Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, jajacek napisał(a):

Na żywca Radona nie zobaczysz i w Polsce nie kupisz. Coś za coś.

W cenie Radosna 9.0 i o podobnej specyfikacji jest Giant roam 1 ale może się mylę.

https://www.greenbike.pl/rower-crossowy-giant-roam-1-disc-deore-gotowy-100-do-jazdy-p-6618.html

Z drugiej strony jaki jest sens amortyzatora w takim rowerze ? Nie lepiej poszukać coś z twardym widelcem karbonowym o grubszej oponie ? Odpada koszt corocznego serwisu około 300 zł. A przypuszczam że i tak większość czasu będziesz jeździł na zablokowanym amortyzatorze. 

Odnośnik do komentarza

Giant to standardowa rama ze standardowego alu 6061, napęd 2x a jedyną zaletą crossa nad MTB jest napęd 3x. Jak go nie posiada to jego kupno mija się kompletnie z celem bo MTB z napędem 2x robi wszystko to co cross tylko lepiej. Psujący się pseudopowietrzny amor Suntoura niedziałający zimą, spowalniacze zamiast hamulców i tarcze do wymiany (ale Radon 9 też ma takie) i nędzne koła. Więc stosunek jakości do ceny tego Gianta jest beznadziejny. Jest 250 Euro różnicy między Scart 9.0 i 10.0. Zdecydowanie należy dopłacić bo sama wymiana hamulców i tarcz w 9.0 będzie kosztować 200 Euro. Oprócz lepszych hamulców i tarcz i lepszego napędu zyskujesz jeszcze koła warte ponad 1000 zł. Więc 10.0 jest to zajebista oferta.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, jajacek napisał(a):

Giant to standardowa rama ze standardowego alu 6061, napęd 2x a jedyna zaletą crossa nad MTB jest napęd 3x. Jak go nie posiada to jego kupno mija się kompletnie z celem bo MTB z napędem 2x robi wszystko to co cross tylko lepiej. Psujący się pseudopowietrzny amor Suntoura niedziałający zimą, spowalniacze zamiast hamulców i tarcze do wymiany (ale Radon 9 też ma takie) i nędzne koła. Więc stosunek jakości do ceny tego Gianta jest beznadziejny. Jest 250 Euro różnicy między Scart 9.0 i 10.0. Zdecydowanie należy dopłacić bo sama wymiana hamulców i tarcz w 9.0 będzie kosztować 200 Euro.

Problem ze scartem 10.0 jest taki że już jest praktycznie wyprzedany. Zostały jakieś małe rozmiary. Ale się nie dziwię. Chyba najlepiej wyposażony rower za tą cenę który ostatnio widziałem. Dobre koła świetne hamulce, dobry amor. Kompletny rower. 

Koła w scarcie 9.0 chyba też gorsze niż w 10.0.

 

Odnośnik do komentarza

Może jakichś innych niemieckich crossów trzeba poszukać. Jak kiedyś jeździłem na crossach to oprócz Radona popularne były Rose, Dynamic, Bulls który miałem i parę innych.Niemcy zawsze specjalizowali się w takich rowerach. Jest ich też dużo w Polsce u handlarzy bo Niemcy je sprzedają i przechodzą na elektryki.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, janfas napisał(a):

No zobaczcie jak fajnie został wyposażony Romet, tylko nie wiem co powiecie o jego ramie ?

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-romet-mustang-m6-rama-19-cali-12963361833

https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-xc-100-29-deore-1x11/_/R-p-330066

 

Eee Panie Rockrider kilo lżejszy ? Fajny ten Rockrider ale dowalili z ceną niedawno był za 4.300

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, PawelWa napisał(a):

Problem ze scartem 10.0 jest taki że już jest praktycznie wyprzedany. Zostały jakieś małe rozmiary. Ale się nie dziwię. Chyba najlepiej wyposażony rower za tą cenę który ostatnio widziałem. Dobre koła świetne hamulce, dobry amor. Kompletny rower. 

Koła w scarcie 9.0 chyba też gorsze niż w 10.0.

 

Jedna mała łyżka dziegciu w scarcie 10 - przewód od tylnego hamulca puszczony jest na zewnątrz ramy, zupełnie nie zwróciłem na to uwagi na etapie zakupu - drobiazg trochę psujący ogólne wrażenie. Poza tym same zalety.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, mamsiedobrze napisał(a):

Jedna mała łyżka dziegciu w scarcie 10 - przewód od tylnego hamulca puszczony jest na zewnątrz ramy, zupełnie nie zwróciłem na to uwagi na etapie zakupu - drobiazg trochę psujący ogólne wrażenie. Poza tym same zalety.

Co wy macie z tymi przewodami w ramie. Jak będziesz kiedyś go wymieniał to się jeszcze będziesz cieszył, że go nie wcisnęli w ramę:)

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, mamsiedobrze napisał(a):

Jedna mała łyżka dziegciu w scarcie 10 - przewód od tylnego hamulca puszczony jest na zewnątrz ramy, zupełnie nie zwróciłem na to uwagi na etapie zakupu - drobiazg trochę psujący ogólne wrażenie. Poza tym same zalety.

W rockriderze XC 900 mam wewnętrzne prowadzenie przewodów, na nowy sezon główną zmianą w moim rowerze jest puszczenie przewodów w pełnych linkach i najprawdopodobniej na zewnątrz ramy a nie w środku. Łatwiej coś takiego serwisować i lepiej działa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...