Skocz do zawartości

Indiana x-pulser 6.9 model 2023 vs Unibike Fusion


Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Oskarr napisał(a):

W okolicach 5 brałbym rockridera xc 120. Rozumiem że w rozmiarze 19 miałeś sztyce na maksa i dalej było za nisko? 

No własnie takie było odczucie że jeszcze troche mogłoby byc wyzej i tyłek mialem za siodełkiem ? i byla lekka róznica w samych siodełkach  w x7 takie w sumie zwykle węższe , a wsiadłem na X8 też 19" ale siodełko inne jakby bardziej wyprofilowane i szersze i odtrazu kofort inny i nie uciekalo tak z pod tylka ..no ale nadal mimo podniesionego siodelka czegos brakowalo , nawet corka powiedzial ze wygladalem jakbym jechał na nie swoim rowerze ? . No ja mam problem ze zbyt dlugimi nogami jak na moj wzrost 

a przejechalem sie jeszcze na X9 21' - wiadomo ciut wyszczy i dluższy no bardziej pochylony byłem ale chyba jednak najlepiej sie czułem  tyko tak te  napedy  w X8 1x11  a w X9 1x12  gdzie w X7 2x10 . jak pisalem teren mieszany z przewaga asfaltu.

No i jednak nie chiałbym  za dużo przekraczac tej kwoty 4000 tys

 

Odnośnik do komentarza

Witam bardzo,

widzę, że własnie padają tutaj w wątku informacje na temat rowerów Indiana, nad którymi się zastanawiam. Nie wiem też czy dla kobiety one się w ogóle nadają (jakoś damskie mi sie nie podobają). Mianowicie:

INDIANA X-Pulser 6.9 M19
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-indiana-x-pulser-6-9-m19-29-cali-meski-czarny

INDIANA X-Pulser 5.9 M19
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m19-czarny-grafit-r21

INDIANA X-Enduro 7.7 M19
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-gorski-mtb-indiana-x-enduro-7-7-m19-27-5-cala-meski-szaro-czarny

 

Czy w ogóle warto, abym jako kobieta ze wzrostem 174, się nad nimi zastanawiała? Cena naprawdę kusi.

Czy jednak rama będzie za duża i ogólnie nie warto patrzeć mi na rowery "męskie".

Jeżeli powinnam szukać czegoś innego, to czy macie do polecenia coś dla babeczki w podobnej cenie? ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Rowery "męskie" mają często inną geometrię niż "damskie" bo kobiety statystycznie mają dłuższe nogi i krótszy tułów niż mężczyźni przy tym samym wzroście. Więc rowery damskie teoretycznie są wyższe i krótsze niż męskie - jedni producenci projektują zupełnie inne ramy dla kobiet jak Giant w marce dla kobiet Liv, inni dają po prostu krótsze mostki, węższe kierownice i szersze siodełka. Te Indiany mogą być za długie na Ciebie a przez to niewygodne i będziesz kombinować ze skracaniem i podnoszeniem mostka, itd. Zobacz Rockridera Expl 540 w damskiej wersji. Są damskie Cube Aim/Attention ale one będą na gorszym osprzęcie i osiach QR. Zobacz też ofertę Liv, która też będzie na gorszym osprzęcie niż Expl 540

Odnośnik do komentarza

@Greg29 odradzenie indiany i polecenie EXPL ze względu na długość jest bezsensowne. Indiana w rozmiarze 19 cali ma ramę jakieś 3 cm krótszą niż expl 540 w wersji M. Indiana / Torpedo jest właśnie wysokie i krótkie, od taki bardziej crossowy mtb. 

@roudzielec możesz oglądać indiany, jeśli będzie za długa może być konieczne wsadzenie krótszego mostka, plus jest taki, że fabrycznie mają długie mostki, więc można mocno skracać. Mojej mamie w indianach jednak właśnie nie odpowiadała wysoko poprowadzona górna poprzeczka, expl ma tą poprzeczkę umieszczoną niżej ale expl jest za to dłuższy i wymaga lepszego rozciągnięcia ciała, tutaj nawet nie tyle co jest ważne jak masz długie ręce i proporcje ciała co gibkość Twojego ciała i to jaką pozycję na rowerze lubisz. Moja narzeczona np. ma podobne proporcie ciała co moja mama a jednak EXPL w wersji M jej nie odpowiada bo jest na nim za bardzo wyciągnięta. Jednak i moja mama i narzeczona są niższe od Ciebie, więc Tobie indiany i EXPL mogą podpasować bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza

@Greg29 dzieki za informacje! Mi wlasnie bardzo nie podobaja sie damki, bo maja "zlamana" rame (wole jak jest prosta. Patrzylam na Expl 540 no i tutaj cena jest troche wyzsza niz te Indiany co podalam. Chcialam sie zmiesic na poczatek w okolicach 3k, noo juz maks 3,5.

@Oskarr dzieki za podpowiedz! Czyli moze szansa jest ale trzeba poprobowac ? posprawdzam wymiary. Tylko ktory bys proponowal z tych 3?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...