wolny czas z rodziną w okolicy świeradowa. Taki złoty środek między jazdą na rowerze i zwiedzaniem z rodziną. 

https://youtu.be/kUaYcXhgjxc

 

A są tam jakieś normalne trasy rowerowe, a nie tylko wąskie dróżki? Gdzie da się przejechać crossem/trekkingiem, a nie tylko typowym MTB.

Odnośnik do komentarza
Cytat

A są tam jakieś normalne trasy rowerowe, a nie tylko wąskie dróżki? Gdzie da się przejechać crossem/trekkingiem, a nie tylko typowym MTB.

Na zajęczniku większość ludzi jest na trekkingach/crossach. Praktycznie większość tras zielonych/niebieskich/czerwonych objedziesz crossem, tyle że pojedziesz wolniej.

Jeśli masz nietolerancje na wąskie dróżki to zawsze możesz pojeździć po miejscowych szlakach turystycznych. Większość z nich to albo asfalt albo gravel. Jak choćby trasa na Hale Izerską. 

Ale takich tras rowerowych jak np. w Czorsztynie to raczej nie uświadczysz. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...