Skocz do zawartości

kto w m. Łódź złoży mi rower?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję rower dal marudnej kobiety której ciąż się wydaje że inni mają lepsze rowery. Jeździ na trekkingu z ramą damską typu miejskiego. Dawniej wydawało się jej że rowery miejskie są lepsze bo ją wyprzedzały. Po kilku latach jazdy już ona wyprzedzała rowery miejskie ale inne rowery dalej ją wyprzedzały więc narzekała na swój. Zmieniłem jej osprzęt na 100% Alivio ale dalej marudziła. kupiłem jej miejskiego Gianta ale oczywiście był jeszcze wolniejszy od jej trekkingu. Teraz szukam serwisu gdzie potrafią zamówić i złożyć rower trekkingowy według jej potrzeb. Wstępnie to tak: rama typu miejskiego z wysokiej jakości aluminium. Cały osprzęt Shimano XT T 8000. Pozostałe części jak siodełko, kształt kierownicy, błotniki itd to już ona będzie uzgadniać.

Odnośnik do komentarza

Mam pewne obawy, że zmiana z Alivio na XT nie przyspieszy roweru. Sprawdziłbym piasty i korbę - czy lekko się kręcą.
Niech „marudna kobieta” doprecyzuje jakie rowery ją wyprzedają - bo może rowerzyści z bardziej pochyloną pozycją niż na rowerze miejskim - wtedy pomoże zmiana typu roweru - mniejsze opory powietrza i bardziej efektywne pedałowanie.

Jeżeli wyprzedzają ją podobne rowery to można założyć lekkie opony z jak najmniejszymi oporami np Continental Terra Speed, Panaracer Gravelking (gładkie i bez+).

Jeżeli to nie pomoże to może kwestia mocy w nogach, a nie sprzętu?

 

Odnośnik do komentarza

Nowy rower na pewno daje +10 do radości z jazdy (przynajmniej przez jakiś czas) ?

Tak jak pisali panowie powyżej - grunt żeby wszystkie części pracowały bez niepotrzebnych oporów (piasty, napęd, hamulce itd.). Druga sprawa to pozycja za kierownicą - z wyprostowanym plecami nie tak łatwo bić rekordy świata w prędkości ?

Kolejna sprawa to opony - jeżeli są z bardzo taniej gumy, mogą stawiać za duże opory toczenia.

No i ostatnia, najważniejsza kwestia - jak się nie ma nogi, to nawet wsadzenie tej pani na rower szosowy nie da AŻ tyle. Okej, na szosówce pewnie będzie trochę szybsza, ale bez zrobionej nogi nadal inni na rowerach szosowych będą ją wyprzedzać. Normalna sprawa ?

Nie zniechęcam do zabawy w ulepszanie/zmienianie roweru, bo zwłaszcza jeżeli rower to "kartofel", zmiana na coś naprawdę lepszego (całościowo, nie tylko pojedyncze elementy) da sporą różnicę (choć nie zawsze w prędkości). Ale może warto zacząć od pożyczenia jakiegoś lepszego roweru i sprawdzenie jak się jeździ. Żeby nie wydać worka pieniędzy, z efektem w postaci braku zwiększenia prędkości ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.09.2023 o 14:24, lukasz.przechodzen napisał(a):

"Nowy rower na pewno daje +10 do radości z jazdy (przynajmniej przez jakiś czas) ?"

Noooo wieeeem, wiem też że trzeba zwrócić uwagę na w/w podzespoły. Szukam jakiegoś serwisu który też będzie to wiedział i chciał by się podjąć tego zadania. Gdy już dostanie najlepiej skonfigurowany rower  to może wtedy zrozumie pozostałą część wpisu. Mój problem polega na tym że nie mogę dotrzeć do nikogo kto by potrafił (chciał?) ściągnąć to wszystko i złożyć. 

Pomóżcie mi chociaż zdobyć namiar na firmę sprzedającą wysokiej jakości aluminiowe ramy rowerowe. Resztę może uda mi się samemu ściągnąć a jak już wszystko będzie w worku to znajdzie się jakiś mechanik który to poskłada. Choć może lepiej jednak przed zakupem pogadać z kimś kto to złoży aby pasowało? Rama musi być typu miejskiego coś w rodzaju - Gazelle Chamonix T30. Kupił bym jakiegoś gotowca ale wywalić wszystko do śmieci dla samej ramy? Kobieta jak to kobieta, gdy wywącha że mogło być coś lepszego to znowu będzie że to prze ze mnie ją wyprzedzają.

 

Odnośnik do komentarza

Zobacz rowery Cube Nulane - są różne wersje. Napęd GRX - czyli da się szybko pojechać. Najwyżej zmienisz tylko kierownicę na giętą w stylu tej gazeli chamonix. Będzie pewnie prościej i taniej, a i da się w salonie Cube przetestować.

https://www.cube.eu/pl-pl/cube-nulane-race-fe-rubyred-n-black/651700
 

https://www.cube.eu/pl-pl/cube-nulane-pro-fe-grey-n-black/651600Z

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...