Skocz do zawartości

Indiana x-pulser 6.9 model 2023 vs Unibike Fusion


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, jajacek napisał(a):

Jeśli możecie dopłacić do Torpado Storm X8 do 4100 to jest to świetny deal, który długo może się nie zdarzyć

Wiem troche juz tutaj zamieszania robie , wiem  wypytuje o te rózne indiany ( chociaz tez myśle ze ta 6,9  za okilo 2700 nie jest zła jak na taka cene i osprzęt ) , ale właśnie zwóciłem uwage na te  Torpado a  moja jazda na rowerze nie bedzie az tak agresywna po lasach ,  wiec prosiłbym jeszcze o porade i róznice miedzy torpado X7 X8,X9 . Budżet był początkowo  troche niższy , ale jedna to ma byc rower na dłużej  bezawaryjny i wygodny.

I czy warto będzie dopłacić  ? ?

Odnośnik do komentarza

Podepnę się pod Wasze rozważania, bo wczoraj prawie sam kupiłem X9, ale uznałem że do miasta i na lekkie szlaki nie ma sensu aż tyle wyjmować z portfela.

Co sądzicie o tym rowerze:

https://www.rosebikes.pl/rose-count-solo-1-2693321?product_shape=Matt+Petrol%2FNeon+Orange&article_size=L

Około 3000 z wysyłką. Rock Shox Judy Silver TK powietrzny w zestawie, o ile to nie błąd w opisie. W tych pieniądzach raczej to nie jest standardem. 11-rzędowa przerzutka. Po bułki i na bardzo lekkie szlaki bez aspiracji taki rower da radę? Idealnie wpisuję się w rozmiar L. 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra oferta. Nie sądzę żeby w Rose była pomyłka na stronie. To bardzo porządna firma. Pewnie wyprzedają bo ta rama ma parę lat. No i trzeba pamiętać że im droższy rower tym wyższe koszty utrzymania aczkolwiek koszty utrzymania tego są z grubsza takie same jak Storm X9. Jako rower do miasta i w lekki teren bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza

Rowery ogólnie się nie opłacają. Ostatnio trasę dookoła tatr przejechałem na starym rowerze z 26" kołami. Tam z oryginalnych części została tylko rama, korba i tylny hamulec, cała reszta wymieniona na komponenty minimum klasy deore, jednak wyszedł mnie ten rower koło 1000 zł. Dał radę ciągnąć przyczepkę ważącą ponad 30 kg, miałem jechać innym rowerem, ale na czas nie ogarnąłem adaptera aby zamontować przyczepkę pod sztywną oś. 

AJFCJaWx81l4DF4JLe5LCps2MMv0Lsodx8Pij403xDEjX4nSXXePJxMltVoe98VqrwayiVWx2aMxaPGrHaNGA6WeWj3NYKDxiocf45YxvNHOYFci1zuOsxOUukdulh7iR3fyp4w8aaFbw6Ra9vPVqoUDCYdxrOa19u8lBrVafOF8Em-oiA2Zl1lgLAkl1BX_k9VxP5G6B5JlTpqHZpKgjI_KUqCS_EHC5erJ4NA0Ryf3x5sshnKTRDXTEYt57PMFB31LIcH7ksg_pBc4eDxlsanmzwfhLvBz0NfqaGPwqLDx6M0qHRozLdLrcbNCM2EZ-d8qlPVPl5shci_Gg275onRZAGY1IhL8sl09oW99wcdLl1McLOiybBPB58GBQmtDRUoDsmu9L2fEv1EWAR8GsBidW3iyRf6o7gCDW70AJIJ6QxAmTzsjTYLiUcH-lPz979bjRaYnRW2QR37BMOqoGSdxejCxMOHm9eHtQD7wXRsV1xSuoQdhZsZdnBY1euj3NLrtMbZN49siW-yQ3R-EHCQ5_JakRPEWDnZC5iS7iyu1ymYwLAoILE9cpWgQGaBqfiRD9ji41wZuNlrtS4WdJv2FihYVCQs0BwYkeMQfih6pZqVIF5LnaSO6TzyWwLv0uorelkdlxE47MJxhxxzjjbbZqK7ppwg0Nzc7kIa_k3va5AvCJXa5EU9r4l3XyCR_G5wRGnhRsWdMOqvilnSsQ6sEU5MHcS9VwFRTSO-Xzi_8dmIuEePBbmVkbsYpHjpAOPr6zP76lkqOGmOtNgOwTXX97dyQEmQ7uofbY1C14RBT8OpY0TRuSH7PsDccgMXm90vjsAifehhe66q3KyvTB4aho206HTdhB5w8cdbN0ZvMuMvwGu4KBEe1sPh1sfI8VVpyvhDPTyliLebgO4UsVAsrUPSqy_nE70hpehCpInSdp1hdZKvhwO4JRv_AvSGRFrY=w1249-h937-s-no?authuser=0

Jak już mi przyszedł adapter to jeżdżę takim zestawem:

AJFCJaVUS5ejV1P5GmciUlBMfPxZg4MrNl8r60m4BA97bScnN9j4jQzfQdk7_IfkoDCvqD3U1XqYRDqEKuwwm7EHNxYWt30x_Bazg4WYALTlqy5RGTjj6ovLmtfwDZpFnNtkDIl1hlwkawHbZ3bT3ObYm5zuPIlQIKFPr2TAqS30LE0koxEapXr-aOqr_A-HlPpCObwPtLoQYlQjr_c7qkysg3aL2prpe0YIMLCl3e5IWLBQMj4tIIr_XY5PSjK4ecaSwnIKSsCIetc5htUj_39p_cc8gOYJvZMJZcYndjltzdJij8D5u2jZ7TC9lb6Ce8QE0RiwJ_OmNnxGScSylDH4TqHZUcEzWm__RFd_QEJRYTMPSBYFl8jy-xvbNZEBvXrV1sfAx8qvlmWAdiMAEPLxj54PNwhtVb75GOLbrIgF2b4_s-wRGlFDwzQROy_-U1wvFPGbQF0CkT-Kwn8pxq5SbI9RcwwcioBrWoCXOd8X_wxzVmupB0ZmoaboemXNr7ct3rbUZFd3QCe9WKZdZXWHn2FNRX1xPBqDEs5Sr5HgfnjI_pZ1Uxf6XRZY2hBjj65tXhH9X5v7oWcXkdCkSxGTUmX6x6qYdjBVey-GMhR93JcCn60Sqzrhz9Ip8G3aPpX2x_APYgskzQW0IER9Kd5Knknba0YBKI-hP-AhGz3UfAKj5M_cxLZzXoJ5IWz39plaXkxOgo0VOHriEnC30f_CvrlP-kCVWHp3aZOo0S5uq_2OeCyGyxFzI5qeJawTK65_r85ZEf1yqedcafviBXPa_k59ypFnEaPn-Iq9go-WygQGQvx434wmXth1bzOhTL8bHEgOjgq7OIQm2kKn8Q2_Uey1lskJ0sPZ2JgvnEtYhqvFE5ttGDaz4FI9tfdk1C4nnBLa3GoliLJopqHElo6h7G5r1Q0GeiRT7NgbtcnAUhN6aMObO0Z-SrZbr9UdjFY=w1249-h937-s-no?authuser=0

Ten rower jest warty jakieś 10x więcej niż batavus b1, którym objeżdżałem tatry, nie jest 10x lepszy, nie jest 10x szybszy. Różnica na prostym asfalcie to maksymalnie 1 km/h. Rockrider trochę lepiej przyspiesza, zjeżdżając po górach mam na nim dużo lepszą kontrolę, daje mi więcej przyjemności z jazdy, lubię na nim jeździć i rzadziej się przewracam niż na batavusie. 

Jeśli chodzi o torpado: 

X7 - napęd 2x10, fajna opcja jeśli ktoś chce jeździć z przyczepką albo turystycznie, z tym napędem można powiedzieć, że to taki mtb z nastawieniem na szutry i asfalty, korba 26/36 daje duży zakres prędkości. 

X8 - napęd 1x11, reszta jak X7. Przy podobnej cenie brałbym chyba X7. 

X9 - napęd 1x12, reszta jak powyższe, dopłacałbym do 500 zł w stosunku do powyższych, jeśli różnica między X9 a XC 120 będzie mniejsza niż 600-700 zł dopłaciłbym do XC 120. 

Ten Rose w cenie 3k też spoko opcja, trochę lepsze niż 5.9/6.9 ale gorsze niż torpado. 

Lepsze rowery są zwykle za dobre na lekkie warunki w których jeździmy ale dają możliwość wyjechania w ciekawsze miejsca. Np. Jeździmy 95% po miejscach gdzie starczy indiana 5.9, ale raz w roku wyjeżdżamy w góry gdzie jednak fajniej byłoby mieć x7/x8/x9. Przelot po singlach z kamieniami na 5.9 może zniszczyć ten rower, nie będzie też tak bezpiecznie jak w droższym bracie. Możemy kupić 5.9 i raz w roku wynająć lepszy rower na wyjazd w góry. Jeśli wyjeżdżamy raz w roku to po 2 latach zwróci nam się kupno wyższego modelu. Lepsze rowery też nas zachęcają do jeżdżenia więcej i spędzania wakacji na rowerach. Rowery na sztywnych osiach i powietrznych amortyzatorach mają też większą wartość odsprzedania. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Oskarr napisał(a):

X7 - napęd 2x10, fajna opcja jeśli ktoś chce jeździć z przyczepką albo turystycznie, z tym napędem można powiedzieć, że to taki mtb z nastawieniem na szutry i asfalty, korba 26/36 daje duży zakres prędkości. 

No czyli dobra decyzja z ta x7 , a jeszcze 1 on ma ten armor powietrzny ? Czy to w sumie przy takie jeździe mniej istotne 

Odnośnik do komentarza

To ja sie dopisze. Ten X7 to przy 182 wzrostu i standardowo 86 przekrok itp to brac ciut mniej czyli 19 ? niby jest 174-180 a chyba lepiej brac mniej niz wiecej ? Niestety nie ma go do przymierzenia u mnie ?

Ogolnie mial byc cross ale jak zobaczylem jakie Dual Sport Trek 2 Gen 4 ma opony, i sprzedawca zaczal gadac tak jakby wjechanie na korzen spowodowalo ze rower sie rozleci, do tego jeszcze mowil tak jak pytalem czy po kamieniach po lesie poskacze po gorkach (skacze to duzo powiedziane), to mial mine jakbym chcial kupic rower, rozwalic i przyjsc sie klocic o gwarancje ?

 

Wiec wyszlo na MTB ?
I teraz szukam czy Indiana jakas, czy Trek Merlin 5(niby za 3tys) , Rockrider explorer 540, czy moze cos innego.  Na plus indiany wchodzi ze raty 0 % w ME.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Redchoice napisał(a):

To ja sie dopisze. Ten X7 to przy 182 wzrostu i standardowo 86 przekrok itp to brac ciut mniej czyli 19 ? niby jest 174-180 a chyba lepiej brac mniej niz wiecej ? Niestety nie ma go do przymierzenia u mnie ?

Ja w sobotę będę go mierzył bo zamówiłem do sklepu a wymiary mam praktycznie takie same jak ty ?

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, atkin2 napisał(a):

Ja w sobotę będę go mierzył bo zamówiłem do sklepu a wymiary mam praktycznie takie same jak ty ?

Ja namierzylem ze maja 21 u mnie. Ale to odrazu drozsze ... podjade moze zobacze czy nie za duzy :(. Ale nadal sie zastanawiam czy to dobra opcja, czy nie lepiej niby te lepsze ramy i inne ehhh Juz 3 tyg sie bujam juz myslalem ze cross to bedzie to a tu taki kwiatek. Obecnie jezdze na SCUD ARGON ( chyba jakis klon lazzaro) 10 letnim ?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał(a):

Bardzo dobra oferta. Nie sądzę żeby w Rose była pomyłka na stronie. To bardzo porządna firma. Pewnie wyprzedają bo ta rama ma parę lat. No i trzeba pamiętać że im droższy rower tym wyższe koszty utrzymania aczkolwiek koszty utrzymania tego są z grubsza takie same jak Storm X9. Jako rower do miasta i w lekki teren bardzo dobry wybór.

Dzięki za szybką odpowiedź. Rowerek zamówiony. Z wysyłką wyszło 3015. O Rose również słyszałem wiele dobrego o samych rowerach, ale na pewno niższa cena wynika (poza bezpośrednią dystrybucją) z przeciętnego customer service. Wysłałem im w czwartek zapytanie i do dziś nie udało im się odpowiedzieć ? Także, liczę że dotrze w 1 kawałku, na pewno zrobię przegląd zerowy, bo strzelam że amortyzator będzie miał sucho. 

Odnośnik do komentarza

Customer service to temat rzeka. Zależy od czynnika ludzkiego i systemu informatycznego. Jak pracownicy są słabo opłacani to też się nie zawsze przykładają. Ja są tylko maile przez Outlooka to po paru dniach coś tam ginie. Wdrażałem kiedyś świetny i niedrogi system informatyczny do obsługi klienta i jakość obsługi wzrosła dramatycznie. Ale nie każda firma chce w to inwestować. Jak dostajesz odpowiedź z autorespondera z numerem ticketu to znaczy że firma ma taki system. Ostatnio mam takie odpowiedzi z Cube czy Enve. A jak nic nie przychodzi to jeszcze do tego nie dorośli :)

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, jajacek napisał(a):

Customer service to temat rzeka. Zależy od czynnika ludzkiego i systemu informatycznego. Jak pracownicy są słabo opłacani to też się nie zawsze przykładają. Ja są tylko maile przez Outlooka to po paru dniach coś tam ginie. Wdrażałem kiedyś świetny i niedrogi system informatyczny do obsługi klienta i jakość obsługi wzrosła dramatycznie. Ale nie każda firma chce w to inwestować. Jak dostajesz odpowiedź z autorespondera z numerem ticketu to znaczy że firma ma taki system. Ostatnio mam takie odpowiedzi z Cube czy Enve. A jak nic nie przychodzi to jeszcze do tego nie dorośli ?

Bardziej pewnie chodzi o ilość zgłoszeń i za małą liczbę pracowników. Bo z pół godziny temu odpisali, więc ktoś tam działa ? Tak czy inaczej, cieszę się z zakupu i czekam na przesyłkę. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...