Skocz do zawartości

Karbonowa szosa do 13tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Gold Standard to Spec Roubaix i Trek Domane. Ale sądzę że przy obecnych chorych cenach nowego za 13k nie wyrwiesz.
Szosą typu endurance stosunkowo wygodną taką pomiędzy tymi dwoma a szosą race są popularne Cannondale Synapse, Scott Addict, Giant Defy, Canyon Endurace.

Używanego Speca Roubaix karbonowego na Ultegrze znajdziesz za ok. 8k. Gdybym miał kupować dla siebie (mam Speca Roubaix ale bez tarcz) to tylko używany Roubaix lub Domane.

To też warto poczytać:
https://granfondo-cycling.com/10-endurance-bikes-review/

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Ajuk napisał(a):

Firma Polygon istnieje na rynku 25 lat. Jest znana szczególnie w środowisku downhill'owym. O DandyHorse też mało osób słyszało, a robią jedne z lepszych obręczy na rynku i to w Polsce ?

Nie wierz sprzedawcom, to chinski producent który wepchnął trochę kontenerów do Polski. Marina robi ta sama chińska fabryka, no nie wiem jak mocno downhillowe to rowery ale o innych nie słyszałem. Na pewno karbon to niewiadoma.

Rower zaś taki dość zaskakujący. Rama mało endurance jak ja rower endurance(taki chciałeś?), nietypowa specyfikacja. Nie rozumiem np. po co wrzucać kompaktową korbę razem z krótkim wózkiem

Odnośnik do komentarza

Dandy Horse składa koła z azjatyckich komponentów. Robi to bardzo dobrze. Ale sam nic nie produkuje. Czy są to jedne z lepszych obręczy to niestety nie wiadomo. Bo nikt nie wie z czego skośny to produkował. Taki jest zawsze problem z laminatami karbonowymi. Ale ogólnie Dandy Horse ma bardzo dobre opinie. I zwykle składają na dobrych piastach Bitex a nie na Powerway czy Novatec.

W crash testach robionych w Niemczech o ile pamiętam żadne chińskie obręcze nie przeżyły większego uderzenia. To samo dotyczy chińskich ram karbonowych typu open mold. Co nie znaczy że są to jakieś nędzne ramy bo znam wielu ludzi, którzy na takich jeżdżą bez problemów.

Natomiast za tę samą cenę można np. kupić Basso na Ultegrze. Gdzie wiadomo kim jest producent, gdzie się znajduje i są robione testy jego rowerów. Ale każdy kupuje na co ma ochotę i nikomu tu pieniędzy liczyć w kieszeni nie będziemy. Może się okazać że to bardzo dobry rower.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ajuk napisał(a):

Rama została zatwierdzona przez UCI, także jestem spokojny
image.png.b75c221914d198eecd1e28b183baf576.png

Zatwierdzenie ramy przez UCI obejmuje przesłanie do nich rysunków technicznych potwierdzających że wymiary nie zostają przekorczone i uiszczenie opłaty 500 CHF + VAT :) Nic nie jest przez UCI testowane :)

All other models, assembled using manufacturing processes (such as welding, brazing or other technique) except for polymer processes, are defined as” tubular”, must follow a simplified approval procedure. This procedure includes solely the submission of the Application Form, the checks of drawings or plans of each size and labelling. All submitted models must meet all relevant ISO safety and quality requirements for framesets as well as any other standards applicable in the country of the event.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...