Skocz do zawartości

Zmiana blatu w Expl540 + rogi


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pacjent Expl 540. Jeżdżę od 2 m-cy. ponad 600 km już wpadło. Nie sądziłem, że tak mi się spodoba bezcelowa jazda rowerem. Tylko czasu w dobie za mało. Ale do rzeczy:

1. Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze zębatki przedniej. Obecnie jest tam fabryczna 30t. Chcę zamontować delikatnie większą 32t, ale kompletnie nie ogarniam technikaliów, które są potrzebne aby zakupić odpowiednią. Dlatego prośba o wskazanie którą kupić.

1A. - Czy zmiana blatu wymaga jakichś specjalistycznych narzędzi?

2. Rogi - dobrze by było móc zmienić ułożenie rąk od czasu do czasu, znacie jakieś nieduże, prosto-montowalne, wygodne rogi, które zamontuję na fabrycznej kierownicy? 

3. Opony - Saguaro czy Race King, która będzie bardziej uniwersalna (wiem, wiem), bo jeżdżony jest las (50%), szuter (25%), ale też i asfalt (25%), a na asfalcie fabryczne krakeny nie są zbyt dobre.

Odnośnik do komentarza

Ja bym poszedł w tzw. rogi wewnętrze - wyglądają one podobnie do podlinkoanych wyżej ale montuje się je w okolicy mocowania klamek hamulców/przerzutek a nie na końcu kierownicy. Współczesne kierownice mtb są szerokie i przy dłuższych "przelotach" naturalnie ustawiamy ręce węziej, na szerokość naszych barków mniej więcej. Sam widzę, że bardzo często kładę ręce właśnie na klamkach/manetkach i to nie tylko w mtb ale także w fitnessie gdzie mam chwyty ergonomiczne Ergon z krotkimi rogami. Coś takiego:

SQlab-410-402-rogi-wewnetrzne-MTB-czarne.thumb.jpg.fc4f558c08536d87465aa32d0d4dc0a9.jpg

71d26WJioL.thumb.jpg.6c0a4058e11cb64335ae8f4c064cee7a.jpg

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ozzmozz napisał(a):

Cześć. Pacjent Expl 540. Jeżdżę od 2 m-cy. ponad 600 km już wpadło. Nie sądziłem, że tak mi się spodoba bezcelowa jazda rowerem. Tylko czasu w dobie za mało. Ale do rzeczy:

1. Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze zębatki przedniej. Obecnie jest tam fabryczna 30t. Chcę zamontować delikatnie większą 32t, ale kompletnie nie ogarniam technikaliów, które są potrzebne aby zakupić odpowiednią. Dlatego prośba o wskazanie którą kupić.

1A. - Czy zmiana blatu wymaga jakichś specjalistycznych narzędzi?

2. Rogi - dobrze by było móc zmienić ułożenie rąk od czasu do czasu, znacie jakieś nieduże, prosto-montowalne, wygodne rogi, które zamontuję na fabrycznej kierownicy? 

3. Opony - Saguaro czy Race King, która będzie bardziej uniwersalna (wiem, wiem), bo jeżdżony jest las (50%), szuter (25%), ale też i asfalt (25%), a na asfalcie fabryczne krakeny nie są zbyt dobre.

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-zebatka-shimano-deore-fc-m5100-1x1011-96mm-32t-o_l_80_14413.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...