Skocz do zawartości

Osadzenie opony tubeless - nie chce wskoczyć


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, próbuję już z kumplem od kilku dni osadzić oponę i zastanawiam się gdzie robimy błąd - obręcz OBRĘCZ WTB ST I23 29, opona Continental Cross King 2.2 (zwijana, tubeless ready), wentyle któreś Momum.

1. Obręcz uszczelniona taśmą

2. Założona opona - jeszcze bez mleka

3. Airshot nabity - do 8ba (dalej SKS albo my nie dajemy rady wbić)

4. Zrobiony shot i nie słychać przecieków, ale opona "nie strzela", widać jakby była "za głęboko" w obręczy (napisy z jednej strony za bardzo wchodzą i nie są w pełni widoczne) - choć taki efekt mam też na dętce, bo jak to nie poszło to obecnie wrzucona jest na dętkę - może taki urok tej opony - zamieniłem ją z tego samego modelu drucianego - bo tamten też nie chciał się uszczelnić. Obie opony nowe.

Co tu można poprawić?

Odnośnik do komentarza

Mi ostatnio przy zakładaniu nowej opony pomogło lekkie dociskanie koła do ziemi, tak aby opona się "rozlazła" na boki.

Ale... zastanawia mnie, że z dętką opona nie chce wskoczyć na swoje miejsce w pełni. Tu opisałem kilka sposobów, aby sobie z tym poradzić: https://roweroweporady.pl/co-zrobic-gdy-opona-chowa-sie-w-obreczy/

Myślę, że gdy na dętce opona wskoczy już na swoje miejsce na całym obwodzie, to później z bezdętką będzie już łatwiej.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, lukasz.przechodzen napisał(a):

Mi ostatnio przy zakładaniu nowej opony pomogło lekkie dociskanie koła do ziemi, tak aby opona się "rozlazła" na boki.

Ale... zastanawia mnie, że z dętką opona nie chce wskoczyć na swoje miejsce w pełni. Tu opisałem kilka sposobów, aby sobie z tym poradzić: https://roweroweporady.pl/co-zrobic-gdy-opona-chowa-sie-w-obreczy/

Myślę, że gdy na dętce opona wskoczy już na swoje miejsce na całym obwodzie, to później z bezdętką będzie już łatwiej.

Spróbuję, ta sama opona z drutem wchodziła Ok. Chciałem przejść na tubeless stąd i zakup zwijanej, bo druciana uszczelnić się nie chciała.

Odnośnik do komentarza

Ja dla ułatwienia smaruje mlekiem rant opony aby łatwiej wskoczyła. Jeśli po strzale nie uciekło Ci całe ciśnienie, to tak jak Mike pisze, dopompuj pompką aż wskoczy na swoje miejsce. Ja nawet nie wiedziałem, że bez porządnego dopompowania da radę aby opona weszła w rant, zawsze dopompowuje aż wskoczy a następnie spuszczam do trochę wyższego niż takie, na jakim będę docelowo jeździł. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...