Jak zdobyć kartę MultiSport / FitProfit / OK System nie będąc pracownikiem korporacji?

Początek stycznia, to czas gdzie oblężenie przeżywają wszelkie obiekty sportowe. Taki efekt postanowień noworocznych ;] Nie ma w tym nic złego, jeżeli ktoś pochodzi na fitness chociaż przez 3 miesiące. Ruch to ruch.

Problemem są koszty. Karnet na siłownię kosztuje około 150 złotych miesięcznie w zależności od obiektu i miasta. A jak się chce przy okazji pochodzić gdzie indziej, na przykład na basen, koszty rosną.

Świetnym rozwiązaniem na ograniczenie wydatków są systemy MultiSport, FitProfit i OK System. Karty dają możliwość wstępu na wiele obiektów bez dodatkowych opłat, ewentualnie z rabatami. Dokładną listę można obejrzeć na stronie operatora lub sprawdzić na stronie konkretnego miejsca i usługi, która nas interesuje. Zazwyczaj na stronie startowej znajduje się informacja “honorujemy karty …”

Karty sportowe

 

Dla kogo są karty sportowe?

I tu zaczynają się małe schody. Takie systemy oferują swoim pracownikom większe firmy, wykorzystując częściowo fundusz socjalny. Operator określa minimalną liczbę uczestników, którzy muszą  przystąpić do programu. W przypadku małych firm jest to niewykonalne, ze względu na niespełnienie tego warunku oraz brak funduszu socjalnego. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych tworzą obowiązkowo pracodawcy, zatrudniający co najmniej 50 pracowników. Wątpię, aby ktoś tworzył go dobrowolnie, jeżeli prawo tego nie wymaga.

Pracownicy korporacji mogą dostać kartę sportową za niedużą dopłatą – około 30-50 złotych miesięcznie. Nic tylko brać. Pomijam tutaj sprawę opłacalności przystąpienia do programów przez obiekty sportowe. To już zupełnie inna kwestia.

Karta dla osoby towarzyszącej

Istnieje pewne rozwiązanie, aby zdobyć taką kartę, nie pracując w dużej firmie. Wszystkie trzy systemy oferują opcje wykupienia karty dla osoby towarzyszącej. Nie musi być ona pracownikiem firmy (to raczej oczywiste), ani być spokrewniona z głównym klientem.

Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba sobie przeliczyć czy jest to opłacalne. Osoba towarzysząca za kartę płaci znacznie więcej. Trzeba też uważać na ograniczenia ilościowe w korzystaniu z obiektów (Multisport i OK System).

Ja za kartę FitProfit, gdzie nie ma limitów na wejścia, płacę 123 złote miesięcznie. Uważam, że cena jest nadal dobra, zwłaszcza, że zdarza mi się w miesiącu zaglądać na trzy ścianki wspinaczkowe i na badmintona. Tradycyjny karnet ograniczyłby mnie do jednej lokalizacji.

 

Z drugiej strony, karta MultiSport Plus (bez ograniczeń ilości wejść) dla osoby towarzyszącej może kosztować 180 złotych – dla mnie to już mało opłacalna sprawa.

Popytajcie wśród rodziny lub znajomych czy w ich firmie nie ma takiego systemu. W korporacjach jest to powszechna praktyka. Koniecznie dopytajcie o cenę i warunki korzystania z konkretnej karty. Jeden minus jest taki, że karta osoby towarzyszącej działa pod warunkiem działania karty osoby, która nam ją załatwiła.

Karty dla stowarzyszeń

Jest jeszcze jedna opcja, aby wejść w posiadanie karty multisportowej. Zainteresować się nią mogą osoby, które należą do danych stowarzyszeń lub organizacji zawodowych, z powodów innych niż sama chęć posiadania karty sportowej. Jeżeli już należysz do struktur tego typu, zapytaj czy nie oferują któregoś systemu. Poniżej przykłady, które udało mi się znaleźć; a jest ich na pewno dużo więcej:

 • MultiSport dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Koszt to 180 złotych miesięcznie. Warunkiem koniecznym jest członkostwo w stowarzyszeniu oraz opłacenie składki członkowskiej.
 • MultiSport dla członków Stowarzyszenia Twórców Grafiku Użytkowej. Koszt to 160 złoty miesięcznie za opcję “plus”. Warunek konieczny: trzeba być grafikiem i opłacić składkę członkowską.
 • MultiActive dla Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji. Koszt karty to 66 złotych. Warunki podobne jak wyżej.
 • OK System dla KW Warszawa – Multikarnet Silver OPEN w cenie 149 złotych za miesiąc. Oczywiście trzeba zapłacić składkę klubową.
 • OK System dla Śląskiej Izby Lekarskiej – Opcja OPEN kosztuje 155 złoty na miesiąc. Trzeba być lekarzem ;]
 • FitProfit dla Łódzkiej Izby Lekarskiej.
 • FitProfit dla członków Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Trzeba być inżynierem i opłacać składki w Izbie. Szkoda, że w Łódzkiej nie ma takiej opcji…

 

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga. Nie dajcie się nabrać na ogłoszenia w stylu “sprzedam kartę MultiSport”. Wszystkie karty są imienne. Często na obiektach sportowych wymaga się ich potwierdzenia dokumentem tożsamości. Ogłoszenia dają najczęściej oszuści, którzy zbierają pieniądze, a kart nie dostarczają. Łatwiej i pewniej jest podpiąć się pod znajomego lub rodzinę.

26 komentarzy

 • miml pisze:

  W Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa już jest FitProfit ;)

 • Agnieszka pisze:

  Jestem rencistka zus.od lat płacę pojedyncze wejścia raz w tyg nie mogę więcej bo Renta to 500zl…nikt z benefit nie chce rozmawiać ze mną ani zdrofit który tylko emerytom nie rencistom robi zniżki.zrozpaczona 660251300.pomozcie.

  • Programy typu Benefit są skierowane dla większej grupy ludzi – na przykład w zakładach pracy. Nie zawierają umów indywidualnych.
   Polecam popytać wśród rodziny i znajomych, żeby się dopisać jako osoba towarzysząca. Większość dużych firm oferuje takie programy. Kwestia jedynie ceny. Ja płaciłam za FitProfit bez ograniczeń 125 złotych.

  • informacja ze strony Multi Sport pisze:

   Jeśli posiadasz jedną z kart Programu MultiSport typu “Pracownik”, możesz zamówić dwie karty MultiSport Senior dla Twoich bliskich – rodziców lub dziadków. Koszt karty to jedynie 45 zł miesięcznie!

  • Mowas pisze:

   Just Gym , karnet 59zł lub 69zł mc, w zależności od miasta. Nieograniczone wejścia otwarte 7/365. Za takie pieniądze, żaden multisport nie nie przebije. Albo 89zł mc w Fitness Academy we Wrocławiu 17 klubów, można chodzić do dowolnego ile się chce.

   • Tylko, że to dotyczy jedynie klubów fitness. Z Multisportem można chodzić na różne obiekty: ściankę wspinaczkową, basen, sporty rakietowe itp.
    Nie można więc tego tak bezpośrednio porównywać.

  • Agata pisze:

   Pani Agnieszko, prosze nie rozpaczac!! :) Glowa do gory!! Widze, ze ma Pani dostep do internetu, proszę zajrzec na youtube, tam jest sporo cwiczen i to ma Pani za darmo! nie trzeba wcale silowni. Oprocz tego prosze popytac u siebie w miescie/miejscowosci, czy nie ma zajec fitness dla emerytów, moja mama na takie chodzi w bardzo malutkim miescie, i placi bodajze 4/5 zlote za jedno wejscie. Powodzenia! :)

 • Wioletta pisze:

  niestety wiele firm ogranicza już możliwość zamówienia karty dodatkowej tylko do najbliższej rodziny, t.j.mąż/żona / dzieci. Pytałam wśród wielu znajomych. Jestem w sytuacji, w której mój “Wspaniały” pracodawca nie przewiduje takiej formy gratyfikacji

 • Ania pisze:

  A ja polecam kartę sportową dla osób prywatnych – Myfitweb. Korzystam już od kilku lat i jestem zadowolona.

  • Kamila pisze:

   I gdzie ją honorują? Bo pierwszy raz widzę tę nazwę. Jaka cena? Ile wejść?

  • Dawid pisze:

   Niestety system Myfitweb jest bardzo słabo rozwinięty. Z siłowniami / klubami fitness nie jest źle, ale na to można sobie kupić karnet w klubie. Myfitweb ma ofercie 2 baseny na CAŁĄ Polskę… O innych obiektach jak np ścianki wspinaczkowe, czy squash to już można zapomnieć… Jeśli system przez kilka lat się nie rozwinął to umrze śmiercią naturalną…

 • AK pisze:

  Jeśli jest ktoś zainteresowany nasza firma zbiera chętnych na Multisport PLUS opłata mies 190 zł bez limitu.

 • Arkadiusz pisze:

  Ja bym się chętnie przyłączył do Fit Profit albo Fit sport bo do multisport i SystemOK mój najbliższy obiekt nie wlicza basenu do karnetu.

 • Krzysztof pisze:

  Dzien.dobry.To totalna kicha ze jako.osoba prywatna zatrudniona na umowe o prace nie moge indywidualnie wykupic i oplacic karty MultiSport lub.FitProfit.Moj.pracodawca choc zatrudnia wiele tysiecy pracownikow na terenie calego kraju nie ma funduszu socjalnego nie zatem nie ma oferuje w jego ramach zadnej z kart.Z powazaniem Krzysztof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.