Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze opon 29x2,35-2,40


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje kupić nowe opony obecne Maxxis Rekon kończą żywota.

Zastanawiam się nad Pirelli Scorpion XC RC Lite Team 29×2.4 lub VITTORIA Tire Mezcal XC-Race 29 x 2,35 TL.

Jeżeli ktoś ma inne propozycje to proszę pisać bo moje doświadczenia to tylko Schwalbe i Maxxis priorytet to przyczepność potem waga.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, MichRYCH napisał(a):

Witam. Potrzebuje kupić nowe opony obecne Maxxis Rekon kończą żywota.

Zastanawiam się nad Pirelli Scorpion XC RC Lite Team 29×2.4 lub VITTORIA Tire Mezcal XC-Race 29 x 2,35 TL.

Jeżeli ktoś ma inne propozycje to proszę pisać bo moje doświadczenia to tylko Schwalbe i Maxxis priorytet to przyczepność potem waga.

Ostatnio stałem przed podobnym problemem i pozostałem przy Krakenach w wersji Racing Lab - bardzo dobre opony. Skoro starczają na puchar świata w XCO to i mi powinny.

Nie zmienia to faktu, że Pirelli Scorpion XC RC to obecnie jest top opon do ścigania, opony na których wygrywają najlepsi a ja słyszałem dużo dobrych opinii o tych oponach od mocnych kolarzy.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem te Pirelli Scorpion zobaczymy jak się będą sprawować.

Przy zakładaniu zauważyłem że obręcze mają mikro pęknięcia przy nyplach.

Nyple też zapieczone i się zastanawiam czy wymienić obręcze czy kupić nowe koła trochę lżejsze od obecnych.

Moja waga to 95 kilo macie jakieś typy co do obręczy lub kół? Koła boost bębenek micro spline . 

 

Odnośnik do komentarza

Kiedyś widziałem niemieckie niezależne crash testy kół. Tylko Newmen, Syntace i wysoki model DT Swiss je przeżyły. Do trail są na pewno ok. Sądzę że do lekkiego enduro również. Zawsze możesz napisać do Newmena zapytanie a Bikestacja składa na niemal dowolnych obręczach Newmena. Newman ma też swoje bardzo dobre, lekkie piasty ale wolałem bezproblemowe DT 350 na ratchet. 

Odnośnik do komentarza

No niestety nówki Newmena kosztują 700 Euro.
https://www.bike-components.de/en/NEWMEN/Evolution-SL-A-30-Fade-Boost-Disc-6-bolt-29-Wheelset-p77893/

Pisz na adres ryz@bikestacja.pl i spytaj czy może złożyć ci koła na Newmenach a jak nie to pewnie złoży na DT Swiss. No i dobrze doradzi.

Tu masz review tych obręczy Newmena z którego wynika że można nawalać w enduro do 150 kg żywej wagi :)
https://theloamwolf.com/2022/08/18/review-newmen-evolution-sl-a-30-wheelset/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...