Skocz do zawartości

Rower MTB do 3500-4000


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poszukuję dobrej jakości wytrzymałego roweru MTB na dłuższe trasy. Rocznie robię ponad 1500 kilometrów, głównie ścieżki leśne, single tracki itp. Od tego roku planuję zacząć jeździć więcej po górkach. mój budżet max to około 3500 max 4000 i dla mnie to dużo niestety, więc chciałabym ,żeby rower ze mną dłużej wytrzymał. Aktualnie jeżdżę na Krossie hexagonie 2.0 , ale ewidentnie na moje potrzeby jest za słaby. Patrzyłam na polecajki z zestawienia, ale mam problem ze znalezieniem czegoś na mój wzrost - bo mam 90 cm w kroku i 183 wzrostu. Poza tym nie znam się na osprzęcie, chciałam kupić Trek Marlin 7 gen 2, ale widzę, że ma różne opinie i zastanawiam się czy w tym przedziale cenowym nie znajdę czegoś lepszego dla siebie. 

Odnośnik do komentarza

A jak Ci się podoba pozycja na hexagonie? Tam jest z tego co pamiętam dość podobna jak w Cube. Jeśli jesteś młody i/lub giętki to nie musisz się ograniczać do tej geometrii. 

Za 4tyś jest Cube Analog, amortyzator sprężynowy niestety, ale jeśli musi być do 4 tyś i wyprostowana pozycja to jest to jakiś kompromis. Ja mam taki z 2017r i do tej pory trzyma się w całości, nie rozleciał się mimo tego że miałem ponad 110kg jak zaczynałem jeździć 5 lat temu 

Odnośnik do komentarza

@fraglesia Cube Analog ma sens. Pytanie ile ważysz? Wiem po moich mało ważących koleżankach że dopiero komfortowo im się jeździło jak kupiły rower z amortyzatorem powietrznym ponieważ taki amortyzator możesz napompować pod swoją wagę. To jest plus a minus jest taki że jest to hydrauliczny amortyzator który co ok. 200 godzin jazdy wymaga serwisu za 300 zł.

Amortyzator w Cube Analog jest sprężynowy i praktycznie w ogóle nie wymaga serwisu albo raz na 5 lat za stówkę w porywach. Ale nie można go ustawić pod swoją wagę tylko " z grubsza" poprzez wymianę sprężyny.

W Decathlonie jest sensowny rower Rockrider Explore 540 za 4000 z powietrznym amortyzatorem. Jak nie masz daleko możesz podejść i się przymierzyć. Decathlon wypożycza też odpłatnie za niewielką kwotą rowery na testy.

Jest jeszcze Indiana Storm X8 w Media Expert za 4500. I mają rozmiary pod Ciebie. Nie wiem tylko czy 19 czy 21 cali. @Oskarr będzie wiedział bo ma taki w rodzinie.
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x8-m19
https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-storm-x8-m21

Odnośnik do komentarza

Mój młodszy brat ma takie wymiary co Ty @fraglesia i jeździ na 19". Rower jest wysoki i krótki, można dać krótszy mostek bo seryjnie jest jakieś 100 mm. Kumple ma 187 i jeździ na 21", dla Ciebie raczej będzie lepszy 19 ale w indianowej rozmiarówce jesteś pomiędzy, będziesz więc pasował do jednego i drugiego a dzięki seryjnym długim mostkom masz duże pole do modyfikacji. Indiana ma dość rekreacyjną pozycje, jeśli szukasz czegoś bardziej sportowego to xc 100. 

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, jajacek napisał(a):

Policzona przez użytkowników bo producent nie publikuje.

1767816336_Indiana-porwnanie.jpg.4fd5923

Dziękuję!

17 minut temu, fraglesia napisał(a):

wazę 70 kg. Cube brzmi mega dobrze. Rockrider - nie jestem przekonana do napędu 1x10 - to nie za mało? 

A Indiana słyszałam, że jest dobra, ale (może zabrzmię tu jak kobieta) jakoś mi się wizualnie nie podoba ?

 

No to ten amor w analogu może być za twardy dla Ciebie. Ja ważę teraz 100kg i wybiera dobrze, choć nie tak ładnie jak powietrzny kolegi. A dobijam go baaaardzo rzadko i tylko bez wstępnego naprężenia. Pracy jeździe przez leśne ścieżki (płasko) mam tak z 4cm max ugięcia sądząc po brudzie i pyle na goleni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...